Seri önerileri

Herkese merhabalar. Kitap okumayı hiç sevmiyordum. Resmen 24 yaşından sonra alışkanlık edindim. Witcher ın ilk 4 kitabıyla başladım ve aktı gitti. Metro serisini okudum. Yüzüklerin efendisini de tek cilt aldım onun da sonuna gelmek üzereyim. Önerebileceğiniz bu şekilde sürükleyici seriler nelerdir?

2 Beğeni

Ben de çok okumuş değilim 17 den sonra başladım Game of Thrones un kitapları olabilir ama fazla kitap var az kitap istersen Kralkatili Güncesi olabilir

1 Beğeni

Harry Potter. Gerçi ben 14-15 yaşlarımda okumaya başlamıştım Harry Potter’ı. Bu yaşta çocuk kitabı gibi gelir mi emin değilim. 2 kere okumuştum baştan sona.

2 Beğeni

Harry Potter emin ol ki yüzüklerin efendisinew göre çok çok daha akıcı bir seri. Mutlaka öneririm.

2 Beğeni

Harry Potter ı küçükken biraz okumuştum. Biraz ön yargılıyım diyeyim. Başka aklınıza gelen seriler de olabilir direk “bak bu kitap çok sürükleyicidir” dediğiniz kitaplar da olabilir. Yeterki şu hevesi edinmişken devamını getireyim. Bu arada bütçede ya da fazla kitap olmasında sıkıntım yok. Yeterki alsın götürsün beni bu diyarlardan :slight_smile:

1 Beğeni

Aslında şu halinle Harry Potter’a başlasan ön yargılarının tamamını rahatlıkla kırarsın, ama illa istemiyorsan Percy Jackson’ı önerebilirim. Yani çok çok üst düzey bir kitap değil kalın da değil zaten 380 sayfa bir şey çok hızlı bitirebieceğinden eminim. Ama tabii ki okumassan çok büyük bir şey kaybetmessin.

1 Beğeni

Bence Kralkatili Güncesi olabilir hem az kitap hem hoş bir seri

1 Beğeni

Bir arkadaşım Doğruluk Kılıcı serisini önerdi ama ona da tam güvenemedim. Bu seri nasıldır?
Bu arada Harry Potter ı alacağım. Bu kadar öneriyorsanız bir sebebi vardır. Kralkatili Güncesini incelemedim henüz ona da bir bakayım. Bu söylediklerinizin hepsini not alıyorum. Okuduğunuz ve önerebileceğiniz başka kitaplar varsa lütfen onları da yazın.

1 Beğeni

Yerdeniz ve Kuzgunun Gölgesi de bana çok önerildi ama nasıllar bilmiyorum.

1 Beğeni

Harry Potter’ı okuyun mutlaka. Sissoylu ve Buz ve Ateşin Şarkısı serilerini de seversiniz.

1 Beğeni

Bu arada Harry Potter’ın sadece ilk kitabını alırsan kafanda bazı soru işaretleri kalabilir eğer ilk kitabı seversen tüm seriyi okuyun derim. Onun dışında önerebileceğim. İkizlerin Zamanı ve devam kitabı olan Güz Alacakaranlığı Ejderhalarını önerebilirim. Biraz LOTR’u anımsatıyor diyebilirim. Bir Katedralin Öyküsü var oda biraz Harry Potter’ı anımsatan bir kitap.

1 Beğeni

Hepinizin ellerine sağlık arkadaşlar. Çok teşekkür ederim hepsini not aldım. Başka önerebilecekleriniz de varsa bütün önerilere açığım. Önümde boş bir dönemim var. Sağ baştan saya saya okuyacağım hepsini.

Rica ederim umarım keyif alırsın okuduklarından. :slight_smile:

1 Beğeni

Sissoylu kimse onermemis, bitmis seri 3 kitap temiz, zamanimizin en verimli fantastik yazarinin elinden.

Harry potter oneriyo arkadaslar, rica ediyorum, lutfen. Ozur dilerim lutfen alinmayin ama soran arkadas witcher, yuzuklerin efendisi okumus sonrasinda harry potter mi oneriliyor. Baslangic olarak dense hadi neyse.

Ayrica bitmemis, bitmeye de pek umudu olmayan ismi lazim degil bazi serileri onermeyiniz arkadasin hayatini karartmayiniz.

1 Beğeni

4-5 tane fantastik kitap okuduktan sonra yüzüklerin efendisi okuyorsan başlangıç sınıfında olmuyor mu zaten? Her şeyin başında bunu bir iş olarak yapmıyordur diye düşünüyorum sonuçta 24 yaşında yeni başladığını belirtiyor, ve zaten Harry Potter güzel bir seri, hiç tüm seriyi okudunuz mu bu yanıtı verirken?

1 Beğeni

Belli bir yasin altindakiler icin ilk tanisma kitabi sanirim harry potter ama bunu bir yuzuklerin efendisiyle witcherla karsilastirmak nasil bir anlayistir. Yuzuklerin efendisi baslangic olsa da edebi bir saheser.
Lutfen yapmayin

1 Beğeni

Tabii ki karşılaştırmıyorum. Bu şuan benziyor, Efektleri çok iyi olan bir filmi izledikten sonra efektleri biraz daha kötü bir film izlemişsin gibi. Efektler bir önceki izlediğinden biraz daha kötü diye ah keşke onu başta izleseydim bu film artık izlenmez demiyorsun ya? Buda onun gibi Yüzüklerin efendisi witcher okumuş, Harry Potter artık okunamaz diye bir şey yok.

2 Beğeni

Yafeshan teşekkür ederim önerin için :slight_smile: Forumda Sissoyluyu görmüştüm ama açıp tam araştırmamıştım. Hepsini birden okumam mümkün değil zaten. Önerilenlere göz atıp alıp bitire bitire gideceğim. Yardımlarınız için tekrardan teşekkürler hepinize.

1 Beğeni

Sissoylu öneririm henüz çok okuyamadım ama sağlam kitap olduğu direk belli oluyor.

2 Beğeni

7500lük soru :slightly_smiling_face:

1 Beğeni