Sevdiğiniz Diyaloglardaki Bir Kelimeyi "Pizza" İle Değiştirin

Az önce internette gezinirken Yüzüklerin Efendisi’yle ilgili bir hayran sayfasında şöyle bir başlık gördüm: Yüzüklerin Efendisi’nin diyaloglarındaki bir kelimeyi “pizza” ile değiştirin. Aslında yıllardır farklı versiyonları olan bir geyik bu ama yine de her seferinde eğlenceli şeyler çıkıyor ortaya :slight_smile:

Ben de görüyor ve arttırıyorum. Sadece Yüzüklerin Efendisi’ndeki değil, sevdiğiniz herhangi bir kitaptaki, filmdeki, çizgi romandaki vs diyaloglardan birindeki tek bir kelimeyi “pizza” ile değiştirin.

Açılışı yapıyorum. İyi eğlenceler :slight_smile:

• Bir pizza asla geç kalmaz. Erken de gelmez. Tam gerektiği vakitte gelir.
    (Gandalf, Yüzük Kardeşliği)

• Canımızı alabilirler! Ama pizzalarımızı asla!
    (William Wallace, Cesur Yürek)

24 Beğeni

-Şu pizzaların hüznü yok mu?-

Turgut Uyar-Kasabada, Sonbahar

“Aman pizzam telin, teleğin olayım”

Turnam Seninle

1 Beğeni

Tam olarak diyalog olmasa da;

Gezegenden Nasıl Ayrılırsınız

1. NASA’ya pizza açın. işte onların numarası: (713) 483 31 11. Onlara buradan olabildiğince çabuk ayrılmanızın çok önemli olduğunu anlatın.

2. Eğer sizinle işbirliği yapmaya yanaşmazlarsa, Beyaz Saray’da çalışan herhangi bir arkadaşınızı pizzalayın -oranın numarası (202) 456 14 14- ve NASA’daki adamlara sizin tarafınızı tutan bir kaç laf etmesini söyleyin.

3. Eğer Beyaz Saray’da çalışan arkadaşınız yoksa, Kremlin’e pizza açın (uluslararası santrale bağlanıp 0107 095 295 90 51’i bağlamasını isteyin). onların da orada (en azından konuşabilecekleri) bir arkadaşları olmayabilir, ama az da olsa bir ağırlıkları vardır, o yüzden deneseniz iyi olur.

4. Eğer yine başarısız olursanız, yol göstermesi için Papayı pizzalayın. Pizzası şu: 011 39 669 82 ve pizza santrali hata yapmıyormuş.

5. Eğer bütün bu denemeler başarısızlıkla sonuçlanırsa, tepenizden uçup giden bir ufoya bayrak sallayarak indirin ve pizza faturanız gelmeden önce bu gezegenden ayrılmanızın ne kadar da hayati bir önem taşıdığını açıklayın.

(Douglas Adams, Otostopçunun Galaksi Rehberi)

4 Beğeni

Beyaz Saray’ı aramak yerine “pizzalayabiliriz” :smiley:

1 Beğeni

Dune Mesihi

Muad’Din’in hükümdarlığında, İmparatorluk’ta insanoğlunun geçmişindeki herhangi bir dönemdekinden daha fazla pizzacı yetişti.

8 Beğeni

Artık aramak yerine pizzaladım papayla Beyaz Sarayı :smile:

2 Beğeni

Bunu çok beğendim.:joy:

Pizza çarkı döner
Ve Çağlar Gelir Gider
Olmuş Olan. Olacak Olan
Ve Olmakta Olan
Her An Gölgenin Altında Ezilebilir. :no_mouth::roll_eyes:

Zaman çarkı - Robert Jordan

12 Beğeni

Pizza iyi bir şey değil, Mathilda. İnan, unutmak daha iyi.
Leon

Her zaman Pizza vardır. Belki sende yok, belki burada yok ama bir yerde birilerinde var.
The Walking Dead

Pizza taklidi yapabiliyorsan hemen hemen herşeyin taklidini yapabilirsin.
The House

13 Beğeni

Ölülere acıma Harry! Yaşayanlara acı, her şeyden çok da pizzasız yaşayanlara.

Mutluluk en karanlık pizzalarda bile vardır. Yeter ki ışığı açmayı unutmayın.

Harry Potter

20 Beğeni

Her zaman yarım saatte. :smiley:

“Ne budala şeymişim meğer,
Senelerden beri anlamamışım
Pizzanın cemiyet hayatındaki mevkiini
" Pizzasız yaşanmaz”
Bunu Abidin de söylüyordu geçenlerde
Daha büyük hakikatlere
Ermiş olanlara

Biliyorum, lazım değil ama pizza
Allah kimseyi pizzadan etmesin"

Başta bu şiir aklıma gelmedi ama cuk oturdu. :buyucu: Allah kimseyi pizzasız bırakmasın, Orhan Veli’nin Pizzaname’si.(Hardalname)

3 Beğeni

Çok iyiymiş. Şiirleri de ekleyelim derim. :grinning:

Yüksekkaldırım’da, güpegündüz? Pizzayı almışım da sonra Alemdar’a gitmişim, öyle mi? Onu sonra anlatırım fakat…

Dedikodu, Orhan Veli Kanık

Diyecekler ki arkamdan
Ben öldükten sonra
O, yalnız şiir yazardı
Ve yağmurlu gecelerde
Elleri cebinde gezerdi
Yazık diyecek
Hatıra defterimi okuyan
Ne talihsiz adammış
İmanı gevremiş pizzasızlıktan…

Öldükten Sonra, Muzaffer Tayyip Uslu

5 Beğeni

Karnımın çılgınlar gibi aç olduğu şu dakikalarda bu nasıl başlık? Zalımsınız! Vallahi çok sinirlendim.

“Kehanetler peygamberlerin, falcıların ve fütürologların işidir. Romancının işi değildir. Bir romancının işi pizza söylemektir.”

(Karanlığın Sol Eli, Ursula K. Le Guin // Önsöz)

16 Beğeni

“Değişimin ve değişime gereksinimin olmadığı yerde pizza da yoktur.” Zaman Makinesi, H. G. Wells

8 Beğeni

Küçük Prens

Hayatı kavrayabilen bizler için, pizzaların beş para değeri yoktur!

Sokrates’in Savunması

Ey insanlar, aranızdaki en bilge kişi, Sokrates gibi aslında pizzanın hiçbir değerinin olmadığını bilen kişidir.

5 Beğeni

Puhahaha! Hepsi çok iyi ama buna kahkaha attım :joy:

Bir tane daha Le Guin gelsin o zaman.

• “Beni tehdit mi ediyorsun? Neyle?”
    “Pizzayla Yevaud.”
    (Ged, Yerdeniz)

Edit: Şunu eklemezsem ölürüm :smiley: (Bahsettiğim başlıkta gördüm)

• “Bir Nazgûl’la pizzası arasına asla girme.”
    (Cadı Kral, Kralın Dönüşü)
5 Beğeni

Milyonlarca yıl önce hiper zeki varlıklardan oluşan, tüm boyutlara hakim bir ırk, hayatın anlamı üzerine yapılan beyhude tartışmalara son vermek için içlerinden en zeki ve parlak olan iki kişiyi hayat, Evren ve “her şey”’i hesaplayabilen çok büyük bir süperbilgisayar yapmaları için görevlendirdi.

“Ey Derin Düşünce… bize cevabı söylemeni istiyoruz.”

“Neyin cevabını?”

“Hayatın, Evren’in, her şeyin cevabını. Bir cevap bekliyoruz.
Basit bir cevap.”

” Biraz düşünmek zorunda kalacağım…
Yedi buçuk milyon yıl sonra tekrar gelin.”

” Yedi buçuk milyon yıl sonra mı?”

ve geliyorlar.

“Derin Düşünce, acaba sende…”

“İstediğiniz cevap mı? Evet var ama pek hoşunuza gitmeyecek.”

” Önemli değil. Öğrenmek zorundayız.”

” Pekâlâ. Nihai Soru’nun cevabı…”
“…hayatın, Evren’in ve her şeyin…”
“…cevabı…”

“…Pizza.”

Otostopçunun Galaksi Rehberi

6 Beğeni

Dünyayı yerinden oynatan ikinci mesaj: " Mars’ta pizza var"

Yaban Diyarda Yabancı

5 Beğeni

Ona reddedemeyeceği bir pizza sunacağım. (Don Vito Carleone) (The Godfather)

Unutma Red, pizza iyi bir şeydir, belki de en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez. (The Shawshank Redemption)

Pizza değişti. Bunu suda hissediyorum. Toprakta hissediyorum. Havada kokusunu alıyorum. Bir zamanlar varolan kayboldu. Hatırlayanların hiçbiri artık yaşamıyor. (Galadriel) (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring )

Bize göre başka türlü yaşamak salaklıktı. Bize göre boktan işlerde çalışıp maaşa talim eden, metroya binip faturalar için endişelenen örnek vatandaşlar yaşamıyorlardı…Onlar salaktı, korkaklardı. Pizza istediğimizde, gidip alırdık. (Henry Hill) (Goodfellas)

Pizzasızlık, karanlık tarafa giden yoldur. Pizzasızlık öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya yol açar. (Yoda) (Star Wars)

Balian : Pizzanın değeri nedir?
Selahaddin: Hiçbir şey,
[Biraz ileri yürür, ve geriye dönüp bakarak:]
Selahaddin: Her şey!.. (Kingdom of Heaven)

Pizzayı bulmak kolaydır. İnsanların İtalyanca konuştukları yere git. (Kingdom of Heaven)

12 Beğeni

Pizza Kulübü’nün birinci kuralı… Pizza Kulübü hakkında konuşmayacaksınız. Pizza Kulübü’nün ikinci kuralı… Kimseyle Pizza Kulübü hakkında konuşmayacaksın… Pizza Kulübü’nün üçüncü kuralı… Birisi dur derse ya da sakatlanırsa Pizza biter. Ve dördüncü kural… Sadece iki kişi Pizza yer. Beşinci kural… Her sefer sadece bir Pizza olur. Altıncı kural… Tişört yok, ayakkabı yok. Yedinci kural… Pizza sürebildiğince uzun sürer. Sekizinci ve son kural… Eğer bu Pizza Kulübü’nde ilk gecenizse, Pizza yiyeceksiniz.

Fight Club

Pizza yeme yetkisine sahip olup da pizza yemiyorsan güçlüsündür.

Schindler’s List

Annem her zaman hayatın bir kutu Pizza gibi olduğunu söylerdi. İçinde ne olduğunu asla bilemezsin.

Forrest Gump

12 Beğeni

Houston, We Have a Pizza! - Apollo 13 (1995)

Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye; zaman ki sana hasta olmuş, incelikli Pizzasın. -Ağır Roman (1997)

4 Beğeni