Sevdiğiniz Dizi Jenerikleri

Son zamanların en iyisi diye düşünüyorum

8 Beğeni

Evet bu da çok güzeldir.

Benim favorim Narcos.

1 Beğeni

Orphan Black bayılarak izlerdim sonra ne olduysa devam edemedim

Hannibal keşke bitmeseydi dediklerimden

Ve efsane Dexter

2 Beğeni

Game of Thrones’un jeneriği uzun olsa da efsanedir.

Dark’ın jeneriği, diziyle uyumlu ve hoş

Daredevil’inki de gayet iyi.

5 Beğeni
1 Beğeni

Son zamanlarda en çok etkileyen oldu sanırım bu,

Bonus; bir o kadar minimalist ama aynı etkiye sahip buram buram Fincher kokan,

Başka bir konuda lafı geçmişken şunları şuraya bırakayım :slight_smile: Jeneriklerinden ziyade müziklerini seviyorum ben.

Knight Rider

MacGyver

Perfect Strangers

Charles in Charge

2 Beğeni

Daredevil başta gelir.

Medici 2. favorim.

His Dark Materials

Carnival Row

Penny Dreadful

Doom Patrol

Dark

Eskilerden… Merlin

Game of Thrones’u saymama gerek yok sanırım, herkes biliyor. :grin:

3 Beğeni
1 Beğeni

Benim için efsane dizilerden biri olan Hell on Wheels’in kısa ama güzel jeneriği:

1 Beğeni

Herkes benim de çok beğendiğim birbirinden güzel introlar paylaşmış. Bu listede olması gerektiğini düşündüğüm, nispeten yeni denebilecek Amazon Prime dizisi Carnival Row’un girişi favorilerim arasında.

3 Beğeni

Raised by Wolves

Dizinin introsu bile anlamlı mı anlamlı geliyor. Hayat veren, hayat alan veya hayatla dolacak irili ufaklı “ışıldamalar ve/veya şekiller”. Şekiller, anlamsızdan anlamlıya, basitten karmaşığa dönüşüyor. En sondaki ansa, basit ama anlamlı oluyor; hiçlikten gelmiş gibi çıkagelen kapsül, doğruca yeni yaşam başlatacağı gezegene ilerliyor; yumurtayı döllemeye giden spermi de çağrıştırıyor; dirsek teması olan iki farklı mevzu tek karede temsil edilebiliniyor.

Görsel tasarım ve şarkının yarattığı atmosfer, mazide kalmış hikâyeler sırasıyla anlatılıyormuş hissi uyandırıyor.

Yirim seni, yir. :smiling_face_with_three_hearts:

5 Beğeni

Bu gece ben de başlayacağım diziye. Büyük bir ihtimalle seveceğimi düşünüyorum diziyi.

1 Beğeni

Belki fazla abartıyorum. Belki sezon sonunda fikrim değişecek. Yine de şu anki hoşnutluğuma engel olamıyorum. :man_shrugging:

Tabii, nitelik bakımından, tam manasıyla, bilimkurgunun altın dönemlerinden fırlamış bir uzay operası. Elbette mühim noktalarda güncellenmiş.

Umarım beğenirsiniz.

1 Beğeni
3 Beğeni
3 Beğeni

Merlin’i eklemeye gelmiştim ama zaten varmış. O zaman favori Superman’imi ekliyorum. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Yazacaklarımın çoğu zaten yazılmış. Ben de şunu ekleyeyim öyleyse. True Blood’dan gelsin.

2 Beğeni

@ilydious Merlin ve Medici: Masters of Florence’ı ben ekleyecektim sen hızlı davranmışsın. Medicinin 1. sezonunu ben çok daha fazla seviyorum. Annabel Scholey’ın oyunculuğuna bayılıyorum. :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni