Sevdiğiniz Oyun Müzikleri

Buraya Malukah ablamızın çok güzek söylediği Skyrim şarkılarını koyuyorum. Dragonborn zaten dinlemek farz oldu yukarda bir arkadaş bahsetmiş zaten onu koymadım.

1 Beğeni

Normalde League of Legends sinematiklerinden ve müziklerinden pek zevk almam hele ki son zamanda yaptıkları K/DA saçmalığından sonra ama bu… bu ayrı. Sinematik de şarkı da efsane olmuş.

Bu konuda hep başarılıydı bu adamlar. V’teki seçimleri ve icraları da çok iyiydi, hâlâ arada açar dinlerim. Kimle çalışacaklarını biliyorlar tabii. Şunun bestesi Ömer Faruk Tekbilek’in mesela:

2 Beğeni

Ben de hâlâ dinliyorum. Bu oyundaki seçim de iyi olmuş. Fakat ben Osmanlı yerine Türkiye Cumhuriyeti’ni görmek isterdim. Az önce İhsan’la da bunu konuşuyordum. Osmanlı düşmanı değilim, sadece Osmanlı’yı daha önceki oyunlarda görmüştük. Madem ki her oyunda Türkler olacak, bari serinin her oyununda tarihimizin farklı dönemleri olsun. Bir kere de Türkiye olsun, Selçuklu olsun, Göktürkler olsun.

Lider olarak Atatürk’ü, özel birimler olarak bordo berelileri ve fırtına obüslerini görmek isterdim.

Makul bir istek. Kaldı ki Osmanlı öncesi hükümdarlardan da seçilebilir, onlar üzerinden de gidilebilir. Ama sanırım Batı’nın en aşina olduğu ama en az zarar gördüğü yöneticilerden biri olduğu için Kanuni’ye yer veriyorlar her seferinde.

Ek: Her seferinde Osmanlı’nın ek paketle gelmesi de ayrı bir sıkıntı bence. Sanki hem kültürel hem siyasi tarihe etkisi azıcık olmuş da ayıp olmasın diye eklenmiş gibi bir hava oluşuyor.

1 Beğeni

Bu arada bu müziği sanırım Civilization V’e eksik hâliyle koydular. Burada daha uzun bir versiyonu var ve bence uzun hâli daha güzel.

Yanlış hatırlamıyorsam V’te müzik sayısı fazlaydı, o yüzden kısa tutmayı tercih etmiş olabilirler. Ya da sadece o kadarlığına telif ödemek istemişlerdir :slight_smile:

1 Beğeni

Evet bayağı fazlaydı. Bu başlıkta daha önce Osmanlılar’ın müziklerini paylaşmıştım. Sadece o bile fazla sayıda.

1 Beğeni
2 Beğeni
1 Beğeni
1 Beğeni

Ayrı sevdiğim bir oyunun ayrı sevdiğim bir müziği.

1 Beğeni

Başlıkta şöyle bir bakındım - belki gözümden kaçmıştır ancak aşağıdakileri göremediğimde paylaşayım dedim.

Silent Hill, aslında sonradan bestekarının çok sık “free sample” kullandığı hakkında tartışmalar çıkan bir seri, ama sevenleri muhtemelen müziklerinden ayrı hayal edemeyeceğine eminim. Ayrıca, kişisel fikrim olarak en güzel müziklerin de, Silent Hill’in çöküş dönemini başlattığının iddia edildiği Homecoming’e ait olması, ayrı bir çelişki.

Nintendo DS’te, çok bilinmeyen ama daha sonra yapımcılarından bir kısmının Kingdom Hearths’ta çalışacağı, “The World Ends With You” isimli bir oyun var ki, albümün tamamı mükemmel, aralarından paylaşabileceğim bir şarkı seçemiyorum.

Son olarak… Phoenix Wright, parça olarak olma sa ambiyans müziği olarak şahane gidiyor. Spirit of Justice’teki devrimcilerin müziği gerektiği gibi gaza getirici, Dai Gyakuten Saiban’da Asougi’nin müziği ise ince bir hüzün ve umut dolu. Öte yandan Godot’un parçası tam bir “coffee shop” listesi vazgeçilmezi.

1 Beğeni

Uzun yıllar önce bir Sega atarim vardı. Herhangi bir atariden çok daha gelişmişti ama modern bir oyun konsolu da değildi. Atari ile Playstation arasındaki halka diyebilirim.

O ataride en sevdiğim oyun Contra Hard Corps idi. Sıradan bir Contra oyunundan çok daha gelişmişti. Dört farklı oyun sonu vardı. Bulsam hâlâ oynarım.

Müzikleri de güzeldir.

Mafia 3 oyun olarak pek sevilmeyen bir oyun ama müzikleri ve hikayesi bence bayağı sağlamdı. Bu şarkıyı ne zaman dinlesem içim titrer.

Ve tabi The Last of Us…

2 Beğeni

Pek çok post apokaliptik oyun çıktı ama bana şu atmosferi hiçbiri veremedi.

1 Beğeni

Fan yapımı diye biliyordum ama official yazıyor videoda. Hangisi doğru bilmiyorum ama fena gaza getirir.

2 Beğeni

Cehennem Marşı

2 Beğeni

Witcher soundtrack’inden favorim.

3 Beğeni

Duygulandırdın be

3 Beğeni