Severus Snape'in İyi Tarafta Olduğu Aslında Bize Çok Önceden Gösterilmişti!

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Severus Snape'in İyi Tarafta Olduğu Aslında Bize Çok Önceden Gösterilmişti! – Fantastik Canavarlar

image

Severus Snape‘in iyi tarafta olduğu gerçeği, belki de bizlere çok önceden fısıldanmıştı! İşte o ipuçları, bakalım sizin de gözünüze takılmış mıydı? Harry Potter kitap serisini elinize ilk kez alıp sayfalarını şöyle içinize çekmeye başladığınız vakit oldukça stresli bir işin altına girmiştik. Hatırlayın. Bir sonraki adımda neler olacak, sonunda neler patlak verecek? Ancak Harry Potter ve Melez… (DEVAMI…)

1 Beğeni

severus huysuz da olsa mükemmel bir profesör

2 Beğeni

14 yıl Harry Potter’dan sebebsiz yere nefret ederek yaşadım. Sonra sıkı bir Harry Potter fanı olan teyzem yeter artık Hogwarts’a giriyorsun dedi ve bana ilk filmi izletti. Başta hiç ilgilenmedim hatta ekrana bile bakmadım desem yeridir. Sonra kurtuluşumun olmadığını anlayınca tam Harry’nin okula giriş yaptığı yerde filmi gerçekten izlemeye karar verdim. Sıkılmaktan sıkılmışken Snape’i gördüm ve o an dedim ki sekiz filmi bir günde nasıl izlerim. Ne ilk filmde ne sonrasında iyi oluduğundan bir kere bile şüphe duymadım. Filmleri sadece Snape için izledim.Yalnız Ateş Kadehi’ni bitirdiğimde telefonumda Snape’in de bir fotoğrafı bulunsun diye google’a Severus Snape yazma gafletinde bulundum ve Harry için öldüğünü Lily’yi sevdiğinı ve alwaysi öğrendim yemin ediyorum gece gözüme uyku girmedi resmen rüyamda Snape’i görüyordum. Evet iyi olduğunu hep biliyordum ama ben hep serinin sonunda Snape’i Dumbledore olarak hayal etmiştim onun kadar yaşlıydı ama yağlı beyaz saçları yine kanca burnunu çerçeveliyordu. Bütün hayallerim yıkıldı ama olsun ben 1940’da ölmüş Sabahattin Ali ile kafamda kestane pişirip laflamış insanım Snape’i mi kafamda canlı tutamayacağım diye düşündüm hiçbir film karakterini o kadar sevmedim sevmeyeceğim sevemem de zaten.Evet Snape hep iyiydi Snape hep masum ve mükemmeldi. Sadece çoğunluk onun içindeki always’i göremedi.

6 Beğeni

Nasıl felsefe taşında şüphelendik şüphelendik,masum çıktı
sonra bu hep bu şekilde devam etti,hep şüphelendik ve hep yanıldık,aslında J.K hep bize söylemiş “bakın bu adam boş bi adam değil,hemen atlamayın herşeye,bu adam önemli”

Sırf bu mesaj için forumda karşılaştığınız fantastik mesajlar diye başlık açıcam xd

3 Beğeni

Hahaha, işte forumda eksikliğini hissettiğim türden kişilik. @Donat_Cupcake reyizin bir mesaj yazıp çekilmesi kalitesini gösteriyor.

2 Beğeni

Ama Severus Snape, iyi tarafta değil ki! O hain Snape, [sizin de dediğiniz gibi (Harry Potter ve Melez Prens‘in giriş sahnesinde hepimizin sırtından bıçaklandığını hissettiği bir ana, Snape‘in Voldemort‘un emirleri dahilinde Draco‘ya yardım edeceğine dair yemin edişine tanıklık ettik.)] Voldemort’un emriyle Draco’nun Dumbledore’u öldürmesine yardım etti, hatta sırf “Mürver Asa’nın” sahibi olmak için Dumbledore’u (yalvarışlarına rağmen) hiç acıma ve korku belirtisi göstermeksizin öldürdü. Ve buna rağmen siz Severus Snape’e iyi tarafta mı diyorsunuz?
O halde size söyleyebileceğim üç kelime var, beni iyi dinleyin:
YAZIKLAR OLSUN SİZE