Severus Snape'in İyi Tarafta Olduğu Aslında Bize Çok Önceden Gösterilmişti!

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/teoriler/severus-snapein-iyi-tarafta-oldugu-aslinda-bize-cok-onceden-gosterilmisti/

image

Severus Snape‘in iyi tarafta olduğu gerçeği, belki de bizlere çok önceden fısıldanmıştı! İşte o ipuçları, bakalım sizin de gözünüze takılmış mıydı? Harry Potter kitap serisini elinize ilk kez alıp sayfalarını şöyle içinize çekmeye başladığınız vakit oldukça stresli bir işin altına girmiştik. Hatırlayın. Bir sonraki adımda neler olacak, sonunda neler patlak verecek? Ancak Harry Potter ve Melez… (DEVAMI…)

severus huysuz da olsa mükemmel bir profesör

1 Beğeni

14 yıl Harry Potter’dan sebebsiz yere nefret ederek yaşadım. Sonra sıkı bir Harry Potter fanı olan teyzem yeter artık Hogwarts’a giriyorsun dedi ve bana ilk filmi izletti. Başta hiç ilgilenmedim hatta ekrana bile bakmadım desem yeridir. Sonra kurtuluşumun olmadığını anlayınca tam Harry’nin okula giriş yaptığı yerde filmi gerçekten izlemeye karar verdim. Sıkılmaktan sıkılmışken Snape’i gördüm ve o an dedim ki sekiz filmi bir günde nasıl izlerim. Ne ilk filmde ne sonrasında iyi oluduğundan bir kere bile şüphe duymadım. Filmleri sadece Snape için izledim.Yalnız Ateş Kadehi’ni bitirdiğimde telefonumda Snape’in de bir fotoğrafı bulunsun diye google’a Severus Snape yazma gafletinde bulundum ve Harry için öldüğünü Lily’yi sevdiğinı ve alwaysi öğrendim yemin ediyorum gece gözüme uyku girmedi resmen rüyamda Snape’i görüyordum. Evet iyi olduğunu hep biliyordum ama ben hep serinin sonunda Snape’i Dumbledore olarak hayal etmiştim onun kadar yaşlıydı ama yağlı beyaz saçları yine kanca burnunu çerçeveliyordu. Bütün hayallerim yıkıldı ama olsun ben 1940’da ölmüş Sabahattin Ali ile kafamda kestane pişirip laflamış insanım Snape’i mi kafamda canlı tutamayacağım diye düşündüm hiçbir film karakterini o kadar sevmedim sevmeyeceğim sevemem de zaten.Evet Snape hep iyiydi Snape hep masum ve mükemmeldi. Sadece çoğunluk onun içindeki always’i göremedi.

2 Beğeni

Nasıl felsefe taşında şüphelendik şüphelendik,masum çıktı
sonra bu hep bu şekilde devam etti,hep şüphelendik ve hep yanıldık,aslında J.K hep bize söylemiş “bakın bu adam boş bi adam değil,hemen atlamayın herşeye,bu adam önemli”

kitaplarıda okumanı tavsiye ederim çok daha güzel tek filmleri izleyerek serinin ayrısını kaçırıyorsun youtube dan sesli olarakta dinleyebilirsin :slight_smile: