Severus Snape'in İyi Tarafta Olduğu Aslında Bize Çok Önceden Gösterilmişti!

14 yıl Harry Potter’dan sebebsiz yere nefret ederek yaşadım. Sonra sıkı bir Harry Potter fanı olan teyzem yeter artık Hogwarts’a giriyorsun dedi ve bana ilk filmi izletti. Başta hiç ilgilenmedim hatta ekrana bile bakmadım desem yeridir. Sonra kurtuluşumun olmadığını anlayınca tam Harry’nin okula giriş yaptığı yerde filmi gerçekten izlemeye karar verdim. Sıkılmaktan sıkılmışken Snape’i gördüm ve o an dedim ki sekiz filmi bir günde nasıl izlerim. Ne ilk filmde ne sonrasında iyi oluduğundan bir kere bile şüphe duymadım. Filmleri sadece Snape için izledim.Yalnız Ateş Kadehi’ni bitirdiğimde telefonumda Snape’in de bir fotoğrafı bulunsun diye google’a Severus Snape yazma gafletinde bulundum ve Harry için öldüğünü Lily’yi sevdiğinı ve alwaysi öğrendim yemin ediyorum gece gözüme uyku girmedi resmen rüyamda Snape’i görüyordum. Evet iyi olduğunu hep biliyordum ama ben hep serinin sonunda Snape’i Dumbledore olarak hayal etmiştim onun kadar yaşlıydı ama yağlı beyaz saçları yine kanca burnunu çerçeveliyordu. Bütün hayallerim yıkıldı ama olsun ben 1940’da ölmüş Sabahattin Ali ile kafamda kestane pişirip laflamış insanım Snape’i mi kafamda canlı tutamayacağım diye düşündüm hiçbir film karakterini o kadar sevmedim sevmeyeceğim sevemem de zaten.Evet Snape hep iyiydi Snape hep masum ve mükemmeldi. Sadece çoğunluk onun içindeki always’i göremedi.

6 Beğeni