Sherlock'un Ağabeyi Mycroft Holmes'un Maceraları Huzurlarınızda

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Sherlock'un Ağabeyi Mycroft Holmes'un Maceraları Huzurlarınızda – Kayıp Rıhtım

image

Bir zamanların ünlü basketbolcularından Kareem Abdul-Jabbar’ın kaleme aldığı “Mycroft Holmes” raflarda. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Puanına baktım şimdi. 3.67 vermişler. Muhakkak okurum bende, ama bu puan okumak için acele etmeye gerek yok diyor.

Sherlock Holmes kadar kaymağı yenen başka bir karakter yok sanırım. Polisiye dizilerinde-hatta House-Sherlock benzeri karakterlerle dolu, şu anda aklıma gelenler; Elemantary, CSI, Monk, Forever, Mentalist, hatta Hannibal bile sayılabilir. ( Ama, Benedict Cumberbatch’ın Sherlock’unu ayrı tutuyorum keza o bugüne kadar izlediğim en iyi uyarlamaydı. )
Ben her zaman orijinalden yanayım. Bu nedenle Arthur Conan Doyle harici pek okuma taraftarı değilim. Ayrıca, Mycroft çözümleme konusunda Sherlock kadar zeki; ama çabuk sıkılan bir karakterdi bildiğim kadarıyla. O nedenle neredeyse tüm olayları Sherlock’a gönderirdi. Hatta bazen dalga geçtiği bile olurdu. Olayı çoktan çözmüş bir de Sherlock baksın diye göndermiş olurdu. Ayrıca Watson da olaya renk katıyordu. Hikayeyi onun ağzından dinlemek onun Sherlock’u tasvir etmesi hoşuma gidiyordu. Dediğim gibi çok fazla bu hataya düştüm, o nedenle orijinal haricinde hikayesini okumama kararı aldım.

Kitabı okuyan, yorumlayacak olan var mıdır acaba? Okumaya değer mi?