Silinebilir

FRP & Magic dergisinin 14 Sayısı…

Meraklısına Türk FRP tarihinin efsane dergisi FRP&Magic dergisinin
14 sayısı. 1. sayıdan 15. sayıya kadar olan (sadece 8. sayı eksik)
dergimi kütüphanemi zayıflatma projemin sonucu olarak okumadığım
bir dünya klasiğiyle veya lovecraft vs. tarzı bir kitapla takas
yapabilirim.


** Rakamların Evrensel Tarihi (9 Kitap) - TÜBİTAK YAYINLARI Georges Ifrah : 80TL.**

Bir gün öğrencileri, matematik öğretmeni Georges Ifrah’a, yanıtlayamadığı şu soruları sormuşlardı: “Efendim, rakamlar nereden geliyor? Sıfırı kim icat etti?” Gerçekten, nereden geliyordu rakamlar? Bu alışılmış simgeler bize öyle açık geliyordu ki, onları bir tanrının ya da bir uygarlık kahramanının eksiksiz bir armağanı olarak birdenbire ortaya çıkmış sanıyorduk. Böyle başladı Ifrah’ın serüveni ve 20 yıllık bir çalışmadan sonra Fransa’da büyük yankılar uyandıran, en çok satan kitaplar arasına giren Rakamların Evrensel Tarihi adlı eşsiz yapıt ortaya çıktı.

38 dile çevrilen ve American Scientist’in 20. yüzyılı biçimlendiren 100 kitap listesine giren iki ciltlik bu yapıtın ana amacı, tarih öncesinden bilgisayarlar çağına uzanan en temel işlemlerden yola çıkıp mistik, dinsel, büyüsel ya da kâhinlikle ilgili aritmetiklerde gezinen, sonunda en genel hesaplara ulaşan karmaşık ve çok biçimli evrim hakkındaki tüm soruları yalın ve anlaşılır ifadelerle yanıtlamaktır.


Satılık veya takaslık PC Oyun-Gameshow-Level-PcGamer-Oyungezer ve Zeplin Dergileri

Pc Oyun tarihinin 90 lı yıllarından kalma PC-Oyun (Sayı1-25 arası 4. ve 24. sayı hariç 23 adet dergi), Zeplin(Sayı 1-23 arası 22. sayı hariç 22 adet dergi), Gameshow(7 adet dergi mevcut) dergileri takaslık veya satılıktır.

Dergileri isteyene resimlerde görülen Pc gamer, oyungezer ve bazı level sayılarını ve Level oyun posterlerini de hediye edeceğim. Okumadığım kitaplarla takas veya ücret tekliflerine açığım.

1 Beğeni

FRP & Magic Dergileri satılmıştır.

Rakamların evrensel tarihi kitap seti satılmıştır.

Oyun Dergileri için anlaşılmıştır.