Sinan Canan

Beyin bana hep çok gizemli gelmiştir. Duygularımız, kalbimizden çok beynimizin eseridir. Yazar olma iddiasında olan biri olarak duyguların nasıl oluştuğunu anlamamız gerektiğini düşünüyorum. Hatta beyni tam da bu nedenle, kendimizi tanımamızda önemli rol oynadığı için okullarda çocuklara öğretmek gerektiğini de düşünüyorum. Beyin, duygular, sezgiler konusunda bana ilham veren bir isim Sinan Canan. Belki duyanlarınız vardır. Başkalarına da ilham olması için birkaç videosunu buraya bırakıyorum.

5 Beğeni

Her şey beyinde biter, insan duygularının kölesi olmak istemiyorsa beynin işleyişini çok iyi bilmelidir. Prof. Dr. Sultan Tarlacı ile çok güzel çalışmaları var ve kitapları çok anlaşılır, herkes okuyabilir.

3 Beğeni

Aynı şekilde Serkan Karaismailoğlu da bu alanda çalışmalar yapıyor, bir dönem “[n] beyin” ismiyle Sinan Canan ile çalışıyorlardı. Şimdi Ortapia isimli bir Youtube kanalı var ve güzel içerikler üretiyor.
Bir iki link de izninle ben bırakıyorum buraya;

5 Beğeni

Kadın Beyni - Erkek Beyni kitabını okumuştum ve çok ilgimi çekti. Bizim anormal kabul ettiğimiz birçok şey, bazı insanlarda beynin farklı çalışmasından kaynaklanıyor.

1 Beğeni

Benimde elimde olan bir kitap bir süredir bekliyor bakalım yakında okuyacağımı düşünüyorum.
Bir zamanlar Öteki Gündem adında bir program vardı -bilmiyorum devam ediyor mu- orada Sinan Canan ile yaptıkları ortak bir yayın var bu kadın beyni erkek beyni meselesini çok güzel anlatmıştı ona da bakabilirsin.

1 Beğeni

Bak şimdi gardeşim nabıorsun biliomusun iki kitab okuorsun beyin, nörotransmitter, evrim, araya bir kaç felsefe kitabı sıkıştır burası çok öNmLi, seyma subaşı da olur, yeni çıkıor biliosun. en son da bir kaç psikoloji okuosun, özellikle freud oku hocam biliosun cinsel seks felan yazıo çünkü insanlığın temeli o da çok önemli. Sonra açıosun bir tane youtube ya da akademide makale yayınlıorsun hoppp dostum ünlüsün ha. Sonra istediğin her şey hakkında konuşabiLiosun. tl;dr 33 tllik kitap alıorsun o sana yeter. sonrası asıl önemli olan eğer İslamiyet de katarsan işin içine seni kimse tutamaz. gelsin tedx ler gitsin nobeller emmalar watsonlar ehehehe.

4 Beğeni

The best comment on the internet.

1 Beğeni

eyw h0cM saqoLn! ;)d