Sinema Dünyası


(Cem) #1

Vizyon tarihleri, setten haberler, çıkma ihtimal olan veya kesinleşmiş filmler, yerli veya yabancı festival haberleri vb. sinema dünyasını ilgilendiren her haberi burada topluyoruz.


Bugün Ben Şunu Öğrendim:
Guillermo del Toro ve Netflix Korku Antolojisi Dizisi İçin Anlaştı!
(Barışcan Bozkurt) #3

Kung Fury’nin filminde Arnold ve Michael Fassbander oynayacak. Açıkçası en çok beklediğim film bu.


(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #4

Kasım 2018 de vizyona girecek Alpha filmi epey ilgimi çekiyor :smiley:


(oh, hi mark!) #5

wes anderson’ın yeni animasyonu berlinale’de prömiyerini yaptı. yurt içi ve yurt dışından gelen eleştirilerin satır başlıklarını okudum biraz, çok beğenilmiş. şimdiden meraklandırdı.


#7

Maze Runner’ı bilerek izlemedim Hunger Games gibi bir şeydir dedim ama son filmi güzel gözüküyor.


(Simge Öztürk) #8

Bana göre, Hunger Games’den daha kötü bir şey.


(Cemalettin Sipahioğlu) #9

Southern Reach üçlemesinin ilk kitabı ANNIHILATION’la (Yok Oluş) aynı ismi taşıyan Natalie Portman’lı uyarlama, 12 Mart’ta Netflix’te yayınlanacakmış. Son zamanlarda Netflix’ten ilginç hamleler geliyor :thinking:


(Onur Uslu) #10

Mute hakkında ne düşünüyorsun?


(Cemalettin Sipahioğlu) #11

Daha izleyemedim. Bu akşam izleyeceğim.


(Cem) #12

Michael B. Jordan ve Michael Shannon’ın başrollerinde olduğu, Fahreinheit 451’den uyarlanan filmden teaser geldi.


(Salih Alp Gökçek) #13

Wes Anderson Gümüş Ayı’yı kazandı ama filmin Altın Ayı’yı da hak ettiğini söyleyen birçok eleştirmen vardı. 2019 Oscar’larında iddialı bir yapım olacaktır. Wes Anderson’ın da 3 büyük Avrupa Film festivalinden aldığı ilk yönetmenlik ödülü oldu. Bakalım, filmi bayağı merak ediyorum.


(Hazal Çamur) #14

Guy Montag’ı siyahi yapmalarına hiç takılmamıştım; fakat o afro aksanı nedir? Fahrenheit mı izliyoruz, Hollywood aksiyon filmi mi belli değil. İlk kez afrodan rahatsız oldum. Ama bu nedir yani.


(Hazal Çamur) #15

Kitaptan daha iyi olacağa benziyor ki serinin en iyi kitabı 1 idi bence.

Portman ile oluşan kadro ve film uyarlamasında eklenen kimi şeyler kitabın eksiklerini kapatıyor gibi.


(Cemalettin Sipahioğlu) #16

Filmden ben de umutluyum. İki ve üçü de özümsetip bu filme katacaklar gibime geliyor. Kitabından daha etkileyici olacak. Hissediyorum :slight_smile:

Yönetmende beklediğim gibi birebir uyarlamaya kalkmamış. Kitaba oranla film daha açıklayıcı olacak. Tabii gizemini hemen açık etmeden.

Film ve roman arasındaki farklardan şurada bahsedilmiş:


(oh, hi mark!) #17

bu sene berlin’den en merak ettiğim film bu. wes anderson’un filmi olmasının yanında, isle of dogs’a gösterilen reaksiyonlar festivalde başka bir filme gösterilmemiş.

isle of dogs
transit
mug
bonus :madeline’s madeline (prömiyerini sundance’te yapmıştı)


(oh, hi mark!) #18

abd’deki ilk gösteriminden sonra annihilation’a gelen yorumların büyük bölümü olumlu. takip ettiğim eleştirmenlerin puanları şu şekilde.


(Salih Alp Gökçek) #19

Madeline’s Madeline’i Bilge Ebiri de çok tavsiye etmişti, merak ettiğim bir film. Bakalım Cannes’da neler göreceğiz. Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı da orada ilk gösterimini yapacak.


(Ece Yıldırım) #20

Shirley Jackson’ın romanı We Have Always Lived in the Castle’dan uyarlanan film 2018’de vizyona girecek. Başrollerinde Alexandra Daddario,Sebastian Stan,Taissa Farmiga var. Merakla bekliyorum.


(Barışcan Bozkurt) #21

Fragmanda çalan müzik bile Sicario’ya ait. Günümüzdeki en bilindik bilim kurgu atmosferini alıp filme koymaları da beni ayrıca soğuttu. Pek bir şey beklemiyorum bu filmden.


(Cemalettin Sipahioğlu) #22

Yönetmen, senarist ve kitabın kendi tarzı sebebiyle içimi kemirip şüphelere boğan bir projedir kendisi :sweat: Bi’ ara sırf bu uyarlama yüzünden, orta ölçekte uyarlamalar hakkında bir yazı yazmaya kalkışmıştım. Le Guin’in Anlatış’ı da geliyor. Ah ki, ne ah! :slightly_frowning_face: