Sinema Dünyası

Aşırı yükseldim

Cary gerek True Detective ile gerek Beasts Of No Nation ile kendini ciddi anlamda kanıtladı benim gözümde. Filmografisinin çoğunu izledim ve Villeneuve ile birlikte şuan modern sektör içinde olan en parlak yönetmenlerden olduğunun garantisini verebilirim rahat rahat. Sevindim, Boyle’ı aratmayacak gibi.

2 Beğeni

Bildiğimiz gibi Warner Brothers bir yandan DC Sinema Evrenini itinayla mahvetmeye devam ederken bir yandan da tuhaf projelerle bizi şaşırtıyor. Martin Scorcese’nin yapımcısı, Todd Philips’in yönetmeni olduğu Joker filminden başrol Joaquin Phoenix’in ilk görüntüleri geldi:

Filmin kadrosunda Robert De Niro, Zazie Beetz falan da var. Eğer senaryo da iyi olursa epey şahane bir film izleyebiliriz. Bu da Phoenix’in test çekimi:

4 Beğeni

Beklentilerin kat kat üstünde bir trailer.

1 Beğeni

Transformers serisinin spin offu Bumblebee’nin ikinci fragmanı geldi.

3 Beğeni

Güzel olacak, güzel. Yönetmenine tüm kalbimle güveniyorum. Kubo ve Sihirli Teller gibi, canlandırma animasyonlarında çalışmış. Görünüş itibariylen bile kabul etmekte zorlanılabilinecek figürlerle kalbe dokunan hikâyeler anlatma, deneyimi var.

İlk fragmanda bunun ilk emaresi, kızın elini uzattığında Bumblebee’nin yüzünü temas ettirerek ilk teması kurmasıydı. Yönetmenin, iyi CGI’yla sanal karakterlerin şık görülmesinden önce, insanlarla karşılıklı etkileşimlerinin yarattığı canlılık, duyusal ve duygusal sahicilik hissine odaklanacağından kuşkum yoktu.

İlk fragmanda, çocukluk hayalimin gerçekleştiğini hissettiren şeyse, araba formundayken kolunu uzatarak kaymasıydı. Çizgi filmlerde göremediğim ve çokça kullanılmasını istediğim, yarı veya çeyrek transformlar geçirerek, araba veya robot formu dışında da aksiyona girilmesiydi bu. Ana seride bu yetenek aksiyon esnasında çıkmıyordu. Bedenlerini farklı kombinasyonlara sokarak oldukça ilginç aksiyon anları çıkabilirdi.

Son fragmanla birlikte tüm umut ve arzumu şimdiden haklı çıkarmış gibi :heart: İnsandışıyla insani ilişki durumu oldukça etkin. Transformerslar transformarlıklarını sonuna kadar kullanıyorlar; razı geldiğimin bile ötesine geçmiş. Hava aracından kara aracına geçiş, falan. İlk liveaction filmin ortaya attığı fikir burada işlenmiş.

Eski fanların hoşuna gidecek tasarımlara dönmeleri, diğer filmlerde kurulan mantıkla çelişkili geldi. İlk Transformers filminde, araçlara benzeme sebepleri içşn dev bedenlerini gizlemek için kılık değiştirme hikâyesi uydurulmuştu. Bu fragmanda kendi gezegenlerinde de araç-gerece dönüşmeye hazır robotiklikteler. Sanırım yakın bir zamanda Klasik Transformers Oyuncak Seti, bizleri bekliyor :smile:

2 Beğeni

bu görsel hangi filme ait bilen varmı?

Emin olmamakla beraber Silence diyorum.

1 Beğeni

Gazap ateşiymiş😁 bende yeni ögrendim

X-Men Dark Phoenix

Bu seri bir kısır döngüde mi geçiyor acaba? ://

3 Beğeni

Film olarak daha güzel olacağına eminim ama Steve Jablonsky’ın müziklerini özleyeceğim. Michael Bay’in çektiği Transformers filmlerini tek bekleme sebebim o müziklerdi. Bu filmin müziklerini yapan Dario Marianelli’yi Atonement filminden dolayı sevsemde eski müziklerden birkaçının yeni varyasyonunu duymak güzel olurdu.

2 Beğeni

Ne diyelim: O da filmin tek kusuru/eksikliği olur inşallah.

Her filmde Charles ve Eric bir masaya oturup satranç eşliğinde aynı muhabbeti çevirmekten bıkmadılar lol.

Neyse Logan ile birlikte bir nevi Fox’un ürettiği X-Men evreni kapanışa ulaşmıştı, gidip izlemeyeceğim gibi kimseye de önermem. Simon Kimberg eşliğinde yükselen bir proje zira. Tertemiz gişe boşluğuna düşüp yok olabilir.

4 Beğeni

Cannes’da yıldız tablolarını merakla beklediğimiz Screen International, Türkiye’de ilk defa Adana Uluslararası Film Festivali için, günlük gazete çıkartmaya başladı. Bu, festivalin uluslararası alandaki prestiji açısından çok önemli bir gelişme. Festivaldeki yıldız tablosu da yavaş yavaş şekilleniyor:

Bu da günlük gazetenin ilk sayısı:

2 Beğeni

Eski tadı verir mi dersiniz?

2 Beğeni

Tarık Akan, Yılmaz Güney’le dostluğunu, 70-80’lerde film çekmenin zorluğunu, sokağa çıkma yasağını, Yılmaz Güney’in hapishane yıllarını, Yol filmini, politik seneleri tüm ayrıntılarıyla anlatıyor.

3 Beğeni
1 Beğeni

Konunun anlam ve önemine uygun bir eser.

2 Beğeni

Tüm zamanların en beğenilen filminin en güzel müziği

:slight_smile:

2 Beğeni