Sizi En Çok Etkileyen Film Kareleri

Şuan aklıma 2 film geldi. İlki Baba 3’ün finalinde kameranın uzaktan çektiği sahne. 3. film ilk ikisinin yanında çok düşük kalsa da bu kare çok güzel tamamlıyor seriyi. Videoda 4.16. dakikadan sonrası

Bir de Sen Aydınlatırsın Geceyi filminin finalinde Ali Atay’ın zamanı dondurduktan sonra tekrar geri çeviremeyeceğini anladığı an. Onur Ünlü’nün muhtemelen en üst noktası. Sonrasında deneysel işler olsa da hep düştü bana göre.

Düzgün fotosunu bukup yarın eklerim üşenmezsem.

Olağan Şüpheliler.

1 Beğeni

İn the mood for love

2 Beğeni

https://pleimert.files.wordpress.com/2011/07/oliemalerioscar.jpg

5 Beğeni

fellowship-of-the-ring-one-ring

Yüzüklerin Efendisi

İlk sahnenin devamı da var :smirk::joy:

3 Beğeni

Herkes bu iki filmi izlemeli yada ölmeden izlemeli :slight_smile:

1ci film Ölü ozanlar derneği
2ci film Aşkın gücü.

1 Beğeni

Sadece bu ikisi de değil aslında. Birkaç filmi daha var izlenmesi gereken.

Can Dostum, Kanca, Robot Adam, Patch Adams, Günaydın Vietnam, August Rush, Son Kurgu ilk aklıma gelenler… :cry:

Ama bu iki film ilk kez izleyecekler için essiz bir yapım gibi gelecek bana öyle gelmişti.Aşkın gücünü ilk kez izleyince gözümden yaşlar gelmişti :face_with_hand_over_mouth:

Patch Adams da aynı etkiyi bırakıyor bence. Bütün insanlığa çok güzel mesajlar var. Bu film yüzünden doktor olmak istemiş sonra midem kaldırmıyor diye yapamayacağımı fark etmiştim. Yıllar sonra da çok fazla hastalıkla haşır neşir olunca da pişman olmuştum. İnsan alışıyormuş gerçekten.

http://media.sinematurk.com/film/7/32/cd61596d9103/patch-adams-farfalla.jpg

7 Beğeni

Patch Adams güzel filimdi,bir haber sonrası yapımcı firma beni bu filmden soğutmuştu açıkçası.Normalde bu filmin belli bir geliri “Hunter Doherty” için bu gibi oluşumlar için destek için bagışlanacaktı ama kapitalizimde bu adamı ve duyguları kullanarak çok fazla para kazandı.

Yine de ben sanırım filme bakıyorum. Robin’e bakıyorum. Beni hep etkilemiştir. Ben gidip bir filmini izleyeceğim sanırım. Özledim biraz. :sob:

6 Beğeni

tumblr_n43feh6fFA1qb8rcao1_500
Kill Bill

5 Beğeni

sin%20city

Sin City

5 Beğeni

they shall not grow old

1 Beğeni

Bir Zamanlar Anadolu’da

7 Beğeni

Inglorious basterds