Sizi En Çok Etkileyen Film Kareleri

Abi şu Alien ne muhteşem bir filim gördükce izleyesim,ardından hard modda Alien isolation oynayasım geldi yine.:slight_smile:

1 Beğeni

Çok korkuyorum Alien Isolation’dan ya. Allah belasını versin o xenomoprh’un. Benim de Alien’ı ve Aliens’ı izleyesim geldi şimdi bak.

1 Beğeni

Giger’ın tasarımları muazzam ya, etkisi çok büyük. Hatta arttırıyorum, bu derece başarılı bir sanat yönü olmasaydı bu kadar kültleşmezdi Alien serisi. Scott’ın filmlerinin ortak yönü bu olsa gerek bakıldığında (Blade Runner, Alien).

Arthouse fazla gündeme çıkamazken Blockbuster/Arthouse çekip bunu o günün seyircisine entegre edebilmiş.

Her kitleye ulaşmış nihayetinde. İsteyene öcülü korku filmi veriyor, farklı bir şey arayana da devasa bir evrende yerini sorgulatıyor bu film :d

3 Beğeni

Aynen tasarımları çok mistik,xenomorph’da bu yönü dibine kadar kullanmış ama alien evreninde ne kadar ağır bassa da xenomorph benim ilk önceliğim atmosfer diyebilirim.O çaresizlik hissini ve o hisle ödümüzü şeyimize karıştıraçak muhteşem ve essiz bir yaratık tasarımı olması kült bir yapım olmasını sagladı.

1 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum Xenomoprh gelmiş geçmiş en iyi tasarımlardan biri. Hem endüstriyel hem de organik görümü aynı anda taşıyabilen muhteşem bir tasarım.

1 Beğeni

The Princess Bride

Mad Max: Fury Road

3 Beğeni

Candy (2006)

Neuk-dae-so-nyeon (2012)

Leon: The Professional

DzpHrUJXQAAc9pq

The Fall

The Dark Knight

Dunkirk

No Country For Old Men

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

5 Beğeni

Kill Bill

4 Beğeni

Badlands - 1973

Days of Heaven - 1978

The Thin Red Line - 1998

Magnolia - 1999

Punch-Drunk Love - 2002

The Master - 2012

Phantom Thread - 2017

Playtime - 1967

Memories of Murder - 2003

Dreams - 1990

Atonement - 2007

5 Beğeni

28 Gün Sonra
images%20(5)

28 Hafta Sonra
images%20(6)

28’in kerameti neyse acaba?:slight_smile:

1 Beğeni

images

İncir Reçeli

2 Beğeni

tumblr_otcmzxUySg1u501aoo2_400

Robocop (1987)

Furyo (Merry Christmas Mr. Lawrence) (1983)

LAWRENCE!

Mutlu Noeller! Mutlu Noeller, Bay Lawrence…

Takeshi Kitano’nun yüzünden ibaret bu kare, filmi izlemeyenler için bir anlam ifade etmeyecektir. İzleyenler içinse “Ah, be! Dün neredeydin, şimdi neredesin işte!” diyerek, hem üzer hem de kara kara düşündürür.

Bir sebeple veya bir şekilde zayıf konumuna düşme endişesinden ya da çektiği vicdan azabını dindirebilmek için erkekliğe -ve daha nicesine- dair türlü mite sığınanları ve bunlardan kaçınmaya çalışan Lawrence’yla akılda kalıcıdır.

Aynı filmden bir kare daha:

Bundan sonrakileri açıklama yapmadan geçeceğim:

Mad Mission 2 (Zui jia pai dang 2: Da xian shen tong)

Paperhouse (1988)

Robot Jox (1989)

Le silence de la Mer (1949)

101 Reykjavik (2000)

Godzilla (1954)

Godzilla vs. Destroyah (1995)

Shin Gojira (2016)

3 Beğeni

:’(

1 Beğeni

giphy

Geleceğe Dönüş.

6 Beğeni

Only God Forgives (2013)

2 Beğeni

anigif_enhanced-5587-1403564355-9

Batman. Banyolar yapılmış. Televizyonun karşısına geçilmiş. Star TV yeni henüz. Pazar Gecesi Sİneması başlamış. Çocuk gözler seyrediyor. I’M BATMAAANN! :smiley: :smiley: :smiley:

5 Beğeni

Rush’ın yeri bende neden bilmiyorum ama çok ayrı ya. Yarış, boks filmlerini falan zaten severim ama bu filmi çok çok ayrı seviyorum.

D238FkZXcAAjMQQ

4 Beğeni

giphy

Ivan! Ivan! Ivan!

1 Beğeni