Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Evet sizsiniz. Yazarken hatırlayamamıştım. Hatta bir kitap klübünde de Görünmez Kentleri övmüştünüz, oradan ekledim de almak şimdiye kısmet oldu. Umarım sizin kadar severim bu kitapları.

1 Beğeni

Dilerim :pray:t2:

Güzel günlerde okuyun aldığınız tüm kitapları :slight_smile:

1 Beğeni

Kafes ve Ölü Dalgıcın Sonbaharı (Hediye etmek üzere) kitaplarını aldım.

1 Beğeni

Öğrenci evi hocam ya kimse olmuyor evde gün boyu, şubesi olmayınca hepsiexpress’in buluşamıyoruz kendileriyle. Diğer kargo firmalarında en yakın şubenin adresini veriyorum arıyorlar şubeye gelince eve dönerken şubeden alabiliyorum. Yoksa bilgilendirme, hız olarak en iyisi hepsiexpress ama evde olana.

1 Beğeni

Son zamanlarda brandon sandersonlara merak saldım

21 Beğeni

@ugoker Kendisine çok teşekkür ediyorum, bu cömertliği için. Dopamin reseptörlerim fatal error verdi sabah sabah.

10 Beğeni

Aslında sadece Spiderman’leri alacaktım ama bunları almadan da duramadım :smile:

2 Beğeni

13 Beğeni

Bir asgari ücret gitti galiba :smiley:

1 Beğeni

Yok, o kadar değil :slight_smile: ama bir yıllık kitap alışverişim genelde asgari ücreti geçiyor :slight_smile: yılda 4-5 alışveriş yapıyorum böyle, biriktirip biriktirip.

1 Beğeni

Karanlık Zihinler Serisi - Alexandra Bracken - Buz Kapanı ve Ateş Çemberi …

Bu ne şimdi? Kitap mı okuyoruz alışveriş mi yapıyoruz?

3 Beğeni

Okurmuş gibi yaparken alışveriş yapıyoruz. Bunlar hep abone kasmak. :joy: Ben de yakında alamadığım kitaplar diye video çekeceğim. :joy:

6 Beğeni

Kız yine okuyan birisine benziyor, diğer videolarına da baktım elle tutulur şeyler anlatıyor ve samimi. Ama alışveriş videolarındaki konuşmaları biraz olayı düşürüyor.

Sizi de youtube da görmekten memnun oluruz takipleyelim hemen :d

1 Beğeni

Ahahaha. Yahu kardeşim gibi. :joy: Abla senden çok komik gamer olur, video çekelim diyip duruyor senelerdir. :joy: Bana göre şeyler değil ya. Ben açıkçası çoğu videodan sıkılıyorum. Uzatılan laflar, anlamsız konuşmalar, bilgilendirici olmayan şeyler, söz kalabalıkları… Ne diyeceksen söyle ne diye 20 dakikamı çalıyorsun insafsız. :joy:

Bu kıza yazsak bize de kitap almaz mı? :sweat_smile:

Kitaplara şöyle hızlıca baktım. Ursula, Ayşe Kulin filan da vardı. En azından tamamen ergen serilerinden oluşmuyor. Yanık Görumce filan göreceğim sandım ya da bunun gibi bir şeydi adı. :joy:

7 Beğeni

Ben de tam tersi kardeşimi youtuber yapmak istiyordum sonra vazgeçtim, yeni filizlenen bir insanı çöplüğün içine terk etmek gibi olurdu, hem zaten bir düşünceydi uçtu gitti.

Videoları 10 dakikayı geçirmek için bazen cidden çok uzatıyorlar ya da biz artık leb demeden leblebiyi mi anlıyoruz nedir, ileri-ileri yapa yapa bitiriyorum hemen.

Kız ufak gösteriyor ama üniversite okuyormuş yani ergen değil kız niye hemen önyargıyla yaklaştınız :d “Önyargı katilidir aklın…” (aforizma kasayım biraz)

3 Beğeni

Hahaha. Yahu üniversite benim için tam tamınaaaaa… (hesaplıyorum…) 8 sene öncesinde mi ne kalmış. Yani benim beynimce ufak olarak algılanıyor. :joy:

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.

(Ben de atasözü kasayım azıcık, peh.)

4 Beğeni

Genelde yayınevlerinden bedava kitap alıyorlar bu kişiler, ve bedava olan ürünü satarken bayağı ucuza satıyor. Kendisini takip etmem ama Zebramo üzerinden çok kitap aldım kendisinden. İnanın kitapların kapağı dahi açılmamış oluyor, yani okumuyorlar videosunu çekip bi’ kenara atıyorlar kitapları.

9 Beğeni

Bedava aldıklarını biliyorum. Geyik yapıyorum sadece yoksa durum sinir bozucu.:slight_smile:

4 Beğeni

Bu kız youtubeda baya eski. O zamanlar booktuber olayı çok yaygın değildi. Eren Nadir, Nihan Alak, Kronik okur, Selis Şen, Sıla Özkan, Baldanberi vs. gibi kişiler vardı ki bunlar sayesinde kitap okumaya ilgim baya arttı. Bahsettigim kişiler hala varlar ama az sayıda video yüklüyorlar ve bu işi keyif amaçlı yapıyorlar. Videodaki Sıla adlı kişi ise başta gayet samimiydi ancak son birkaç yıldır diğer saydığım booktuberlardan farklı olarak olayı biraz daha reklam ve prim yapmaya döktüğü için samimiyetten uzaklaştı. Şahsen ben de uzun süredir kendisini takip etmiyorum. Samimiyet olmayınca bir anlamı olmuyor. Çok alışveriş yapmalarının sebeplerinden biri ise bu videoların çok izlenmesi ve beğeni sayılarının yüksek olması yoksa her aldıklarını okumuyorlar zaten. Olay beğeni ve izlenme sayısı maalesef :frowning: Biraz zamanınızı çaldım açıkçası. Özür dilerim. :frowning:

3 Beğeni