Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

Çok teşekkür ederim.Sayfa 6’nın bastıklarını tamamladım. ( Eski İnkılap basımı olan King kitaplarını alt yayınevi olan Sayfa 6’ya taşıdı İnkılap)

King’in bende eksik olan kitapları çizgi romanlar ve Altın yayınlarından çıkan aşağıdaki kitaplar. JBC’den çıkan Amerikan Vampiri 1. Cilt bulunuyor ama Altın’ın yayınladığı Çizgi Romanlar bir ara büyük indirimli olmasına rağmen bazı ciltleri bulunmuyor diye yeni baskılarını bekledim ama hala basılmadı.

Eksik olanlar

• Ateş Yolu
  • Azrail Koşuyor
  • Ceset
  • Şeffaf
  • Maça Kızı
  • Yazma Sanatı
  • Kara Ev
  • Bir Aşk Hikayesi
  • Karanlık Çökünce
  • Zifiri Karanlık, Yıldızsız Gece

Baskısı bitenlerin yeni kapaklar ile geleceğini söylemişti Altın Yayınları ama süreç çok yavaş ilerliyor, bekliyorum.

(Pelin ) #3585

King’i çok sevmeme rağmen bence Düzenleyiciler çok gereksiz bir kitap olmuş. Yaratık’ı kötü bir senaryoyla tekrar okuyor gibi hissetmiş ve bırakmamak için kendimi çok zor tutmuştum. İlk kez okuyacaksanız okuduktan sonraki görüşlerinizi merak ediyorum.

Yaratık ve Düzenleyicileri daha önce okumadım,

Okuduktan sonra, kitapla ilgili düşüncelerimi yazarım. Bana öyle geliyor ki genelde Sayfa 6’nın bastığı King kitapları pek fazla sevilmeyen kitapları.

Benim Sayfa 6’dan okuduklarım

• Tılsım
  • Rüyalar Karabasanlar ( 3 kitap)
  • Tom Gondona Aşık Olan Kız
  • Yüzyılın Fırtınası ( Senaryo olmasına rağmen sevmiştim, Filmi de nadir sevdiğim King filmlerinden olmuştu)
  • Yüzyılın Suçlusu Blaze
  • Eğlence Parkı
  • Ölüm Dansı

Sayfa 6’nın bastıkları Altın’dan basılan kitaplarına göre daha az popüler, daha az sevilen kitapları düşüncesindeyim.

(Pelin ) #3587

Yazdıklarınızın çoğu gerçekten de yabancı forumlarda da fazla beğenilmeyen kitaplar. Ama ben Blaze’i ve özellikle Eğlence Parkı’nı çok sevmiştim. Rüyalar ve Karabasanlar da geniş bir öykü derlemesi olduğundan iyisi de, kötüsü de var. Yüzyılın Fırtınası’nı senaryo olduğundan okuyamadım, Sinema ve Radyo-Televizyon okuyan kuzenime hediye ettim :slight_smile: Kapağında yanlış hatırlamıyorsam roman yazıyordu; insanları yanıltmak için özelikle yazılmış gibi görünüyor. Bunu görmezden gelirsek, Sayfa 6’nın çevirileri Altın Kitaplar’a göre çok iyi. Bu yüzden King’in tüm kitaplarının oradan çıkmasını isterdim.

Az kalmış hakikaten. Bende Ateş yolu ve Azrail koşuyor mevcut bu listeden. Özelden bilgi iletebilirseniz müsait ilk anda göndereyim.

(Erdal) #3589

Kitapyurdu ve Babilde 1 kitap eksikle tamamı stokta mevcut. Ben ilk 6 kitabı babilden, 7. Kitabı kitapyurdundan sipariş ettim.

(Pelin ) #3590

Söylemezsem içimde kalacak: Ateş Yolu’nda çevirmen "French fries"ı “Fransız Kızartması” olarak çevirmiş. Hiç unutamadığım çeviri travmalarından biridir.

(Yasin) #3591

Düzenleyicileri King’in yazdığını düşünmüyorum. Hayatımda öyle kötü bir kitap daha okumadım. King’in çok iyi, iyi, vasat kitapları vardır. Fakat kötü diyebileceğim tek kitabı Düzenleyiciler’dir. Bu kitabı nasıl yazmış aklım almıyor. Öyle ki, bu kitabını unuttum King’in. Hiç yokmuş gibi davranıyorum.

(Zafer) #3592

Bu kitapları bulmak zorlaştı iyice ve sanırım çeviriler Esat Ören’e ait değil. Altın Kitaplar,nedendir bilinmez, bazı kitapları yeniden basmıyor. Yenilenen kitapların bazılarınınsa kapakları çok kötü…

(Her şey çok güzel olacak) #3593

Adam zaten hayalet yazar kullanıyor arada bir kötü kitap çıkması normal.

(Yasin) #3594

İlk defa duydum hayalet yazar kullandığını. Acaba doğruluğu nedir? King’in hayalet yazar kullandığını pek düşünmüyorum. Sadece takma isimle yayınlamış bazı kitaplarını. Düzenleyiciler’de bunlardan biri.

(Her şey çok güzel olacak) #3595

Hayalet yazar kullanmak bize biraz üç kağıt gibi geliyor ama onlar için normal. Ben de ilk duyduğumda garipsemiştim ama bazı kitaplarının King kalitesinde neden olmadığı bunu öğrenince mantıklı geldi.

Düzenleyiciler benim için de vasat kitaplardan.

(Yasin) #3596

Yani bunu yapan birçok yazar vardır ama hala somut kanıt olmadan King’in hayalet yazar kullandığına pek ihtimal vermem. Ama Düzenleyiciler gibi bir kitap King’den nasıl çıkmış onu da anlamadım, anlamıyorum.

(Her şey çok güzel olacak) #3597

Normal karşılamak lazım, her sene bir bestseller kitap çıkarmak için anlaşma yaparken tuğla gibi kitapları yetiştirmek kolay değil.

King’in kendi elinden çıkan kitapların kalitesi tartışılmaz zaten.

(Yasin) #3598

King ortalama bir kitabı üç ayda yazıp bitirebildiginden bahsediyordu bir yerde. Tabiki de hayalet yazar kullanabilir ama buna inanmıyorum. Evet bazı kitapları vasat bazıları harika ama bu demek değildir ki iyi olanları kendisi, vasat olanları da hayalet yazarı yazıyor. Somut delil lazım bunu diyebilmek için. Düzenleyiciler ise bambaşka bir konu.

(Basilius) #3599

Daha önce okumuştum. Elimin altında bulunmasını istedim.

Turan Dursun - Kulleteyn

@annihilator @narpal ben Düzenleyicileri okumadım ama dediğiniz gibi kitap kötüyse muhtemelen bence şöyle oldu. ( King nerede okuduğumu hatırlayamadım ama bazı yazdıklarının yıllarca çekmecede, tavan arasında beklediğini yıllar sonra yayınlandığını yazmıştı.

Bence:

• King’in Editörü ( KE) : Selam King
  • S.King (K) : Selam
  • KE: Bu ara yeni bir şeyler yok mu basılacak
  • K: Geçen gün çekmeceyi düzenlerken bir roman çalışmamı buldum, … tarihinde bitirmiştim ama içime sinmediği için bekletiyordum, üzerinde tekrar çalışmayı da düşünmüyorum.
  • KE: Sorun değil, ver bana, ben satarım onu
  • K: iyi, al bakalım…

• Yayıncı: Alo
  • KE: Selam Kanka, kral’ın yeni bir romanı var, basmak ister misin?
  • Yayıncı : Elbette, İBAN numarını gönder…

(Yasin) #3601

Evet, böyle birşey olmuş olabilir. :grin:

(Emre ) #3602

Hocam şuna uyarlarsanız daha güzel olur XD

(Umut K.) #3603

Sonunda 2 aylık Kidega alışverişlerim bir araya toplandı.

.
Babil’den 2 kitap eksik; biri arkadaşımda(kim bilir ne zaman geri verir!), diğeri de serinin 1. kitabı olan “Borges-25 Ağustos 1983 ve Diğer Öyküler.” Tam 1. kitabı sepete atıyordum ki, baskısı bitti; kitapcim.biz’den aldım, temin edemedik dediler; Kitapyurdu’ndan alıyordum, 10 TL altına kitap satmıyoruz dediler. Artık başka bir bahara kaldı.

Bu arada, arka tarafta da birileri gardaşına kavuştu. Umarım ayrılıkları tez olur.

Ek:

Üçer beşer göndermeyin be kardeşim, n’apacağım bunları!
(İsteyen varsa göndereyim, fakat kargo parasına değecek kadar güzel posterler mi, pek bilmiyorum.)