Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Ayrıntı yayınlarının bilimkurgu serisi tasarım ve fiyat bakımından uzun zamandır almak istiyordum. Okuyunca detaylı yorumlarımı paylaşırım.

11 Beğeni

Öyle bir şahsiyet ki solcusundan sağcısına,milliyetçisinden hümanistine herkese örnek teşkil ediyor,eşine az rastlanır birisi…Kitaplara gelecek olursa okumadıysanız eğer Lord Kinross Atatürk,baskısı tükenmiş sanırım ama bulabilirseniz Bilal Şimşir’in Atatürk’ün Hastalığı (oldukça detaylıdır), İpek Çalışlar’ın Mustafa Kemal Atatürk Mücadelesi ve Özel Hayatı (okumuş birisi olarak beğendiğim ve beğenmediğim,katıldığım ve katılmadığım tarafları oldu),İlber Ortaylı Atatürk (biraz yüzeysel ama yeterli),Austin Bay Atatürk ve İlker Başbuğ’un Atatürk ile alakalı kitaplarını öneririm :sweat_smile:

2 Beğeni

Atatürk kitaplığım epey zengin aslında, Özellikle ATABE’leri ( Atatürk Bütün Eserleri) 6-7 yıl önce toplamıştım ve en çok önemsediğim o kitaplar.

Lord Kinross ciltli baskıda yarın gelecekler arasında. İpek Çalışlar ve dolayısıyla eşi ( Oral Çalışlar) pek hoşlandığım insanlar değil, o kitabı görmezden geleceğim ama diğerlerinden bende olmayanlar, okumadıklarımı listeme not alıyorum.

1 Beğeni

Aynen sert kapak.İnce kapak vardı satmıştım tekrar alım dedim letgodan denk geldim.Fiyatta 50tl olunca ince kapakla fiyat olarak fazla yok diye hemen kaptım. :slight_smile:

Yani roman veya çizgi romanlar hep böyle güzel bir şekilde basılsa ne olur yani:)
Tabi uygun fiyata :joy:

2 Beğeni

Aynen ya çok hafif’di.Benim için sıkıntı değil ama işte insan hepsinin aynı kalitede olmasını istiyor.

Lovecraft ciltli baskı için çalışmalar son bulmuş ancak kitabın sonuna yaklaşık 20 sayfalık bir ekleme yapma kararı alınmış, içeriği konusunda bilgi alamadım. Bu nedenle süreç biraz daha uzamış. Çalışmalar tamamlandığında baskı için matbaaya gönderileceği söylendi.

Alfa’nın çalıştığı matbaa oldukça yoğun sanırım, örneğin Tolstoy Cilt-3 için bandrol alınalı oldukça süre geçti, matbaaya da gönderilmiş ancak daha ellerine ulaşmamış. Yani matbaada bir yoğunluk olduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle ben olabilecek en geç tarihi sorduğumda bu yaz satışa açılacak dendi, bilginiz olsun. :slight_smile:

7 Beğeni

14 Beğeni

Ehhh bekleyelim o zaman :slight_smile: Teşekkürler bilgi için.

1 Beğeni

Metis şu tarih serisini sadece Bolşevik devrimi diye sınırlayıp 3 ciltte bırakarak ayıp ediyor, oysa ki çok kapsamlı bir seri.

2 Beğeni

Romanovları bende almayı düşünüyorum, rica etsem içindekiler kısmının fotosunu atabilir misiniz?

Eğer almadıysanız bende size Uyurgezerler adlı eseri tavsiye ederim. Birinci Dünya Savaşı neden çıktı soruna detaylı ve yalan dolansız cevap vermeye çalışıyor. Şöyle söyleyeyim sadece kitabın nerdeyse son 3 te 1 i kaynakçalara ayrılmış.

2 Beğeni

Bende bolşevik devrimi 1-2-3 var kısmet olursa Rus Devriminin Tarihinide alacam.

1 Beğeni

Bekleyeceğiz hep birlikte, rica ederim kardeşim. :slight_smile:

1 Beğeni

Bazen neden parasal olarak zengin değilim diye düşünüyorum :frowning:

1 Beğeni

Bahsettiğiniz kitabı ilk defa duydum merak edip açtım 50-60 tl fiyat bandı ince kapak görünce hangi yayınevi diye düşündüm Pegasus’u görünce ürperdim :joy:

@alper Buna da şükür. :slight_smile: Belki ilerde gelir. Bu arada Bolşevik Devrimi 1-2-3 Metis’in sitesinde %40 indirimli 75TL ve Benjamin Arditi - Liberalizmin Kıyılarında Siyaset kitabını da hediye ediyor.

@Zack Birkaç sayfa ekliyorum. Dediğiniz kitap bende yok fakat Pegasus Yayınlarından kitap almıyorum. O yayınevinin fiyatlandırmasına baktığımda tamamen kişisel olarak kendimi yolunacak kaz, sağa sola umarsızca para saçan enayiymiş gibi hissediyorum. Önerdiğiniz için teşekkürler. Takas veya ikinci el bulursam mutlaka edinicem.

3 Beğeni

Buradaki arkadaşların doğrudan ya da dolaylı önerileriyle konusunu hiç bilmediğim bir kitabı alma ve okuma lüksüne sahip olmak çok güzel bir şey. Zira kapak arkası okumaktan hiç hoşlanmıyorum.

22 Beğeni

Ben kitapları çok uzun zaman önce okudum. Bugün hayatta olmayan bir abimin okumamı istediği kitaplardandı, üzerine bolca sohbette etmişti. Metis o dönem yoğun eleştiriler sonrası bizi ilgilendiren 3 kitap diğer 4 kitabı basmayacağız demişti. Diğer 4 kitap gelmeyecek…

2 Beğeni

Dark Phoenix filmini beğenmiştim nispeten iyiydi,biletinin fotoğrafını Facebook üzerinde çekiliş yapan bir sayfaya attım ve sonuç: Almayı planladığım çizgi roman bedavaya geldi.

6 Beğeni

Eğer okuduktan sonra beğenirseniz yok demem valla ama her çizgi roman iyi olacak veya okunacak diye bişey yok.Almadan önce çok fazla araştırma yapıyorum kitaplar hakkında.

Bu videoya bakım biraz.

1 Beğeni

Ya üstad sen aldığın kitaplar hep benim ilgimi çekiyor. Senin yüzünden aylık 100-150 lira fazla para harcamaya başladım. :grinning:

2 Beğeni