Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Epsilon değil de Everest’in baskısı sansürsüz. Bu konu daha önce konuşulmuştu. Sitesinden yaptıkları açıklamadan anladığım kadarıyla diğer baskılar sansürlenmiş. Everest bu konuda özel bir çalışma yapmış.

Dorian Gray’in Portresi, yayımlandığı zaman hem okurları ve eleştirmenleri sarsmış hem de Oscar Wilde isminin edebiyat tarihine kazınmasını sağlamıştır. Fakat günümüzdeki baskılarda temel alınan metin, kitabın ilk olarak Lippincott’s Monthly Magazine’de çıkan ve tepki çektiği için önce dergi editörleri, ardından da bizzat Wilde tarafından sansürlenmiş halidir.

“Nicholas Frankel’ın editörlüğünü yaptığı bu baskıda, Dorian Gray’in Portresi’nin 1890’da dergiye teslim edilen sansürsüz nüshası esas alındı ve eser açıklamalı notlarla zenginleştirildi. Böylece Dorian Gray’in hikâyesi, “düzelti” adı altında hoyratça yapılan budamalardan, “ahlaksızca” olduğu düşüncesiyle “yumuşatılmış” ifadelerden arındırılmış, ilk defa Wilde’ın asıl kurguladığı biçimiyle hayat bulmuş oluyor.”

@Who_Sametto Keşke Siyah Orkide’yi Okuoku’dan alsaydın 12,90 indirimine giriyor sık sık. Yakın zamanda da paylaşılmıştı kampanya başlığında. Moralini bozmak istemem ama Kidega indirimini boşa harcamış gibi oldun :slight_smile:

https://www.okuoku.com/urun/detay/kitap/siyah-orkide/1058555

4 Beğeni

A evet Everest pardon yanlış yazmışım. :slight_smile:
Diğer bütün baskılar hem editörler hemde Wilde tarafından sansürlenmiş hali o zaman, sansürsüz halini de okumak isterim. Anladım çok teşekkürler.

1 Beğeni

0z8kgltjtulwgsu1pp1

Elinde olan ve satmak atmak isteyen varmı?:slight_smile:

1 Beğeni

Elindeki her şeyi alırım :slight_smile: Satılık değil ne yazık ki. Bende devamı var diye bekliyorum okumadım :slight_smile:

3 Beğeni

Bu arada Çizgi roman seven birisi olarak okumadıysan bunlara da bak seversin.

Letgo’dan da baktım bulamadım. Ben Diyarbakır’da ikamet ettiğim için Letgo sadece D.bakır’ı gösteriyor

1 Beğeni

Geçen senle konuşmuştuk bu kitabı heralde.Tam alım dedim bu sefer taş şehri Bulamıyorum.Tükenmiş.Marmar çizgiye mesaj atmak lazım.:slight_smile:

1 Beğeni

Evet konuşmuştuk. Edessa’nın sitesine baktın mı?

Arama kısmında mesafe var onu 500km çıkar rahat rahat Türkiyenin yarısını ararsın 1dk içinde.

1 Beğeni

Ben Edessa’dan ciltli olarak aldım.

2 gün temin diyor ama baskısı yok onun için emin olamadım almaya

Çabuk dönüyorlar sor istersen. Onlar güncel tutar öyle diyorsa vardır ellerinde.

1 Beğeni

Teşekkürler bi sorum.

1 Beğeni

6 Beğeni

Bu lone wolf nasıl bir seri iyi mi?Her yerde karşıma çıkıyor.Bide çizgi roman arsivini atarmısın.Bilmediklerim varmı?

Lone Wolf benim favori mangam, çok seversin.

1 Beğeni

İndiriyorum çizimler hoşuma gidecekmi bi deneyim:)

1 Beğeni

Tüm şehirlere bakın, kargolamalarını rica edin

1 Beğeni

Lone Wolf and Cub’dan bahsediyorsun sanırım. Ben sadece ilk kitabı okumuştum, pek sarmadı beni. Her olayı küçük bir hile ile çözen yanlız bir samurayın maceraları. Kitabın sahibi tüm seriyi çok beğenerek okumuştu. Serinin son 5-6 kitabı yasal bir problemden dolayı çıkmayacakmış.

1 Beğeni

Türkçe mi çıkmayacak?O zaman okumanın manası olmaz ya.Bu bilgiyi bilmem iyi oldu valla.