Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Letgo’nun tüm şehirleri görebileceğim bir ayarı varsa, ben bunu çözemedim henüz :slight_smile:
Zaten yeni yeni kullanmaya başladım

1 Beğeni

Bilgisayar üzerinden girerseniz yapabilirsiniz

1 Beğeni

Hm ben telefondan giriyorum. Bir de öyle bakayım

1 Beğeni

Hayır diğer bütün baskıların sansürlü olduğu doğru değil. Everest kapağında sansürsüz dediği için öyle bir algı oluşuyor ancak başka sansürsüz baskılar da var. Burada bilinmesi gereken şu ki Dorian Gray’in Portresi’nin orjinal dilinde iki baskısı vardır. Biri 1890 yılında basılan Oscar Wilde’ın asıl eseri, diğeri ise içerikle ilgili toplumsal baskılar nedeniyle değişiklik ve eklemelerin yapıldığı 1891 basımıdır. Kitap satış sitelerinde bakarsanız her biri tam metin olmasına rağmen bazıları 200 sayfayı bile bulmayan bazıları ise 300 sayfa civarlarında gezen baskılar bulunmakta. Bunun sebebi 1891 edisyonunun eklemelere sahip olmasındandır. Hem sansürsüz bir başka baskıyı hem de içerdiği ayrıntılı açıklamayı aşağı ekliyorum;

6 Beğeni

Bilgilendirme için teşekkürler İş Bankası 258 sayfa demek ki eklemeleri yok sanırım

1 Beğeni

Evet Türkçeye çıkmayacak. Toplam 28 kitap var ama Türkçe 21 kitabı çıktı. 7 kitapmış eksik kalan. Seride, en azından ilk kitapta devam eden bir hikaye yok. Birbirinden bağımsız maceralar şeklinde. Arkadaşım sonraki kitaplar da konu devamlı hale gelmeye başlıyor demişti. Ama bu devamlılık ne derece onu bilmiyorum.

1 Beğeni

İş bankası incelemedim ancak internetten baktığım kadarıyla kitap 1891 edisyonu önsözüyle başlıyor ve yine görebildiğim kadarıyla iç sayfalarda da 1890 edisyonuna göre hazırlandığı belirtilmemiş.
1890 edisyonuna göre basılan Everest baskısı 190 sayfa (açıklamalı olmayanı), Ötüken baskısı 152 sayfa (fontu küçük).

1 Beğeni

Ciltli ince kapak satışını görmedim ciltli fiyati 20 tl altında

Verdiğiniz bilgiler neticesinde bu seriyi okumama kararı aldım.En nefret ettiğim şey yarım kalmış seriler.Bilgi için teşekkürler.

2 Beğeni

Evet ben de baktim 1890 yılı edisyonuna göre hazırlandığı yazmıyor. Ön sözü 1 sayfa.
Anladım çok teşekkürler

1 Beğeni

@Ufuk sağolsun okumadıklarını bana gönderdi. Çok güzel kitaplar kendisine teşekkür ederim.

9 Beğeni

Evet, bugün yapmış olduğum alışveriş;

• Drizzt Efsanesi 1- Anayurt ( İthaki )
  • Batman Cilt 3 - Ailenin Ölümü
    Not: Kitaplar 2. El değildir ( evet biliyorum Ailenin Ölümü biraz yıpranmış olduğundan öyle gözüküyor :smiley: ) ve hepsini etiket fiyatından 5 TL daha ucuza aldım :sunglasses:
    Not: Baskısı olmayan kitapları bulma gibi bir lütfum var :smiley: ( şaka değil harbiden buluyorum )
8 Beğeni

Son gelen kitaplar bunlar. Avrupa tarihinin özeline daha da girmeden genel olarak öğrenmeyi planladım.
Tanpınar ve Pamuk, zannımca edebiyatımızın en iyi üçlüsünden ikisi. Diğeri Şeyh Galip mi Yaşar Kemal mi bilemedim.

Falih Rıfkı Atay da, Atatürk’ü, Cumhuriyet’i anlamak için okunması gereken yazarlarda başı çeken bir isim.

Dergah, epeydir takip ettiğim, çizgisini sevdiğim bir dergi. Kitap-lık alıyordum fakat ondan vazgeçtim. Bir ara Varlık’ı da denedim fakat onu da beğenmedim. Notos alıyorum 2 sayıdır, epey memnunum. Mart-Nisan sayıları arşivlik bir sayıydı.

Muhayyel’i de deneyebilirsiniz. Güzel, sade ve dolu bir dergi. Ne idiği belirsiz isimler seçip kapağa popüler (Türkiye’de istismar edilen) birkaç yazarı koyup piyasaya çıkan, sözde edebiyat dergilerini almaktansa Muhayyel gibi dergileri almak daha iyi.

8 Beğeni

Sahaflardan mı buldun?

Hayır :smile: 2. El değil :slight_smile:

Eğer magazalara uğruyorsan star wars 1 ve 9.uncu ciltlerin baskısı yok.Haber verirmisin bana.Jbc yayıncılığın sitesinde hepsi var bi bu iki cilt yok :frowning:

1 Beğeni

Muhtemelen bulabilirim bunları da, eğer bulursam haberdar ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Çok makbule geçer valla :slight_smile: Letgo’da buldum tam set ama satıcı 2 gündür cevap vermiyor.Bide yeni koymuş.:slight_smile:

1 Beğeni

Dediğim gibi bulursam haberdar ederim :+1:t2:

1 Beğeni

hocam, birkaç kitap da ben yazsam :slight_smile:

2 Beğeni