Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Aksine koca bi’ raf Sanderson idi. Gayet de sığmış ve iki parmak da yer vardı. Benim çektiğim fotoğraf yukardan perspektif içeriyor. Raf boşlukları o sebeple görünmüyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Şimdilik basımı olmayan ve yakın bir zamanda internette 2. el olarak bile bulamayacağımız kitaplara hücum ediyorum ben bu aralar. Yeni çıkan kitaplar ne de olsa çok çok basılıyor. Bekletiyorum. Ama bazı önemli kitapları alma ihtiyacı duyuyorum. Mesela Yüzyılın En İyi BK Öykülerini alamadım. Fiyatlar 400-500’ü buluyor bazen. :smiley: :smiley:

Diğer yandan bazı arkadaşların okuma hızını ve okumaya ayırdıkları vakti göz önünde bulundurursak sürekli alışverişlerini istifçilik ya da hastalık gibi görmemek gerekiyor.
Ha tabi ki istifçi olan da vardır mutlaka.

2 Beğeni

Kafamda bir soru var. Hadi diyelim ki istifçiyiz. Bundan kime ne? :thinking: Neden insanlar illa bir sınıfa ait olmak zorunda ki? Neden açıklama yapmak zorundayız? Seviyoruz, alabiliyoruz, alıyoruz… Tüketiyoruz çünkü mutluyuz. :sweat_smile:

Lütfen herkesin hayatına kimse karışmasın. :wink:

18 Beğeni

Yurtdışında olsak dediğiniz doğru fakat bizim gibi gelişmemiş (yada tercihe göre “gelişmekte olan” da diyebilirsiniz) ülkelerde yarının ne getireceğini bilemiyorsun. Malesef kitapçının raflarında duracağından kesinlikle emin olamıyorsun.

En basit örneği ile Fransada veya Almanyada okuyucu, Tolkien gibi bir yazarın kitaplarını 1 ay piyasada bulunmasa haberlere konu olur. Bizde çoğu kitabı 1 sendir karaborsada, kimsenin umrunda değil. Silmarillion’u zamanında almadığım için ben bin pişmanım. Yüzüklerin Efendisini yeni bitirdim, elimin altında Silmarillion olsaydı sıcağı sıcağına ilk başlayacağım kitap olacaktı. Hakeza Silmarillionu zamanında almadığım için nasıl pişman isem, Sanderson’ın Fırtına Işığı kitaplarını sonra okurum diye aldığım için bir o kadar seviniyorum. “Ha bende durmuş ha rafta durmuş” deseydim yayınevi 3-5 kuruş fazla kar edecek diye karınca duası gibi fontlara mahkum kalacaktım. Bir de bunun kitapları 3’er 5’er alıp baskısı bitince 100-200’den satan leşçi tayfası boyutu var ki, ona hiç girmiyorum.

O yüzden ben almak istediğiniz bir kitabı uygun fiyata bulduğunuz zaman çok bekletilmeyip alınması ve okunması taraftarıyım.

15 Beğeni

Arkadaşın istifçiden kastı büyük ihtimalle KARABORSACI SAHAFÇILARDIR. Olmaz olsunlar.

4 Beğeni

Kitapları göremeyince bir an haklılık payları var mı diye düşündüm. Demek ki yokmuş.:smiley:

Bunlara kısmen katılabilirim ek olarak yayınevleri de bu durumdan nemalanıyorlar bana göre örneğin İskandinav mitolojisi ciltli baskısı 2 bin adet ciltli basılacak tekrar baskı olmayacak denildi ve herkes sahip olmak istedi bu kitaba haklı olarak ( Ben dahil ) ama sonrasında kitap tekrar baskı yaptı, söylendiği gibi sınırlı baskı olmadı. Baştan doğru bilgilendirme yapılsaydı bu kitabı çıkar çıkmaz almazdım muhtemelen.

Gelgelelim bibliomania (kitap alma bağımlılığı) diye bir şeyin olmadığını söylemek de ne kadar mantıklı? Ve bu insanların kayiprihtim’a üye olması kadar doğal bir şey olamaz bence.

4 Beğeni

Arasında “8 günde temin edilecektir.” ibaresi bulunan kitaplar vardı, beklediğimden erken geldi. Belki de yanlış baktım, bilemiyorum.

Anayurt Oteli’ni okurken zorlanmıştım, umarım Aylak Adam’da aynı durumla karşılaşmam. Olsun, tecrübe etmesi de güzel. Ayrıca ilk defa Oğuz Atay okuyacağım.

13 Beğeni

Hocam kitabı alamadım, başkasına satmış daha önce. Sizin verdiğiniz linkteki satıcı da 3 kitabı birden satmak istiyor. Tek kitap satmıyor. Henüz kitabı alamadım yani. Ama aramaya devam ediyorum… Kendiniz için kitap bakarken bir incelik de benim için yaparsanız minnettar olurum :slight_smile: ilginiz için teşekkürler

1 Beğeni

İlknokta bayram alışverişim bugün geldi (şükür). Kitaplar biraz hasarlı gelmiş ama çok büyük bir problem yok. Televizyonda Prison Break önümde kitaplarım ve yemeğim, an olarak keyfim yerinde.:hanci:

22 Beğeni

Onlara istifçi demek fazla iyimser bir yaklaşım. FIRSATÇI desek daha doğru olur. :slight_smile:

5 Beğeni

Tam içimdekileri yazmışsın. Ben açıklasam artık defalarca kendimizi ifade etmeye çalıştığımız ve anlatamadığımız yada anlamak istemedikleri için kırıcı konuşacaktım.

Ya arkadaş alıyorsak alıyoruz ister okurum ister rafa dizer bakarım. İstifçi de olurum artık ne diyorsanız onu da olurum. Kimi ne ilgilendiriyor anlamıyorum. Aldığım kitabı okuyorum, okuyamazsam da belki çocuklarım okur diye yada ilerde bir gün okurum diye alıyorum. Bunu kaç kere yazdık ama işte :slight_smile:

Hayır kimsenin cebindeki parayı da almıyoruz. Kendi param kendi zevklerim. Kimseyi ilgilendirmiyor diye düşünüyorum. Daha açık yazacak olursak ‘‘sanane yada sizene’’ diye cevap vermek isterim. Herkesin kendine göre bir düşüncesi vardır. İlla buna bir ad takmak gerekmiyor. İnsan başkasının kitap almasından neden rahatsız olur yada neden kitap alıp biriktiriyor diye düşünür. Asıl hastalık ismi bulmak yada ad takmak gerekiyorsa bu kişilere takılmalı bence.

Daha yazacak çok şey var da tatsız bir konu olsun uzasın istemiyorum. Sözlerime son verirken şunu da açıklamak istiyorum. @alper bir Bibliomaniac :smile: Alper bak sinirlendim bütün alacaklarımı tek gece de alabilirim. Elim sipariş ver butonunda geziyor :slight_smile:

12 Beğeni

Hepsi iyi hoş ama -da ayrı olacaktı yine. :rofl:

Bir gün uyandığında kullanıcı adının yerinde yeller esecek. :hugs: (Artık ne koyarım bilmiyorum. :roll_eyes: )

3 Beğeni

Sinirlendik da :smile: O kadar olur da :smile:

3 Beğeni

Yo, yo yoo bayım. Bu sefer hile yapmak yok. :smirk::buyucu:
Not: Shame! :rofl::rofl::rofl:

5 Beğeni

Ejderha mızrağı serisi
https://letgo.onelink.me/O2PG/4b39fe41

Ejderha Mızrağı
https://letgo.onelink.me/O2PG/bbfe95f6

İki farklı baskı hangisi aradığınız bilmiyorum

3 Beğeni

Virüs kontrolünü yaptınız sanırım. Siz paylaştığınıza göre %100 güvenli diye düşünüyorum :slight_smile:

Ay yok kontrol etmedim. Siz emin olmadan alışveriş yapmayın yine de

1 Beğeni

Tek sorun takım olmaları… Bende bir kısmı mevcut ne yazık ki.:roll_eyes:

1 Beğeni

@Ufuk gene benim paraları kitaba yatırmışsın :unamused:

2 Beğeni