Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Tahminleri alalım o zaman.

3 Beğeni

Keşke bunu forumdan başka biri sorsaydı da, tahminim yetkili ağız tarafından çürütülmeseydi.
Tahminime gelirsek 2023 yılında çıkacak ve serinin 84. kitabı olacak olan George Orwell’ın 1984 kitabı diyorum.
Kitaplar “İstikbal göklerdedir!” diye başladığı için bu dizi bitecekse, en anlamlı sene cumhuriyetimizin 100. yılı olabilir. Sonuçta George Orwell’in de telifi birkaç yıla sona eriyor. Kitabın sırası da kitapla oldukça uyumlu. Ve kitabın yarattığı etki de belli. O yüzden seriyi, en ünlü kitapla bitirmek yaraşır.

3 Beğeni

Yuh amma da çok kitabınız varmış demekten kendimi alıkoyamadım kusura bakmayın.

Ekleme: Ve de yüzde kaçını okudunuz tahminen diye de sormayacağım çünkü bu sorunun sevilmediğinin bilincindeyim.

Ekleme 2: Mesajı okuyunca acaba yanlış anlaşılır mıyım endişesiyle tekrar yazmak istedim. Kitap köşeniz çok hoşuma gitti gerçekten. Düzenli bir kütüphaneden ziyade bu tarz bir dağınık güzelliği tercih ederim.

2 Beğeni

O zaman ben sorayım merak ettim :slight_smile: @alper

O zaman kesin bir şey söylemeyeyim ki tahmininizi çürütmeyeyim. Tahmininiz doğrulandığında ya da çürüdüğünde, planımızın ne kadarını doğru tutturduğunuzu anlarsınız.

Yine de bazı açılardan mantıklı şekilde yapılmış, kötü olmayan bir tahmin, onu söyleyeyim.

5 Beğeni

Umarım bunu gören forumdan biri, ekşisözlükte başlık açıp serinin, 84. kitap olan 1984 adlı kitapla biteceğini kesin bir dille yazmaz.

1 Beğeni

Çok güzel bir tahminde bulunmuşsunuz. Gerçekten çok anlamlı olur dediğiniz gibi biterse.

1 Beğeni

Havlu, Otostopçu’nun Ciltli baskısında çıkmadı ben de siz nasıl aldınız?

4 Beğeni

@galeme @Ufuk Evde galiba 3000 civarı kitap var, Fotoğraftaki oda da fotograf dışında 2 küçük kitaplık ve evdeki 2 ayrı oda da kitaplar var… Genelde ön kısımlar da daha yeni kitaplar var. Ben 13-14 yaşımdan bu yana kitap alıyorum 15-20 senedir okuduğum kitapları evde saklıyorum… Bu kitapların (fotograftda gözükmeyen) 70-80 tanesi dedemden kalma, 400-500 tanesi de babamdan kalma… Aslında evde 3 neslin kitapları var.

Özellikle son 1 yıldır okuma hızım satın alma hızıma yetişmiyor. ama örneğin fotoğrafta olmayan İthaki bilim kurguların (Dune hariç) hepsini okudum. Hasan Ali yücel ve Modern klasiklerin hepsini okuyamadım henüz… Stephen king bende 41 kitabı var hepsini okudum… Ama elbette ki hepsini okumadım Ne bileyim örnegin witcher serisini, Anayurt serisini vb serileri okumaya başladım serilerin bitmesini bekliyorum. ( En azından yayınlanmışların çevrilip Türkçe yayınlanmasını)

@galeme dağınıklığın biraz şu sıkıntısı var, bazı kitaplar arkalarda kalıyor, aldığımı unutuyorum. Okumak istediğimde ben de yok zannediyorum 1 kez daha alıyorum sonra bir ara bulunca 2. kez aldığımı farkediyorum

@AeroKnight-sama Havlu Otostopçu ile gelmedii Genç Werther’in acıları ile birlikte vermişlerdi okuyup salya sümük ağlarken kullanalım diye :slight_smile:

8 Beğeni

Hocam bu kadar çok kitabı dikkatin dağılmadan nasıl okuduğunun tüyolarını da ver bari? :slight_smile: Ben en fazla 20-30 sayfa okuyunca uykum geliyor valla ya da kafam başka şeylere takılıyor. (Konu ilgimi çekse bile.)

Konsantrasyon egzersizleri yapmak lazım herhalde.

Modern dünyanın sorunu bu. Sistematik bir şekilde her şeyi kısaltılmış hale getiriyorlar. Sonra insanlar psikiyatristler de seratonin- dopamin ayarlarıyla oynuyorlar. İki sektör de kazanıyor.

Okurken uykusu gelmeyenlerdenim ben, hatta bazen kendimi kaptırıp yemeyi, içmeyi, uyumayı unuttuğum da oluyor. :slight_smile: Evden çalışıyorum,( işim internette) dışarıda işim, bir görüşmem yoksa bir de akşamları 1 saatlik yürüyüş dışında evdeyim. Kendime ayırdığım zaman çok. Çok uyuyan birisi de değilim. Gece oldu uyayım, sabah oldu uyanayım diye bir düzenim de yok. Ne zaman uykum gelirse gün içerisinde o saate uyuyorum. Film TV gibi şeyler de yok denecek kadar az… İş dışında internet için bir tek Kayıp Rıhtıma fazla zaman ayırıyorum Sosyal Medya vb pek vakit harcamıyorum… Genelde 24 saatin herhalde 12-13 saatini kendime ayırabiliyorum.
Kısacası çok zamanım oluyor
Konsantrasyon için bir çabam olmadı, kitap hoşuma gidince zaten dünya okuduğum kitapla benden ibaret oluyor :slight_smile:

11 Beğeni

Jaguar Kitap tarafından henüz çokça kitap basılmadı. Hal böyleyken şimdiden Jaguar Kitap kitaplığı oluşturmaya karar verdim. Sanırım bir yayınevinin istisnasız her kitabını merakla bekleme ve okumayı isteme durumu bir ilk benim için. Buna dair minik de olsa adımlarımı attım.

1 Beğeni

D&r den çek aldık ama en düşük indirim yapan site galiba bu site :face_with_raised_eyebrow:

1 Beğeni

1 Beğeni

ikinci kitap; Yatay ve Dikey Boyutların Sembolizmi doğu metafiziği ve sembolleri ile ilgili bir kitap mı?

Yılbaşını bekle bence. Büyük indirim gelebilir. En azından ben öyle yapacağım.

1 senedir listemde olan her seferinde ertelediğim bir seriyi sonunda aldım.
Küçük öfkeli gezegen 6 lira olunca almama olmazdı :slight_smile:

7 Beğeni

Bir istiklal gezimde hesapta olmayan birkaç kitap aldım. Rıhtım kitap kulübünde adaylardan olan knulp’u da listeme almış oldum :slight_smile:

5 Beğeni

Bugün mutlu günüm.
Çekilişten Felanties kitabım geldi. Batman 5 cildi aldım diğer 5 cilt yolda. İlk gördüğümde iç geçirdiğim Son Tiryaki kitabı elimde. 6 ₺’ye aldığım Küçük Öfkeli Gezegen geldi. Jinhao marka dolma kalemim elimde.

7 Beğeni