Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Bir tanıdığımız bana 97-98 basımı Tolkien kitaplarını verdi. Basımı ya da çevirileri hakkında bir fikrim yok ama çok mutlu oldum :’)

9 Beğeni

İade edin bence. Ben değişime yollamıştım idefix’e 5 günde yenisini yolladılar. Memnun kalmıştım o konuda. Tek sorun idefix’te olmayadabilir. Belki kargoda veya tedarikçide de olmuş olabilir ama bunlar idefix’i bağlar. Dediğim gibi iade/değişim sürecinde hızlılar bence aldığım dönemde ithaki’de %50 indirimin olduğu kalabalık bir dönemdi.

İdefix müşteri hizmetlerini arayın ve durumunuzu belirtin. Onların yönlendirmesiyle de değişime gönderin. Bir sorun çıkarmayacaklardır. En geç 10 güne de yenisini gönderirler.

1 Beğeni

Siparişi salı günü verdim. %50 indirim dönemi de değildi İthaki için.

Mail yolladım. Geri dönüş yapılmazsa arayacağım. Düzgün bir dille kendimi belirttim. Sorun çıkaracaklarını ben de sanmıyorum.

Kendi değişim sürecimden bahsediyordum.

Aa, kusura bakmayın. Uyku vaktim geldi sanırım. Rapor yazıyorum 2 saattir tabiri caizse kafa kalmadı. Bu mesajı gören herkese iyi uykular diliyorum.

Şeker Portakalı (Ciltli) sipariş ettim ve sanırım büyük hata etmişim :sweat_smile::sweat_smile: Dikkatsiz davrandım Kidega’da boyutu için normal yazmıştı, şimdi baktığımdaysa 11 cm diyor nasıl bir normallik ise :unamused: Cep boy herhalde, gelsin bi boyunun ölçüsünü alalım.

2 Beğeni

Bende boyutu yüzünden almadım ama yinede koleksiyonluk değeri var :slight_smile:

1 Beğeni

İlkin Demir Altın’ı alacaktım ama 60 lira fiyatı görünce HÖH dedim. O sinirle böyle bir hata yaptım :joy::joy:

2 Beğeni

Bence iyi yapmışsın demir altın bir kaç aya 20-30tlye düşer zaten.

Siyah kutu ve kırmızı kutu arasındaki tek fark kutu rengi diger her yönü ile birebir aynı kitaplar. Baskı kalitesi çok iyi, kağıt kalitesi kuşe kagıda yakın, 1984 yazısı bildiğin demirden yapılmış :joy:

11 Beğeni

Siyah kutuluyu alarak doğrusunu yapmışsın. Kırmızı kutuluya oranla daha güzel duruyor.

1 Beğeni

Bide şu kırmızılık olmasaydı iyi olacaktı ama neyse böylede iyi.

1 Beğeni

D&R mağazasında inceleme imkanım oldu. Şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli kitap baskısı. Alma düşüncem yoktu ama aklımı çeldiler.

1 Beğeni

Aynen herşeyi ile süper bi baskı olmuş ama benden tavsiye kidegadan alın en ucuz orası ve 15tl enpara sayesinde kar edersin.

Grafik Kanon Setini merak edenler için;

Biraz bahsetmek gerekirse, bazı eserler kara kalem, bazıları bildiğimiz çizgi roman, bazıları ise fotoğraf benzeri bir şekilde bu kitapta sunulmuş.
Hepsinde hikaye anlatma gibi bir derde girmemişler. Bazısı tek bir resimden oluşuyordu. (Cesur Yeni Dünya) Bazısı sadece iki sayfa sürüyordu. (1984)
Yani asıl kitapları okumadan buradakileri okumanız bir anlam ifade etmez.

Boyut olarak bakarsak, normal bir kitabın iki katına yakın. Kağıt kalitesine bakarsak da, ne çok iyi diyebilirim ne de kötü. Standart bir kalitede.

8 Beğeni

BKM’den 9.90TL’ye aldığım Büyük Dünya Tarihi kitabım geldi.

Adının büyük olduğuna bakmayın kendisi çok büyük değil :slight_smile: Boyut olarak karşılaştırabilmek için Altın Kitapların Agatha Christie’lerini, Alfa’nın Philip K. Dick kitaplarını, 1984’ü, veya Puslu kıtalar Atlası’nı örnek verebilirim.

Kapakta yazdığı gibi BBC’nin orijinal adı “Andrew Marr’s History Of The World” olan Dünya Tarihi belgeselinin kitabı. Belgeseli gibi aynı başlığı taşıyan 8 bölümden oluşuyor. Homo Sapiens’lerden başlayıp 21.yy’a kadar uzanan 600 sayfalık dolu dolu bir kitap olmuş. İlk sayfadaki harita haricinde kitabın içinde herhangi bir görsel bulunmuyor. Font boyutu normalden daha küçük. Normal bir font boyutu kullanısaymış sayfa sayısı rahat 900’ü bulabilirmiş.

Malum konu tarih olunca olaylar ne kadar doğru aktarılmış, ne kadar objektif yaklaşılmış gibi soruların cevapları tamamen göreceli bir hal alıyor. Henüz okumaya da başlamadığım için o kısıma değinemiyorum. “Dünya Tarihi” dediğimiz olgunun 600 sayfalık kitaba sığdırılamayacağını akil insanlar olarak hepimiz biliyoruzdur. O yüzden illaki sizin çok çok çok önemli olarak gördüğünüz fakat bu kitapta bahsedilmeyen veya yüzeysel olarak geçilen yerler olacaktır.

6 Beğeni

Bence bu tarz kitaplarda kaynakça ve dipnotlar önem teşkil ediyor. Özellikle yayın evi bu kaynakların Türkçe baskısı varsa Türkçe baskıların isimlerini de vermişlerse o kitapları da bulmak kolaylaşıyor. İleri okuma yapmak için dipnot ve kaynakça önemli. Kaynakça yoksa zaten kitap bende ciddi şüphe uyandırıyor.

Kitabın sonunda 40 sayfa kadar kaynakça ve bibliyografya yer alıyor. Onu eklemeyi unutmuşum :slight_smile:

1 Beğeni