Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

(Alper) #1768

Stoklu çalışmıyorlarsa Kitapyurdu ve kabalci com tr de olmayan kabalcı kitapların diğerlerinde olma ihtimali yok. Alışveriş öncesi bence stok sorun.

Hepsiburada’ya mesaj atmıştım zaten ama kitapsec hakkında hiç deneyimim yok. Biraz önce şikayetvar yorumlarını okudum da hepsiburada’dan da betermiş. Zor olacak galiba o 2 kitabı bulmak.

(Ünsal) #1770

Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir yazarın eserlerine bakarken şöyle bir derlemeye denk geldim.

Robert Silverberg’in derlediği ve Stephen King, Ursula K. LeGuin, Terry Pratchett, Anne McCaffrey, Orson Scott Card ve George R.R. Martin gibi yazarların öykülerini içeren bir derleme , ama araştırmama rağmen ne romanı hakkında ne de yayınevi hakkında tam bilgi bulamadım. Bilgi sahibi olan biri fikrini söyleyebilir mi?

(Türker ŞİRİN) #1771

Bendeki karton kapak ama cildi ve çizimleri çok iyi. Flaneur kalitesi belli oluyor. İlk çıktığında ciltli versiyonu da vardı ama fiyatı nedeniyle vazgeçmiştim. Rafta okumak için sıra bekliyordu sizin gönderinizden sonra biraz okuyup yorum yapayım dedim ama elimden düşmedi. Yalnız şu uyarıyı da yapayım: Bazı okuyucalar için sert gelebilecek/tepki gösterebilecekleri çizimleri ve anlatımı olabilir.

(Hüseyin gök) #1772

Ünlü yazar ve editör Robert Silverberg, bu kısa roman koleksiyonuna katkıda bulunmak için Fantasy’deki en iyi yazarlardan on birini topladı. Her yazardan, en ünlü dizisinden birine dayanan yeni bir hikaye yazması istendi.
Stephen Ünlü yazar ve editör Robert Silverberg, bu kısa roman koleksiyonuna katkıda bulunmak için Fantasy’deki en iyi yazarlardan on birini topladı. Her yazardan, en ünlü dizisinden birine dayanan yeni bir hikaye yazması istendi.
Stephen King , “Eluria’nın Küçük Kızkardeşleri” ndeki Karanlık Kule dünyasında, Gunslinger, Roland’ın hikayesini anlatıyor.
Terry Pratchett , Discworld’de, büyülü bir yarışma ve cadı Granny Weatherwax’ta, “Deniz ve Küçük Balıklar” daki eğlenceli bir olayla ilgilidir.
Terry Goodkind , “Gerçekler Kılıcı” dünyasında alemler arasındaki Sınırın kökenini anlatıyor Kemikleri
Orson Scott Card , “Grinning Man” da Alvin ve Tales of Alvin Maker’ın masallarından bir iplik geçiriyor.
Robert Silverberg , “Yedinci Tapınak” ta, Majipoor’a ve Lord Valentine’ın antik bir mezardaki macerasına geri döner.
Ursual K. Le Guin , “Dragonfly” da sihir öğrenmek isteyen bir kadını canlandıran ünlü Earthsea kitaplarına bir film ekledi.
Tad Williams , “Yanan Adam” daki Hafıza, Üzüntü ve Thorn’dan önceki çağlarda büyük ve perili bir kalenin karanlık ve büyüleyici hikayesini anlatıyor.
George RR Martin , “Çit Şövalyesi” macerasında, destanı olan Buzdan ve Ateşten Bir Şarkı’dan önce bir nesil yarattı.
Pern’in şairi Ann McCaffrey , “Runner of Pern” deki romantizm ve macera dünyasına bir kez daha döner.
Raymond E. Feist ’
Robert Jordan , “Yeni Bahar” da, Zamanın Çarkına kadar giden yıllarda, Lan ve Moiraine toplantısı ve Son Savaşta liderlik etmek için büyümesi gereken çocuğu aramaya başlamasında önemli olayları anlatıyor. https://www.goodreads.com/book/show/77232.Legends?from_search=true

Buradan az çok bilgi edinebilirsin.

(Hüseyin gök) #1773

Tam benlik o zaman desene :slight_smile: şuan ciltli edisyonuna bakıyorum ucuza bulursam alırım yoksa ince kapaklı alırım. Bilgi için teşekkürler.

(Türker ŞİRİN) #1774

2018 başında çıktığında 150 TL etiket fiyatı vardı. 222 adet sınırlı sayıda basıldı. Şu an baskısı yok. Bulsanız da ne fiyat çekerler :thinking:

(Hüseyin gök) #1775

Edessa’da 135tlye var ama çok geldi bana. :roll_eyes:

(Ünsal) #1776

Yardımınız için teşekkürler.

(Hüseyin gök) #1777

Ben çoğunlukla burayı kullanıyorum yazarın ismini yazıyorum kesin aradığım kitap çıkarıyor oradaki yorumlar orjinal metinden kitabı okuyan insanlarla dolu olunca daha doğru yorum yapılmış gibi geliyor.

(Ünsal) #1778

Bunu öğrendiğim iyi oldu sağolun.

Efsaneler- 1’in eğer içinde merak ettiğin yazarlar ve serileri varsa çok keyif alarak okunabilineceğine inandığım bir derleme. Ben ilk olarak 2. Kitabı okuyup 1’e geçmiştim. Bu kitapta ise özellike George R. R. Martin’in öyküsünü beğenmiştim. Taht oyunları bu sayede okuma listeme girmişti mesela. Ama Stephen King’in öyküsü yüzünden Kara Kuleyi ise ertelemiştim. Pern için de aynı şey geçerli her ne kadar ortalama bir öykü olsa da. Terry Pratchet’ı ilk burada okumuştum ama beklentimi tam karşılamamıştı. Eğer okursan sakın bu yüzden Terry Pratchet’a küsme çünkü o çok iyi bir yazar :grin:. Alvin Maker öyküsünü tam hatırlamasam da keyifli olduğunu hatırlıyorum. Hatta o zaman üzülmüştüm serinin kitaplarının yarım vesaire olmasına. Toparlayacak olursam fantastik uzun öyküler ve çeşitli ünlü yazarları tanımak istersen keyifli bir başlangıç kitabı. Ben okudum pişman değilim zamanında bayağı zevk almıştım.

(Ünsal) #1780

Yorumunuz için teşekkürler, o zaman gönül rahatlığıyla sepetime ekleyebilirim.

Umarım beğenirsin. Bu arada öyküler başlamadan önce yazarlar ve öykünün bulunduğu seri hakında 1-2 sayfalık yazılar var. Tavsiyem bunları okuma çünkü içinde spoiler oluyor çoğunlukla.

(Umut K.) #1782

Kabalcı için en iyi yer Kitapyurdu. Onun stoğunda yoksa, diğer sitelerde olma imkanı çok düşük. Hele hele kitapseç te olmasına ihtimal vermiyorum.
Hepsiburada için konuşmak gerekirse, parayı iade almak çok rahat. Bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım. Genelde gönderilmeyen kitaplar da kampanyalı kitaplar. Geçenki Dan Brown Seti gibi.

Dune serisinin kitapyurdu’nda olmayan diğer 2 kitabı ile ilgili hepsiburada sitesine mesaj atmıştım, biraz önce dönüş yaptılar. Kitaplar stoklarımızda yok, temin ile ilgili bilgi veremiyoruz, sitemizden takip edin yazmışlar. Her zaman olduğu gibi çözüm sunmayan laf kalabalığı bir cevap, hepsiburada’ya yakışır bir şekilde. Ama stoklarında olmadığını öğrenmiş olduk en azından. Boş yere sipariş etmeyin oradan arkadaşlar, ben de almıyorum. Görünüşe göre bir eksik seri daha :smile:

(Can) #1784

Dune Mesihi için kitapsec i arayıp stokta olup olmadığını soran var mı peki?

Sınav senemde hangi yürekle okumaya devam ettiğimi bilmiyorum ama bunlar son edindiğim ‘arkadaşlar’.

İdefix çalışanları 87. sayfada kalırsam diye şimdiden kıvırmışlar. (Kaldığım yer aklımda tutarım.) Teşekkürler İdefix! :relaxed:

Alttaki 5 li kitabı bende sipariş ettim. Öğle saatlerinde sipariş etmeme rağmen, stokta olan kitapları ertesi gün kargo saati geçene kadar bekleyip, saat 8-9 gibi kargoya vermişler. Yılbaşından sonraya kaldı mecburen, bakalım benim kitaplar nasıl gelecek.
D&R dan öğle aldıklarımı ise, ertesi gün sabah 8:50 de teslim ettiler. Ama kitapların bir tanesi köşeden darbe almış ve tüm sayfalar eğilmiş. Değiştirsem mi, uğraşmasam mı diye düşünüyorum bende. Üstelik aynı sizin durum gibi, kargoya vermeden önce oluşan, bilinçli olarak o şekilde kargoya verildiği belli bir durum. İlk defa denk geldim d&r da, bakalım değişim süreci nasıl işliyor.

Bir de ortaya soru, kenarlarında ufak izler, hafif eğilmeler olan kitapları sizler ne yapıyorsunuz ? Çok belirgin olan şeyler değil de, sanki birşey çarpmış gibi sayfaların kenarında ufak izler, kapakta çok hafif kesikler olduğunda ne yapıyorsunuz ?