Son Aldığınız ve Alışveriş Listenizde Olan Kitaplar

(Hüseyin gök) #1808

Bide şu kırmızılık olmasaydı iyi olacaktı ama neyse böylede iyi.

D&R mağazasında inceleme imkanım oldu. Şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli kitap baskısı. Alma düşüncem yoktu ama aklımı çeldiler.

(Hüseyin gök) #1810

Aynen herşeyi ile süper bi baskı olmuş ama benden tavsiye kidegadan alın en ucuz orası ve 15tl enpara sayesinde kar edersin.

(Umut K.) #1811

Grafik Kanon Setini merak edenler için;

Biraz bahsetmek gerekirse, bazı eserler kara kalem, bazıları bildiğimiz çizgi roman, bazıları ise fotoğraf benzeri bir şekilde bu kitapta sunulmuş.
Hepsinde hikaye anlatma gibi bir derde girmemişler. Bazısı tek bir resimden oluşuyordu. (Cesur Yeni Dünya) Bazısı sadece iki sayfa sürüyordu. (1984)
Yani asıl kitapları okumadan buradakileri okumanız bir anlam ifade etmez.

Boyut olarak bakarsak, normal bir kitabın iki katına yakın. Kağıt kalitesine bakarsak da, ne çok iyi diyebilirim ne de kötü. Standart bir kalitede.

BKM’den 9.90TL’ye aldığım Büyük Dünya Tarihi kitabım geldi.

Adının büyük olduğuna bakmayın kendisi çok büyük değil :slight_smile: Boyut olarak karşılaştırabilmek için Altın Kitapların Agatha Christie’lerini, Alfa’nın Philip K. Dick kitaplarını, 1984’ü, veya Puslu kıtalar Atlası’nı örnek verebilirim.

Kapakta yazdığı gibi BBC’nin orijinal adı “Andrew Marr’s History Of The World” olan Dünya Tarihi belgeselinin kitabı. Belgeseli gibi aynı başlığı taşıyan 8 bölümden oluşuyor. Homo Sapiens’lerden başlayıp 21.yy’a kadar uzanan 600 sayfalık dolu dolu bir kitap olmuş. İlk sayfadaki harita haricinde kitabın içinde herhangi bir görsel bulunmuyor. Font boyutu normalden daha küçük. Normal bir font boyutu kullanısaymış sayfa sayısı rahat 900’ü bulabilirmiş.

Malum konu tarih olunca olaylar ne kadar doğru aktarılmış, ne kadar objektif yaklaşılmış gibi soruların cevapları tamamen göreceli bir hal alıyor. Henüz okumaya da başlamadığım için o kısıma değinemiyorum. “Dünya Tarihi” dediğimiz olgunun 600 sayfalık kitaba sığdırılamayacağını akil insanlar olarak hepimiz biliyoruzdur. O yüzden illaki sizin çok çok çok önemli olarak gördüğünüz fakat bu kitapta bahsedilmeyen veya yüzeysel olarak geçilen yerler olacaktır.

(Alper) #1813

Bence bu tarz kitaplarda kaynakça ve dipnotlar önem teşkil ediyor. Özellikle yayın evi bu kaynakların Türkçe baskısı varsa Türkçe baskıların isimlerini de vermişlerse o kitapları da bulmak kolaylaşıyor. İleri okuma yapmak için dipnot ve kaynakça önemli. Kaynakça yoksa zaten kitap bende ciddi şüphe uyandırıyor.

Kitabın sonunda 40 sayfa kadar kaynakça ve bibliyografya yer alıyor. Onu eklemeyi unutmuşum :slight_smile:

Arkadaki kitaplar hep tarih kokuyor

(Doğan Can Urul) #1816

Okumaya fırsatım olmadı ama limitli basılan 222 adet sertifikalı ciltli versiyonunun 101 no’lu olanını kapmıştım zamanında. Kitaplığımın büyük kısmı gibi okunacak zamanını bekliyor.

(Hüseyin gök) #1817

Satmayı planlıyormusun:-)

(Doğan Can Urul) #1818

Asla :grin: Kitaplığımın en nadide eserlerinden biri.

(Demet ) #1819

Madem Maxipuan var boşa gitmesin dedim. 2018 son kitaplar :heart_eyes:

(Ufuk) #1820

Hüseyin senden onu alır ben diyeyim :slight_smile: Bunu hiç paylaşmayacaktın. Evinizin planını çıkarmaya başlamış :slight_smile:

(Mustafa Erdem) #1821

Hangi siteden aldınız?

(Demet ) #1822

Siteden almadım. D&R mağazasına öyle bir bakınmaya girmiştim, maxipuanlar aklıma geldi :sweat_smile:

(Hüseyin gök) #1823

Kodu görünce dayanamayıp aldım. 79tlye bu sayade gelmiş oldu bu nadide eser :slight_smile:

Arkadaşım şu 2018’i bi sal artık :joy::joy: O yoruldu sen hâlâ son saniyelere bile kitap :heart_eyes: diye giriyorsun.

(fatih çetin) #1825

2018: Hüseyin yavaş artık ya.

(Hüseyin gök) #1826

İyi güzel diyonda yılbaşı ile bir habere bakım dedim 1 kişiye 70 milyon çıkmış böyle yılbaşının içine edim ben kitaplarımla mutluyum :slight_smile:

(Alper) #1827

Türkçe’de ilk kez tüm ciltler, aylak adam yüzde 50 indirim, 75/10 kuponu derken, Nasıl olsa alacağım hazır yüzde 50 indirim ve indirim kodu varken alayım dedim.