Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Okuma sıran yanlış, ilk 3. Cilt birinci ve ikinci romani okuman lazım. Eğer bilinçli yapmiyorsan;

1. Kizil soruşturma (3.cilt) roman
  2. Dörtlerin işareti (3. Cilt) roman
  3. Sherlock Holmes’un maceralari (1.cilt) öyku derlemesi

Şeklinde ilerliyor.
2 Beğeni

Grafik konan bugün geldi ve kaliteli bir basım lakin ciltli diye belirtmelerine ragmen kitap ciltli değil (buz ve ateşin dünyası) kitabındaki gibi ince bir kapagın üzerine bir katman daha eklenmiş o kadar . Kutulu almak en mantıklısı yoksa çok kolay yıpranan bir kitap olabilir. Çizimler güzel her konu tanıtım amaçlı kısa tutulmuş ama grafik bölümüne geçmeden hikaye hakkında bir sayfaya yakın bilgi veriyor. Fırsat varken alacaktınız:-)

1 Beğeni

ss

Meteliksizliğim Tudem indirimine denk geldi. :confused: Listem kocamandı en çok istediklerimi alabildim, mutluyum.

1 Beğeni

Haklısın, ben daha önce roman ve öyküleri okuduğum için önemsemedim. Ama ciltlerdeki sıra ile kronolojik sıra tam örtüşse , ilk kez okuyanlar için daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Sırf bu sebeble üçüncü cilt çıkmadan kitapları almadım. Yabancı ülkelerde Holmes sevenler saplantılı, yüzyıla yakın geleneksel tartışma konusu. Öyle bir hal almış ki karakterin gerçekten yaşadığına inaniyorlar ve tabi hikaye ve roman icindeki uyuşmazlıklari, hataları Watson’a yüklüyorlar.
Kitabı hazırlayan kişide bu gruba özel bir çalışma yapmış, onlarca yılın birikimini, tartışma konularını, gereksiz görünen tüm bilgileri ciltlerde derlemiş. Bence fazla dipnotlara kapılıp hikayelerin seyrini bozmayın.

Resimde görüldüğü üzere Üç Silahşör’ün ciltli baskısı Monte Cristo Kontu’nun ciltli baskısından hem daha uzun hem de daha koyu renkte.
HAY Klasiklerindeki ciltli kitaplara sahip arkadaşlar aydınlatabilir mi: Bu serideki her kitap kırmızının farklı bir tonunda ve boyutları birbirinden farklı mı?

Daha eski basımlar arkalarda olduğu için onları çıkarmaya üşendim :slight_smile: ama Monte Cristo kontu daha açık kırmızı ve biraz diğerlerinden boyut olarak kısa…

Daha eski basımlara da bakalım dersen, akşam fotoğraflarım onlardan da 3-5 tane…

EKLEME:
yeni gelen 2 kitabı da ekleyeyim, onlarda boy ve renk farkları var…

2 Beğeni

Teşekkürler, fotoğraflar için. Konu İş Kültür Yayınları olunca insan bir standart arıyor. Yine de rahatsız edici bir yanı yok.

1 Beğeni

Post-öyküden Mehmet Berk Yaltırık’ın vermiş olduğu röportajda Şahnâme’yi okuduğunu söylemişti. Baktım Kitapyurdu %60 indirim yapmış, hemen aldım.
İdefixten siparişlerim gelecek. Bu ay dolu dolu geçti. Okumak nasip olur inş.

3 Beğeni

Şahname Kabalcı ciltli baskı olan mı bu. Normal kitap boyu mu? İçindekilerden bir kaç fotoğraf eklemeniz mümkün mü?

Ülke okur yazarları olarak bize en yakın kültürlere o kadar uzagız ki, Haliyle Firdevsi’ den de bihaberiz

1 Beğeni

Evet, ciltli baskısı. Bunun dışında şömizli kapağı da var. Nefret ederim o kapaklardan. Sağ altıda yırtık geldi. Amaaaan dedim yırtıp attım.

Maalesef uzağız hocam ama suçlusu sadece kendi toplumumuz değil. Ayrışmaktan, örgütlü bir birlik oluşturamadığımızdan birbirimizi tanımıyoruz. Kendi adıma söyleyeyim hemen yanıbaşımızdaki Alevileri dahi doğru düzgün tanımıyorum. Önyargılarımızı aşmak dileğiyle.

4 Beğeni

DR tek tek kitap gönderdiği için, DR’den aldıklarımın henüz tamamı gelmedi.
Conan 17 günde geldi, İdefix sagolsun :angry:
Alfa’dan Carl Zimmer’in Vrüs Gezegeni isimli bir kitabı daha var, ALFA Bilim serisinde bu tarz popüler bilim/ biyoloji kitapları okuyorsanız onu da tavsiye ederim.
İş Kültür HAY klasiklerinden baskısı biten ciltli kitapların yeni baskısını yapınca, kaçırmayayım dedim.
Cem yayınları kitapları için kendi sitelerini öneririm, genelde etiket üzerinden yüzde 35 civarı bir indirim oluyor ve hemen gönderiyorlar.
Bir iz Bırak kitabı hakkında hiç bir fikrim yok, :slight_smile: DR sepete hediye olarak ekleyip gönderdi o kitabı

3 Beğeni

Şahname’yi uzun zamandır almak istiyordum. Ama hrm pahalı geliyordu hemde Kabalcı baskısı hakkında olumsuz düşünceler duymuştum. Kapı yayınları kitap üzerine çalışıyormuş şu an. Yakın zamanda gelecek diye umut ediyorum. Çok güzel bir hikayesi var. Umarım daha fazla kişi okuyabilir…

2 Beğeni

Bir İz Bırak favorim benimde bu ay elimde iki tane olacak. Çok değerli koleksiyonluk :smile: D&R’da bekleyen iki siparişim var. Çok beklettiler bu sefer Alfa’nın kitaplarından dolayı sanırım.

1 Beğeni

Gene İthakiye çalıştık :smile: İdefix’in Grafik Kanon mağdurlarına veridği 10TL’lik kodu kullandım, %45 gibi bir indirime denk geldi :face_with_hand_over_mouth:

3 Beğeni

1 Beğeni

Madem favorin oku da biz de okuyalım mı fikir ver :grinning:

1 Beğeni

Okumalık olmayan kitap ve 1 tane de metis cep defteri alışverişim bugünümün güzelliğiydi.

1000nokta’nın ne kadar zevkli olduğuna da şu videodan sonra emin olup aldım.

2 Beğeni

Elimde okuduklarımı falan bıraktım onu bekliyorum :smile: Ya düzgün okuyacağımız birşey hediye etseler yada ekstra indirim yapsalar böyle kitap hediyeleri yerine daha güzel olacak :slight_smile:

1 Beğeni

Noktaları birleştirme gibi bir şey mi?

2 Beğeni