Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Merhaba. Öncelikle mağduriyetiniz gerçekten can sıkıcı. Ancak mevcut şikayetlerinizin bir cezai takibe neden olabileceğini pek sanmıyorum. Ortada bir dolandırıcılık yok. Ortada bir alışveriş var. Mesela İdefix ve D&R, 30 iş gününe kadar temin etme süreleri olduğunu olduğunu belirtiyor. Satış sözleşmelerinde bunu açıkça belirtiyorlar ve alıcı da bunu kabul ediyor. İlknokta’da bu gibi bir ifade koymuşsa satış sözleşmesine zaten, 30 iş günü bekleyebilecektir.

Diğer konu ise sanırım 1. basımın temin edildi olarak görülmesi, ardından tekrar hazırlanıyor konumuna geçmesi ve size satıcı tarafından 2. baskıyı beklemeniz gerektiğinin ifade edilmesi. Daha sonra yaptığınız mesajlaşmalar ile size 1. baskı yollanacağı belirtilmesi. Yanlış hatırlamıyorsam olay buydu. Şimdi burada da bir suç unsuru bulunmamaktadır. Diyelim ki size daha sonra 1. baskıyı hiçbir şekilde temin edemedikleri şeklinde dönüş yaptılar. Burada söz konusu uyuşmazlık artık hukuki boyutta olacaktır. Siz tabiki zarara uğradığınızı belirtip, karşı tarafın taahhütlerini delil olarak sunup hukuk mahkemesinde bir tazminat davası açabilirsiniz.

Fakat tüm bunları dikkate almadan savcılığa yapacağınız şikayet, büyük ihtimalle takipsizlikle sonuçlanacaktır.

Aynen öyle. Lütfen hukuki uyuşmazlıklarda suç duyurusunda bulunarak savcılara zaten işleri başlarından aşkın değilmiş gibi bir iş daha çıkarmayalım arkadaşlar. :slight_smile: Sonuç kesinlikle takipsizlik olacaktır, hukuki uyuşmazlıklarda dava açmanız gerekir. Gerçi bu olayda dava bile açılmaz, miktar itibariyle tüketici hakem heyetinin görev alanında.

Merhaba. Uyardığınız için teşekkürler. Bende satış sözleşmesini gözden geçiriyorum. Sipariş sonrası mailime gelen Sipariş Bilgilerinde bulunan Satış Sözleşmesine tıkladığımda aşağıdaki sayfaya yönleniyor ve siparişi onaylamadan önceki son adımda bulunan “Sipariş Şartları” kısmında da aynen bu aşağıdakiler yazıyor.

https://www.ilknokta.com/?p=OrderAggrements&view=346624

D&R, Kitapyurdu veya Idefix gibi “Ön Bilgilendirme Formu” veya “Mesafeli Satış Sözleşmesi” gibi bir bilgi, ne sipariş öncesi ne de sipariş sonrası kesinlikle verilmiyor. 30 iş günü temin süresi veya buna benzer herhangi bir bilgi, ödemeyi almadan önce yada aldıktan sonra müşteriye belirtilmiyor.

Ben gidip beni dolandırdılar diye değil, bu site ve bağlı bulunduğu firma yalan beyanlar ile haksız kazanç elde ediyor diye ihbarda bulunmak istiyorum. Duruma göre savcılığa yada tüketici mahkemesine gidicem ama gitmeden bir avukata mutlaka danışıcam tabiki.

Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi temin süresini 4 gün yazmışlar ve bugün 3. gün oluyor sanırım.
İnsanın kitap siparişinin gelmemesi berbat bir şey evet fakat bence kasten yapılan bir şey değil. İmkan dahilinde en kısa sürede herkesin siparişini göndereceklerdir. Benim de şimdiye kadar sorun yaşamadığım tek site kitapyurdu.com olmuştur.

3 Beğeni

Yarın da olda, bu hafta da bitse emin ol tedarikler tamamlanmayacak. Anlayın işte keriz yerine koydular milleti.(kimse üzerine alınmasın ben kendim için kullanıyorum​:rofl::joy:)

Benim de ay sonuna kadar kullanabileceğim 3 tl lik indirim çeki vardı, gelen mail de bir sonraki alışverişimde otomatikman tutardan düşeceği yazıyordu. Bugün yaptığım alışverişte toplam tutar kesildi, indirim yapılmadı. Mesaj attım Kitap Yurdu’na. Bakalım bir cevap gelecek mi???

Kitapyurdu’nun iletişim kısmında yazdığı 0212 519 87 20 telefonu da aranmıyor, kullanım dışı herhalde. Adamlarla hiçbir türlü iletişim kurulmuyor.

Böyle gereksiz düşünceler deyip insanları terslerken 3 gündür temin edildi gözüken sepeti göndermemeleri ne olacak. Atılan mesajlara ya cevap verilmiyor ya da bir kaç gün daha sabredin deniyor. Bugün de gün içinde siparişinizin durumu değişecektir dendi gün bitti…

Hiç unutmam orta yaşlarımdaydım. O zamanlar İskandinav Mitolojisi türkçeye çevrilecek denildi. Büyük bir heyecan oluştu bizde. Hemen Kitapyurdundan sipariş verdik. Hatta 1 haftayı geçtikten sonra siteye mesaj yazdığımda hiç unutmam yarın elimizde olacak diye cevap yazmışlardı. Ne günlerdi ya. Kitap mı, hâlâ gelmedi.

7 Beğeni

Ben de hâlâ Amatka’yı bekliyorum. Kitapyurdu hayatında bir gün içerisinde bu kadar çok kitap siparişi almamıştır herhalde. Kaç taneydi? 250.000 mi? O yüzden bu aksaklıklar ve gecikmeler normal bence.

3 Beğeni

Merhaba, 250.000 kitap sipariş edildiği bilgisine nereden ulaştınız?

buyrun😁

1 Beğeni

Hak da vermek lazım o zaman. Aliexpress’ten bir şey almıştım böyle bir indirim gününde, normalde 3 haftada genel ürünün gelmesi 2 ayı geçti. :slight_smile:

Valla bende kedim için bi tomar oyuncak aldım artık gelirse ikimizede süpriz olacak bir ayı geçti :joy::rofl::grin:

Ertesi gün sitelerinde paylaşmışlardı. Hatta üstteki mesajlarda da var. 231.289 kitapmış. Şurada bakabilirsiniz:

1 Beğeni

Amatka’dan umudu kes derim şahsen. Aynı durum bende de oldu iptal ettim ürünü sipariş içinden ancak 2 gün olmasına rağmen ürün hala kargoya verilmedi. Benim tahminim satın aldığım ürünlerden bir kaçı başkasına gönderildi ürün gelene kadar tamamlarız diye düşündüler üründe gelmeyince siparişi kargolayamıyorlar. Ekran görüntüsünü aldım bakalım ilerleyen günlerde temin edilen bir ürünü iptal edecekler mi. Mailde attım cevap bekliyorum. Son iki siparişimde kitapyurdu beni hiç memnun etmedi. Geçen ki siparişimde siyah kapaklı Hobbit kitabı vardı, kitap yırtık ve yıpranmış geldi. Kitabı geri gönderdim o kitaptan da ses seda yok. (Şuan ki ruh halim :triumph::triumph::triumph:)

Göndermezlerse iptal eder, İlknokta’dan alırım, canları sağ olsun :slight_smile: Zaten İthaki kitaplarını oradan almak daha mantıklı her zaman.

Kargo problemleri hariç güzel bir kampanyaydı bence. Ama alt yapı yeterli olmadığından bu kadar kitabı temin edip yollamakta sıkıntı yaşadılar belli ki. Şahsen Kitapyurdu’ndan ilk alışverişimdi. Bundan sonra da buradan ve İlknokta’dan devam ederim herhalde.

2 Beğeni

Ben 2004 yılından beri Kitapyurdu’nu kullanırım. Hiç böyle sıkıntı yaşamamıştım. Evet 230 bin kitabı göndermek kolay değil. Onları da anlıyorum.

İthaki kitaplarını kesinlikle İlknokta’dan başka yerden almıyordum zaten, ama kampanyada çok iyiydi. :wink::wink::grin::grin:

1 Beğeni

“Kabus dediğin ne Craig?”
“kitapyurdu .”
“kitapyurdu bir kabus mu?”
“Evet.” :grin:

İlknokta’da bedava kargo için 75 TL harcamak gerekiyor. İlk defa İskandinav Mitolojisi için alışveriş yaptım bu nedenle.

2 Beğeni