Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Deneyimini yazarsan bizlerde belki yapmaya karar veririz. Kullanışlı olursa uygulama güzel olur. Bende düşünüyordum yapmayı.

Ucuz değil ki tanesi o fiyat ve 10 metre bence çok değil.

Ben bütün resimdekini gönderiyorlar diye düşündüm. :joy:

@AeroKnight-sama ilk önce başka yerde denemeni tavsiye ederim. Bazıları gerçekten dandik oluyor. Yapışkanlık özelliği uyduruk olanları var. Yapıştıramıyorsun mesela ya da yapışınca bir daha kalkmıyor. Denemekte fayda var ama desensiz olduğuna emin ol. Bir de mat olmadığına emin ol. Buzlu cam etkisi yaratsın diye olanları var onlar mat oluyor. Kapağa yapıştırınca adını bile okuyamazsın. :joy:

Düzenleme: Benim tavsiyem yapı marketlerde duvar kağıtları var bu şekilde. Hem daha kalın oluyorlar hem de daha güzel sonuç alıyorsun. En son 25 tl civarına almıştım sanırım. Bazen inidirim dönemleri daha da ucuz oluyor ve güzel sonuçlar elde ediliyor. Biraz muallakta bir ürün. Şansına iyisi çıkabilir.

1 Beğeni

Bugün bana ulaşan Şubat ayı siparişlerimden.

2005 - 2006 gibi Zamanın Manzarası kitabıyla tanıştığım ve diğer romanlarını da okuyup sevdiğim Mehmet Eroğlu’nun yeni kitabı “İyi Adamın On Günü” için polisiye diye yazılıyor kitap tanıtım sitelerinde eğer öyleyse Mehmet Eroğlu ilk kez polisiye yazıyor.

Safahat uzun bir süredir okumak istediğim bir kitap, Akif’le dünya görüşüm hiç bir zaman yakın olmasa da şiirlerini sevmişimdir. Çocukken Cenk Şiirini ezberlemiş ve her fırsat bulduğum da okumuştum.

«Yerleri yırtan sel olup taşmalı
Dağ demeyip, taş demeyip aşmalı
Sendeki coşkunluğa el şaşmalı
Haydi git evladım, uğurlar ola.

Savaş Üzerine kitabı için forumdan @wifhty_zet bilgi istemişti, 1-2 aydan önce kitabı okuyamayacağım için ona incelemesi için bir kaç fotoğraf çekerek foruma eklerim demiştim, Savaş Üzerine kitabının kapak, içindekiler ve bir sayfa görsellerini de ekliyorum…

16 Beğeni

Şubat siparişim geldi :slight_smile:

Philip K. Dick’ten “Titanlı Oyuncular” ve “Gelecek Seneyi Bekle”
Vonnegut / “Titan’ın Sirenleri”
Çehov / İletişim klasiklerınden çıkan üç öykü kitabı
Turgenyev / Gereksiz bir adamın güncesi, Arefesinde ve Klara Miliç
Pratchett / Ruh Müziği
İsmail Güzelsoy’dan “Süslü Hatıralar Sahnesi” ve “Hatırla”
Nazım Hikmet / sekiz kitap tüm şiirleri
Orhan Veli tüm şiirleri
BK klasiklerinden “Kadınlar ülkesi” ve “Yaban diyarlarda yabancı”
LeGuin / Orsinya Öyküleri
Agatha Christie / On Küçük Zenci’nin tam çevirisini bahşetmiş onu da aldım (Bugüne dek dokuz küçük zenci okuyormuşuz.)
Alfa’dan “Dinler Kitabı”
Çizgi Düşler’den iki tane de Tex (klasik seri 43-44)

15 Beğeni

Teşekkür ederim, keyifli okumalar dilerim. Sanırım kitabı okuduğunuzda da foruma bir inceleme bırakırsınız diye düşünüyorum :roll_eyes: Onu bekleyeceğim gibi gözüküyor zira kitaplık şişti, bu kitabın da acelesi yok. :thinking:

1 Beğeni

Konu hakkında az çok bilgim ve bi dönem mesleğim olduğu için şunu belirteyim biraz teknik konu içerik olarak, eğer ilginizi çekmiyorsa çok sıkabilir.

@alper Safahat için Kapı yayınlarını seçmişsin sanırım özel bi nedenin var mı? Varsa dikkate alayım.

@oguzeren Görsellerde ayrıntı lütfen :slight_smile:

1 Beğeni

Benim de mesleğim efenim :sunglasses:

1 Beğeni

O zaman keyif alabilirsiniz eğer bıkmadıysanız :slight_smile:

Bu arada gene gitti insanlarımız. Neler oluyor anlamıyorum son birkaç ayda nasıl iş bu iki defa helikopter düştü. Ve hala herkes koltuğunda sorun yok. Hiç mi sorumlusu yok bu işin.

2 Beğeni

Yeni siparişler taze geldi… Üç sahtekar çift olacak galiba Karanlık kitaplık eksik olmasın diye.

16 Beğeni

Az önce tanzim pazarlarını izliyordum, yaşlı bir adam devletin ne hale geldiğinden bahsederken hemen arkasındaki kişi “nankörlük yapma devlet bizim için uğraşıyor” dedi. Yanisi halk hesap sormazsa -ki yine sormayacak- yetkililer hesap vermez. Yöneticilerimizde ne yazık ki utanma duygusu hiç kalmamış ki başlarını avuçlarına alıp biz ne yaptık diye düşünsünler.

Edit: Yeri ve zamanı değil diye diye konuşamaz olduk. Olmadık olaylar yaşarken yer ve zaman sorgulaması niçin? Soma’da facia yaşanırken “bu işin fıtratı bu” denmesi gibi “sıradan” demek

5 Beğeni

Ne yazık ki öyle. İki kazada oturduğum yere çok yakın zaten aralarında kuş uçuşu uzaklık 1-2 km’dir. Ve kazaların ikiside burada bir havacılık eğitim birliği var orası ile ilgili sanırım. Olan masum insanlara oluyor.

1 Beğeni

Kapı yayınları olmasının özel bir nedeni yok, Bu baskıyı hazırlayan (Mehmet Ertuğrul Düzdağ) olumlu şeyler okudum (Osmanlıca Türkçe) hakkında olumsuz bir yorum da göremedim, Fiyatınında uygun olmasıyla bunu tercih ettim
Ekleme: şimdi anımsadım
İz yayıncılığın hazırladığı kitap da aynı araştırmacının ama onun fiyatı 60 TL civarıydı.

2 Beğeni

Biri hariç diğerlerini bugün fuardan aldım. Gergedan’ın baskısı kağıt kalitesi oldukça güzel geldi bana. Diğer YKY baskısı kitaplara göre farklı bir kağıt kullanılmış sanırım.

6 Beğeni

Hazır Freud konusu açılmışken bir soru da ben sormak istiyorum. Öteki Yayınevi’nin seti gayet güzel ve kaliteli ancak aynı zamanda Say ve Cem yayınlarının birer Freud serileri var. 3 yayınevini karşılaştıracak olursak, özellikle çeviri anlamında hangisi ön plana çıkıyor acaba?

Ve ek olarak sosyal bilimlerle ilgilenen arkadaşlar için, Heretik Yayıncılık’ın muhteşem bir kampanyası var.
https://twitter.com/heretikyayin/status/1091323502035193856
İlgilenen arkadaşlar burdan inceleyebilir.

3 Beğeni

Freud okumak isteyenlere tavsiye açısından elimdeki kitapları kısaca anlatayım

Stefan Zweig-Freud
Çok beğendiğim bir kitap olmadı ama Freud’un hayat hikayesi bakımından güzel bir giriş olur. Kitap fazlaca övgüyle dolu. İnsan okurken ‘yav kardeşim hiç mi kusuru yokmuş bu adamın?’ diye soruyor.

Sigmund Freud-Cinsiyet Üzerine
Kitap genel anlamda çocuklarda cinsellik evrimi ve bebeklikten başlayan istemsiz cinsellik dürtülerini anlatıyor. Aynı zamanda nevrozlu hastalarından örnekler bulunuyor.

Erich Fromm-Psikanaliz ve Din
Kitap Freud ve Jung arasındaki ilişkiyi, benzerlikleri ve farklılıkları göstermesi yönünden doyurucu. Okuyalı bir kaç yıl oldu bu ilişki dışında psikanaliz ve din ilişkisi hakkında aklımda pek bir şey kalmamış.

Sigmund Freud-Haz İlkesinin Ötesinde
O meşhur Oediphus ve Electra kompleksi bu kitapta güzelce anlatılmış. Kitap 2 makaleden oluşuyor.

Sigmund Freud-Totem ve Tabu
Şahsen en beğendiğim Freud kitabı. İlkel zamanlarda kabilelerde cinsellik işleyişi ve ensest ilişkinin nasıl karşı çıkıldığını anlatıyor. Okurken şaşırmamak elde değil.

Sigmund Freud-Kitle Psikolojisi
Toplum içinde birey hareketleri ve bir arada yaşayan insanların nasıl kitle psikolojisine göre hareket ettiği anlatılıyor. Kitap genel anlamda baskılanan ve yönlendirilen bireyin libidosu hakkında.

4 Beğeni

Şu set konusunda epey bir tereddütüm var. Alıp okuyan var mı? Fikirlerini paylaşacak olan varsa çok sevinirim. Aslında bu tip şeyler için başka bir konu açabilirdik.

Yıldızlararası Bilimi geldi. Ücretini hakeder nitelikte. Kâğıt türü sanırım renkli basım olduğu için farklı. Çok fazla görsel materyal var.

Özet

10 Beğeni

Bende buna benzer kitaplar almıştım içinden sadece sözleri çıkmıştı,bunlarda o dediğim kitaplar gibi olabilir .

Alan Turing’i mutlaka alabilirsiniz öneriyorum. Ondan sonra da bir Imitation Game izlersiniz, bir de mısır patlatırsınız yanına.

3 Beğeni