Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Tuğla gibi. Ciltlisini almadığıma azıcık pişman oldum.

14 Beğeni

Kitaplar 5-6 gün önce geldi ama ben biraz iş yoğunluğundan paylaşmaya vakit bulamadım. Tüm sipariş BKM’den.

10 Kasım Yas Günü kitabını @Ufuk geçen ay mesajla önermişti, Acil Gerçekdışılıkta Maceralar kitabıyla Prospero kitaplığının eksik olan kitabını da almış oldum. Prospero kitaplığından çıkan 3 kitabı da Mayıs ayı içerisinde okumayı planlıyorum.Takip ettiğim İş Kültür Modern Klasikler,Turuncu Serinin yeni kitabını ve Hasan Ali Yücel’in anılarından oluşan “Geçtiğim Günlerden” kitaplarını aldım…

Gelelim asıl meseleye :slight_smile: Diğer kitaplar, haklarında hiç ya da çok az bilgim olan yayınevlerinden BKM’nin 5 TL olan kitaplarından, fiyat ucuz olunca, “kötü” çıkma ihtimali olsa da aldım. Çehov Öyküler ilk kitaptan 3- 4 öykü okudum, malum dizgi hataları dışında okumamla ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Doğanın Diyalektiğini okuyacaksanız kesinlikle başka bir yayınevi ( bu durumda sol yayınları dışında seçeneğiniz yok) tercih edin.

Çehov öyküler alınabilir, Mark Twain kitaplarına göz gezdirdim 3-5 sayfa okudum alınabilir. Görelilik Nedir ? kitabından 1-2 bölüm okudum ve anlaşılır bir anlatımı var, ilginizi çeken bir konuysa fiyatı da 5 TL alınıp okunabilir…

Diğer dediğim kitapları almak isterseniz buradan( BKM) alın, 5 TL diğer sitelerde daha pahalı.

11 Beğeni

BKM siparişlerim bugün geldi. Hiçbirinde bir hasar olmaması sevindirdi :slight_smile: Thomas Harris kitapları ciltli olmasına rağmen baya ucuza geldi.

15 Beğeni

Hocam Lukundoo ve Başka Korkular kitabı ile ilgili okuduktan sonra inceleme yazabilir misiniz Listemde olan kitaplardan henüz alamadım :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Mayısta yeni kitaplar geliyor şimdi okursan anca bitirirsin:) ne kitaptı be.

1 Beğeni

Kitapcım adlı siteden kapıda ödeme seçeneği ile bir şeyler aldım. Bakalım gönderecekler mi.

@Ufuk @Leingrad sizin Hannibal kitaplarını almanız sonrası, bugün ben de BKM’den sipariş verdim. Hakkında çok az bilgim olan bu serinin başka kitabı var mı? Seri 4 kitaptan mı oluşuyor.

3 Beğeni

Evet 4 kitaptan oluşuyor. Ama okuma sırası değişik nasıl başlayacağına kendin karar ver. Ben Hannibal Doğuyor’la başladım.

3 Beğeni

Şöyleymiş;

Kitapların yayınlanma tarihleri :

• Kızıl Ejder 1981
  • Kuzuların Sessizliği 1988
  • Hannibal 1999
  • Hannibalin Doğuşu 2006

Olayların kronojik sıralaması :

• Hannibalin Doğuşu
  • Kızıl Ejder
  • Kuzuların Sessizliği
  • Hannibal

Bu durumda ben de senin gibi olayların kronolojik sıralamasıyla başlarım, İlginçtir kitap okuma sırasını bir teknoloji forumunda Recep Baltaş yazmış :grinning: ( Teknoloji PC donanım takip edenler kim olduğunu biliyordur.)

4 Beğeni

Ben de kapıda ödemeyi kullanarak Puslu Kıtalar Atlası ve Son Tiryaki kitaplarını alacağım.

Bende de seri var ama hangi sıra ile okumam gerektiğine karar veremediğim için bir türlü başlayamadım.

1 Beğeni

Kitaplarını okumadım ama filmlerine göre yorum yapacak olursam bence kronolojik sıra daha iyi olabilir.

1 Beğeni

2 Beğeni

Daha önce bu sıralamayı @erdo ile konuşmuştuk sanırım o zaman paylaşmıştık. Recep Baltaş adam ya :slight_smile: Gerçekten pc ve teknoloji konusunda bilgi sahibi işini düzgün yapan nadir insanlardan :slight_smile:

@erdo bu arada Hannibal Doğuyor ile başlamalısın bence. Neden bir insan bu hale gelmiş anlamak olayın başlangıcındaki olayları okumak daha mantıklı seriye başlarken.

4 Beğeni

Ve geldiler… Polikuşka geldiği gibi bir arkadaşım tarafından gasp edildi.

12 Beğeni

Kidega’dan ilk alışverişim… kitaplar hasarsız geldi. Bi de George R.R. Martin posteri göndermişler :slight_smile:

14 Beğeni

Yakın (Octavia E. Butler’ın eseri.)

2 Beğeni

Bi’ bana George Martin’i gondermediler zaten. Bir kitap satis sitesine trip atmak mumkunse gidip atacagim. :expressionless:

4 Beğeni

Sizin hakkınızı da ben almış olabilirim🙂

7 Beğeni

Bana Orhan Veli’yi göndermişlerdi. Acaba her hafta ya da her ay değişiyor mu posterler merak ediyorum.

3 Beğeni