Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Teşekkürler, çok beğendim. Umarım yeni baskı yapar da alabilirim.

1 Beğeni

Okuoku’dan aldıklarıma kavuştum sonunda.

10 Beğeni

Kitaplarıma kavuştum :smile:
Teşekkürler ilknokta.com :wink:

19 Beğeni

Tüm siparişlerin yanına kahve koymuşlar. Herkeste kahve var. Benden sadece ayraç çıktı. Kahvemi istiyorum :joy:

Bütün efsaneler bir arada ayraç olarak :slight_smile: paula Hawkins ne alaka yaw :joy:

Sabahattin Ali Epsilon baskıları çok güzel romanlar ve öyküler olarak 2 ayrı ciltli,16/24 ebatlarda çevirmenlerde iyi.Lakin Everest baskısı da gayet iyi yani sayfa farkı var anlamadım.Everest 710 sayfa Öyküler dahil mi emin olamadım birde ciltli mi alanlar yorum yapar sevinirim.Epsilon ve Everest karşı karşıya! Tarafınızı seçin! :grin:

Önceki mesajlarda yazmıştım ben;Öyküler dahil değil. Kitap adında yazdığı gibi Bütün Romanlar. YKY delta serisinde çıkanı hariç tutarsam En iyi Bütün Romanlar baskısı Everest’in

4 Beğeni

Teşekkür ederim,üstte baktım aslında ama herhalde gözümden kaçmış.Epsilon birazda boyutu yüzünden hoşuma gitti bu tarz kitaplar 16/24 güzel oluyor.Tabi sizin resimler kararsızlığımı daha çok arttırdı :joy:

1 Beğeni

Ben Alfa, Everest grubunun bir kitabı basacağını öğrendiğim de baskıları genelde güzel olduğu için diğer yayınevleri yerine Alfa grubunu tercih ediyorum.

Epsilon baskıları da güzel, onları da gördüm ( gerçi satın alan tanıdığım ben de olan Everest baskıyı görünce pişman olmuştu :slight_smile: ) ama hem cilt, hem baskı hem de içerik olarak ( YKY delta baskıyı dışarıda tutuyorum) Everest baskı bence daha iyi.

Hazır bende iki basım da varken merak edenler için farklarını paylaşayım.

Dış Baskı Kalitesi

.
Fotoğrafdan da görebileceğiniz üzerine ikisi de ciltli ama Everest baskısı şömizsiz. Yine de Everest’in kapağı daha hoş.

Boyut Farkları

.
Boy olarak 2 cm, en olarak da 1 cm Epsilon daha büyük. Bunun kararınızda ne etkisi olur bilemem, ben de hiçbir etkisi olmadı.

Punto Farkları

Epsilon
.

.
Everest
.

.
Görüldüğü üzere iki kitap arasında sayfa farkları oluşmasının iki nedeni var; biri kitap boyutu, diğeri de punto boyutu. Ayrıca Epsilon’da eski kelimelerin günümüz anlamları, sayfanın alt tarafında dipnot olarak bulunurken(her sayfada 3-5 tane var), Everest’te hiç dipnot göremedim.

Ek:

.
Everest’in en büyük farklarından biri roman sonunda bulunan kronolojik eleştiri notları. Bu notlarda geçmişten günümüze romanın basım süreçleri inceleniyor, yazılı ve görsel olarak. Bu notlar Kuyucaklı Yusuf ve Kürk Mantolu Madonna’da 15 sayfa civarı iken, İçimizdeki Şeytan’da 7-8 sayfa. Bu da, sayfa farkı oluşmasında bir etken.

Kendi fikrime göre, Everest’in en büyük artısı roman sonlarındaki kronolojik eleştiri notlarıyken, Epsilon’un en önemli artısı ise dipnotları.
Artık karar size kalmış.

13 Beğeni

Kitap nasıl, ergen kitabı gibi mi? Okumak istiyorum ama biraz çekiniyorum.

Harika bir karşılaştırma,teşekkür ediyorum

1 Beğeni

Stephen King eksikleri tamamlama siparişi. Mahşer, O, Yabancı Kitapyurdu diğerleri Amazon’dan

Mahşer ve O kitaplarının bu baskılarını ben alırken ciltli baskılar henüz çıkmamıştı ve ileride müsait bir zaman da alırım diye bekletiyordum. Kitapyurdunda Altın Yay. olan indirimler ve x4 Puan nedeniyle cazip geldiği için sipariş verdim.

16 Beğeni

Uzun zamandır okumak istediğim bir seriydi. 7. kitabı bulamadığım için bekledim. Amazon’da olduğunu görünce hemen sipariş verdim. Kargo bedava seçeneği 50 TL üzeri olduğu için ilk 3 kitabı da siparişime ekledim.Amazon’dan ilk defa alışveriş yaptım ve memnun kaldım. Dün geç saatlerde sipariş vermeme rağmen bugün öğleden önce elime ulaştı. Tabi bir sorunum var. 4.5. ve 6. kitaplar ben de yok :joy:

8 Beğeni

4 ü kolay bulursun. 5 ve 6 yıl nadir kitaptan Alman lazım . Bildiğim kadarıyla baskıları yok.

1 Beğeni

Amazon’da onlarda var aslında. Bu ay bütçemi sarstığım için alamadım :joy:

1 Beğeni

Alper hocam harika kitaplar, keyifli okumalar. Külliyata az kaldı sanırım. Eksiğiniz hangileri? Bende mevcut fazla olan varsa hiç olmazsa bir ikisini hediye etmek isterim. Selamlar.

4 Beğeni

Çok teşekkür ederim.Sayfa 6’nın bastıklarını tamamladım. ( Eski İnkılap basımı olan King kitaplarını alt yayınevi olan Sayfa 6’ya taşıdı İnkılap)

King’in bende eksik olan kitapları çizgi romanlar ve Altın yayınlarından çıkan aşağıdaki kitaplar. JBC’den çıkan Amerikan Vampiri 1. Cilt bulunuyor ama Altın’ın yayınladığı Çizgi Romanlar bir ara büyük indirimli olmasına rağmen bazı ciltleri bulunmuyor diye yeni baskılarını bekledim ama hala basılmadı.

Eksik olanlar

• Ateş Yolu
  • Azrail Koşuyor
  • Ceset
  • Şeffaf
  • Maça Kızı
  • Yazma Sanatı
  • Kara Ev
  • Bir Aşk Hikayesi
  • Karanlık Çökünce
  • Zifiri Karanlık, Yıldızsız Gece

Baskısı bitenlerin yeni kapaklar ile geleceğini söylemişti Altın Yayınları ama süreç çok yavaş ilerliyor, bekliyorum.

8 Beğeni

King’i çok sevmeme rağmen bence Düzenleyiciler çok gereksiz bir kitap olmuş. Yaratık’ı kötü bir senaryoyla tekrar okuyor gibi hissetmiş ve bırakmamak için kendimi çok zor tutmuştum. İlk kez okuyacaksanız okuduktan sonraki görüşlerinizi merak ediyorum.

1 Beğeni

Yaratık ve Düzenleyicileri daha önce okumadım,

Okuduktan sonra, kitapla ilgili düşüncelerimi yazarım. Bana öyle geliyor ki genelde Sayfa 6’nın bastığı King kitapları pek fazla sevilmeyen kitapları.

Benim Sayfa 6’dan okuduklarım

• Tılsım
  • Rüyalar Karabasanlar ( 3 kitap)
  • Tom Gondona Aşık Olan Kız
  • Yüzyılın Fırtınası ( Senaryo olmasına rağmen sevmiştim, Filmi de nadir sevdiğim King filmlerinden olmuştu)
  • Yüzyılın Suçlusu Blaze
  • Eğlence Parkı
  • Ölüm Dansı

Sayfa 6’nın bastıkları Altın’dan basılan kitaplarına göre daha az popüler, daha az sevilen kitapları düşüncesindeyim.

3 Beğeni