Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Bir an önce alın okuyun bence :smiley:

Bu aralar doğru düzgün kitap okuma isteğim yok ama hoşuma giden kitapları kütüphaneme ekleme isteğim sürüyor.

16 Beğeni

D&R 7 TL kampanyasından.

Öykü severlere Nursel Duruel’in Geyikler,Annem ve Almanya kitabını tavsiye ederim. Duruel çok iyi bir öykü yazarı.

4 Beğeni

Ben öyle ertelemeli, taksitli filan alacağıma hiç almam daha iyi çünkü ruhsal olarak rahatsızlık duyuyorum. Hayatımda sevmediğim tek şey taksitli alışverişler. 500 tl limiti olan bir kredi kartım var. Cebimde 200 liram varsa 200 liralık alışveriş yaparım. Ertesi gün de gidip bankaya 200’ü yatırırım. :slight_smile: Annem her zaman “Hayatımda senin gibi kredi kartı kullanan birisini görmedim.” der.

Ha illa alacaksam da annemden veya babamdan borç isterim. Aramızda hesaplaşırız. :blush:

Size iyi okumalar dilerim. Ben an itibariyle Fablehaven serisine başladım ve 150 sayfayı devirmişim. Çok güzel bir genç serisine benziyor. Daha fazla klişe şey beklemiştim ama şu an için harika.

2 Beğeni

Kimin isteği yok ki???

2 Beğeni

Martha Wells’in Tüm Sistemler Çöktü ve Yapay Koşullanma kitaplarını alıp almamakta kararsızım. Okuyan var mı iki kitabı da?

3 Beğeni

Ben çok beğenmiştim. Hatta ikinci kitabı da sipariş geçtim ama gelmesi için yanında aldığım kitapların gelmesini bekliyorum. :smiley:

1 Beğeni

Hm, alayım o zaman :slight_smile:

Şunu da şöyle bırakayım. Başlıkta başka arkadaşların birkaç incelemesi daha var. :slight_smile:

2 Beğeni

Teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Kesinlikle tavsiye ederim, ilk kitap akıcı ve kendini rahatlıkla okutturuyor.
Hatta ikinci kitabın siparişini verdim gelmesini bekliyorum :smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Yorumlar hep olumlu. O yüzden gönül rahatlığıyla alabilirim. Teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Birkaç haftaya “O” çok kıymetlenecek :ok_hand:

2 Beğeni

Hem filmi çıkıyor, hem baskısı tükendi kitabın. Elbette gelecektir baskı ama geçen sürede sahaflara ve satmak isteyenlere gün doğar.

2 Beğeni

Zamanında korkunun dibine vurmuşuz. “Uçacaksın, uçacaksın, havalara uçacaksın, ayağını yerden kescem senin hııııııı,” şarkısı zihnimde döndü durdu. Sadece “O” yazıp bıraksalarmış keşke…

2 Beğeni

Ben de uçacak mıyım O? Tam uçacağım bir gülme geliyor!

Yeter yeter, -kendime diyorum- tamam… Buraya flaneur’dan “Kafka” alamadığım için uğradım. İdefix’den iki kez sipariş verip iki kez iptal alan şansı okurum şu sıralar…

2 Beğeni

Dostlar Lev Grossman Büyücüler serisiyle alakalı yorum yapabilecek olan var mı aranızda? Dizisini izlemeye başladım, oldukça beğendim hızlı hızlı eritiyorum bir yandan. Öyle olunca kitap serisi de ilgimi çekti. Kitabı bilmiyorum ama dizi çok ergen işi gibi durmuyor, oldukça karanlık kısımları da oldu. Genelde hep kitabı dizisinden/filminden iyi denir. Bu seri de öyle mi acaba?

Narnia’ya benzediğine dair bir duyum almıştım. Yaklaşık beş senedir hep listemde olur ama elim gitmez nedense. En son böyle de denilince bi’ vazgeçiş geldi. :joy:

Daha güzel yada kötü kısmına girmeden şunu söyleyebilirim, Narnia gerçekten, çocuk kitabı kalır Büyücüler’in yanında. Yaratılan dünyaya gelince evet Narnia’dan hatta Harry Potter’dan etkilenmiş. Ama hatırladığım kadarıyla benzerlik orada bitiyor.

1 Beğeni

Dizisini izledim, dizisinden ötürü kitapları aldım ama o esnada Narnia’yı okumaya başladım. Narnia’nın ikinci kitabındayım ve Magicians ile Narnia arasındaki “benzerlik” İNANILMAZ! Öyle ki kitabı okudukça öfkeleniyorum. Ormanda yakalamayı başarırsan her dileğini yerine getirmek zorunda olan varlığın rengi bile aynı. Magicians benim için “Narnia’dan ilham almış” bir kitap (ya da dizi) değil, Narnia’yı neredeyse birebir kopyalayıp meseleyi biraz daha yetişkin bir arkaplanda işlemiş bir Narnia yorumudur. Bu arada Narnia ile Magicians arasındaki benzerlikler yazdığınızda Google binlerce okurun yorumunu gözler önüne seriyor zaten.

Misal:

Beyaz geyik meselesi.
İki kral iki kraliçe olayı.
İçinde yaşadıkları ev ve profesör.
Beyaz cadı.
Dolaptan girmece çıkmaca.

Daha onlarca sayarım.

6 Beğeni