Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Benim de ay sonuna kadar kullanabileceğim 3 tl lik indirim çeki vardı, gelen mail de bir sonraki alışverişimde otomatikman tutardan düşeceği yazıyordu. Bugün yaptığım alışverişte toplam tutar kesildi, indirim yapılmadı. Mesaj attım Kitap Yurdu’na. Bakalım bir cevap gelecek mi???

Kitapyurdu’nun iletişim kısmında yazdığı 0212 519 87 20 telefonu da aranmıyor, kullanım dışı herhalde. Adamlarla hiçbir türlü iletişim kurulmuyor.

Böyle gereksiz düşünceler deyip insanları terslerken 3 gündür temin edildi gözüken sepeti göndermemeleri ne olacak. Atılan mesajlara ya cevap verilmiyor ya da bir kaç gün daha sabredin deniyor. Bugün de gün içinde siparişinizin durumu değişecektir dendi gün bitti…

Hiç unutmam orta yaşlarımdaydım. O zamanlar İskandinav Mitolojisi türkçeye çevrilecek denildi. Büyük bir heyecan oluştu bizde. Hemen Kitapyurdundan sipariş verdik. Hatta 1 haftayı geçtikten sonra siteye mesaj yazdığımda hiç unutmam yarın elimizde olacak diye cevap yazmışlardı. Ne günlerdi ya. Kitap mı, hâlâ gelmedi.

7 Beğeni

Ben de hâlâ Amatka’yı bekliyorum. Kitapyurdu hayatında bir gün içerisinde bu kadar çok kitap siparişi almamıştır herhalde. Kaç taneydi? 250.000 mi? O yüzden bu aksaklıklar ve gecikmeler normal bence.

3 Beğeni

Merhaba, 250.000 kitap sipariş edildiği bilgisine nereden ulaştınız?

buyrun😁

1 Beğeni

Hak da vermek lazım o zaman. Aliexpress’ten bir şey almıştım böyle bir indirim gününde, normalde 3 haftada genel ürünün gelmesi 2 ayı geçti. :slight_smile:

Valla bende kedim için bi tomar oyuncak aldım artık gelirse ikimizede süpriz olacak bir ayı geçti :joy::rofl::grin:

Ertesi gün sitelerinde paylaşmışlardı. Hatta üstteki mesajlarda da var. 231.289 kitapmış. Şurada bakabilirsiniz:

1 Beğeni

Amatka’dan umudu kes derim şahsen. Aynı durum bende de oldu iptal ettim ürünü sipariş içinden ancak 2 gün olmasına rağmen ürün hala kargoya verilmedi. Benim tahminim satın aldığım ürünlerden bir kaçı başkasına gönderildi ürün gelene kadar tamamlarız diye düşündüler üründe gelmeyince siparişi kargolayamıyorlar. Ekran görüntüsünü aldım bakalım ilerleyen günlerde temin edilen bir ürünü iptal edecekler mi. Mailde attım cevap bekliyorum. Son iki siparişimde kitapyurdu beni hiç memnun etmedi. Geçen ki siparişimde siyah kapaklı Hobbit kitabı vardı, kitap yırtık ve yıpranmış geldi. Kitabı geri gönderdim o kitaptan da ses seda yok. (Şuan ki ruh halim :triumph::triumph::triumph:)

Göndermezlerse iptal eder, İlknokta’dan alırım, canları sağ olsun :slight_smile: Zaten İthaki kitaplarını oradan almak daha mantıklı her zaman.

Kargo problemleri hariç güzel bir kampanyaydı bence. Ama alt yapı yeterli olmadığından bu kadar kitabı temin edip yollamakta sıkıntı yaşadılar belli ki. Şahsen Kitapyurdu’ndan ilk alışverişimdi. Bundan sonra da buradan ve İlknokta’dan devam ederim herhalde.

2 Beğeni

Ben 2004 yılından beri Kitapyurdu’nu kullanırım. Hiç böyle sıkıntı yaşamamıştım. Evet 230 bin kitabı göndermek kolay değil. Onları da anlıyorum.

İthaki kitaplarını kesinlikle İlknokta’dan başka yerden almıyordum zaten, ama kampanyada çok iyiydi. :wink::wink::grin::grin:

1 Beğeni

“Kabus dediğin ne Craig?”
“kitapyurdu .”
“kitapyurdu bir kabus mu?”
“Evet.” :grin:

İlknokta’da bedava kargo için 75 TL harcamak gerekiyor. İlk defa İskandinav Mitolojisi için alışveriş yaptım bu nedenle.

2 Beğeni

son iki kitap kaldı ha gayret :grin::rofl:

Benim 2 alışveriş var 2 gün bitti temin edildi durumda hala sevk edilmedi. Yani erken sevinmemek lazım :yum:

Öncelikle Kayıp Rıhtım’a ve Jaguar Yayınevi’ne çekiliş için teşekkür ederim, dün elime ulaştı Kanını Satan Adam :hanci: Onunla beraber BKM’den aldıklarım da elime yeni ulaştı. İlk BKM alışverişimdi, kitaplarda çok bir hasar yok. Memnun kaldım.

4 Beğeni

BKM’den ilk siparişimi verdim. Kitapyurdu’ndan bu ay çocuğun üniversite hazırlık kitaplarını sipariş verdim ama biliimkurgu kitap siparişlerini başka sitelerden vereceğim bu gidişle. Kitap yurdunda Alfa’nın kitapları satış dışı durumda. Gelelim BKM’den verdiğim siparişlere.
1 - Amatka
2 - Mars Yıllıkları
3 - Ölüm Labirenti
4 - Yeni Tabular

3 Beğeni

Bu başlığı okuyunca İskandinav Mitolojisi’ni ilknoktadan sipariş etmekle ne doğru iş yaptığımı anlıyorum. Kitap 28’inde satışa çıktı, 29’unda kargo geldi. İlknoktanın hoşuma gitmeyen tek yönü kargo bedava sınırının 75 tl olması. Bari 60 falan olsa neyse.

Kitapyurdunda da platin gününde sipariş ettiğim iki kitap vardı, iki gün önce geldiler. Ondan önce sipariş ettiklerimde de temin edildi, bekliyora döndü gibi sorunlar olmamıştı. Bunu hiç yeni çıkan kitap sipariş etmemiş olmama bağlıyorum. Sizin kitaplar da kısa zamanda gelir umarım. Hafta başında bir ders kitabı siparişi vermiştim kaç günde gelecek merak ediyorum.

1 Beğeni