Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

18 Beğeni

Kitabı okuma fırsatım olmadı ama isterseniz ilk 5-10 sayfasının resmini yollayabilirim fikir edinmeniz için

1 Beğeni

Yeni bebekim geldi.

20 Beğeni

Ne kadar hocam? (20)

Çok iyi olur hocam…

300e aldım hocam obsesifliğimi kıramadım daha fazla.

1 Beğeni

Oh oh iyi yapmışsınız.

1 Beğeni

Bir su kitaba bir de Neil Gaiman ve Sarrantino’nun Öyküler kitabının basımının olmamasına çok üzülüyorum. Narnia tek kitap, otostopcunun kabalcı basımı aynı sekilde… Bu kadar niș kitapların sevenlerine bu kadar eziyet yada yük olmasını anlamlandıramıyorum. Dün Dune serisini ararken Erviyes Üniversitesindeki kütüphanede arayıp okumak için bulamadığım kitapların olduğunu gördüm. Zaten 30 gün sureyle ödünç alabiliyorum. Alıp okuyup vericem geri. 300 lira cidden çok benim için. Özellikle serilerin çoğuna yeni başlamış biri icin bir seriyi tamamlayabilirim o parayla.
Simdi almak istediğim tek seri disk dünya kaldı. Bir de silmarillion siyah baskısı çıkınca alacağım.

2 Beğeni

Size bir tavsiye de bulunayım. Bende Erciyes üniversitesinde okudum. Ve bildiğim kadarıyla orada şöyle bir uygulama var: Okumak istediğiniz veyahut ihtiyacınız olan kitapları kütüphaneye sipariş ettirebiliyorsunuz. Evet kütüphaneye gelmesi , temin edilmesi vs biraz uzun sürüyor ama elbet geliyor. Pek çok kitabı (hatta okuyabileceğimden çok daha fazlasını kütüphanede bulınması için sipariş ettirmiştim) istemiştim. İsterseniz sizde uygulayabilirsiniz.

1 Beğeni

Normalde benim için de çok 300 TL. Tahminen çoğu kişi için de öyledir. Ama 46 kitaba sahip olup birine sahip olmamak ufakk bir obseaiflik yaratıyor. Keza biriktirdiğim ilk seri. Öyküleri de Gaiman obsesifliğim için almıştım. Ama eğer içinizi rahatlatacaksa diğer Gaiman’lardan aldığım hazzı kesinlikle vermedi.

2 Beğeni

bkm indirimden aldıklarım.
sorunsuz, hasarsız😇

4 Beğeni

Dogruluk kılıcı serim de geldi gittigidiyordan. Yine güzel paketlenmiş. Bence pegasus serilerini almayı düşünen varsa Witcher vs gibi buradan alabilirler. Fiyatları diger sitelere göre inanılmaz uygun. Mesela bu set Idefix’de 155 lira ben 109 liraya aldım. 6 kitap gerçekten cok uyguna geldi. Keske Delidolu Ithaki gibi yayinevkerinde de böyle fırsatlar olsa.

9 Beğeni

Ne kadar güzel. Bende kardeşime kitap okutmaya çalışıyorum ama köpeğe okuma öğretmek daha kolay. Okumamak için her yolu deniyor. PlayStation’ın karşında ölüp gidecek diye korkuyorum. Birçok türde kitap denedim hepsini yarım bıraktı. Koskoca yaz tatilinde bir tane kitabı bitirtemedim. Üzgünüm :persevere:

5 Beğeni

@Seli.nnn seni çok iyi anlıyorum. Kardeşime mitolojiyi sevdiği için Percy Jackson ve Olimposlular’u okutmaya çalıştım. Ama insan istemediği zaman cidden olmuyormuş. Koca yaz boyunca tek sayfa açıp okumadı.

2 Beğeni

En son Babil’den aldıklarım ve daha önceden gelenler.

12 Beğeni

Çernobil Duası tam tarihi hatırlamasamda yakın tarihte Edebiyat Ödülü kazanmıştı. Uzun zamandır listemde olan bir kitap. Okuduktan sonra yorumlarınızı bekliyorum.

1 Beğeni

Bende diziyi izlemeden önce okumak için aldım. Okuyunca yorumlarımı paylaşırım.

1 Beğeni

Eganba dan aldığım disk dünya kitaplarının ilk iki halkası da elime ulaştı kitapları önce baloncuklu posete koyup sonra kutuya koymuşlar. Ilk kitaptaki harita arka kisma yapışık kaldığı icin çıkarırken bir köşesini yırttım. Zaten internettte cok daha güzel illüstrasyonları varmış seriyi seversem bir tanesini minimal bir cerceve yada karton basım yaptırarak duvarımda sergilerim artık.

Uzun bi süre en azından elimdeki serileri bitirene kadar yeni kitap almamaya karar verdim. Sadece Asimov’un robot serisini altın kitap basımı olarak da olsa bulursam onu alacağım. Zira yayın hakları TÜBİTAK’a ait olduğu için TÜBİTAK kendisi de basmayacağı için bu seriden mahrum kalmak istemiyorum. Umarım ilerde herhangi bir yayınevinde yayınlanır da biz de alıp okuruz. Zaten Kayser’ide bir sahaftan aldığım 6 kitabın 3ü korsan çıktı o da ayrı bir sinir harbi yaşattı bana. Gidip kavga edesim de yok daha fazla para da harcamamam lazım. Bakalım alışverişe biraz dur diyeceğim kendi çapımda :sweat_smile:

6 Beğeni

Kayseri de “sahaf” denecek sahaf var mı ki yahu? Ben hep sıfır kitap satılan kitaplar görüyorum. Hokkalı bi’ sahafa denk gelmedim. Sizin bildiğiniz varsa söyler misiniz?

Var. Ancak kitaplarda aradığınız konu önemli. Benjm gibi genel olarak bilimkurgu ve fantastik edebiyat okuyucu iseniz mesela kitap bulmanız oldukça zor. Benim bildigim yerleri söyleyeyim;
Ulaş Kitabevi : Sanırım kayseri icin güncel denilebilecek kitapları aralıklarla bulabileceğiniz yer. Kayserideki çoğu sahafta olduğu gibi dini kitaplar ikinci el kitapların yarısını oluşturuyor. Kitapların fiyatları etiket fiyatlarının yarısı. Buraya gidince üst kata çıkın kitapları buradan inceleyebilirsiniz
Gökhan Kitabevi Ulaşla aynı sayılabilecek ama bir tık daha az kitap bulunduruyor. Yine üst katta ikinci el kitaplar ve yine etiketin yarısı.
Sezen Sahaf: sanırım en sahafa benzer sahaf burası. Ama aldığım kitaplarda korsan çıkan yer de burası. Cok fazla türde cok fazla kitap var. Yine fiyatlar etiket yarısı ama güncel kitaplar pek yok daha çok eski kitaplar mevcut. Ve sahibi biraz değişik bir insan. Gereksiz bir gerginliği var ve bazen ters konuşabiliyor. Ama gidip bir gezmenizde de fayda var. Belki size hitap edebilir.
Bahsettiğim üç yere de aralıklarla uğrayıp bakarım. Yeni gelen sevdiğim yada seveceğim birsey vardır belki diye. Bu kitapçıların hepsi Turuncu kafenin arkasında neredeyse yanyanalar. Ancak şunu göz ardı etmeyin tam o aralıkta bir tane korsan kitapları 0 kitap gibi satan bir yer de var. Umarım işinize yararlar.

1 Beğeni