Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Tolstoy’u çok sevdiğimi söyleyemem. Zamanında bazı öykülerini okuduğumda fenalık geçiriyordum sıkıntıdan. Bu sebeple de seçici davranıyorum. Bir de şu beyaz kağıt meselesi var. Nedense bana parlak geliyor ve gözümü yoruyor. Yine de düşüneceğim ilerleyen zamanlarda belki alabilirim. :thinking: Şu an önceliğim kesinlikle değil.

Satış rakamları nasıl acaba? Geçen gün BKM’de iken, ciltli göremeyince sormuştum, satılmadığı için diğer şubeye gönderdik demişti görevli. Sadece ciltsizler kalmış. Siz ve benden başka alan görmedim çevremde ya da forumda bu seriyi. HAY yüzünden mi kaynaklı yoksa satışları normal de ben mi farketmiyorum?

Sanki Tolstoy’la PKD ciltlileri aynı kağıt değildi diye hatırlıyorum ama yanılıyor da olabilirim.

Aklımda, Barok Döngüsü ciltleri tarzı bir kağıt kalmış.

2 Beğeni

Dün galiba kitapçıda çoğu ciltli Alfa kitabını inceledim. Hepsi beyaz kağıttı. Binbir Gece Masalları, PKD aklımda kalanlar. Bu da bende nedense migreni tetikliyor. Sanırım ışığın kağıttan yansımasıyla alakalı bir durum.

Beyaz değil sayfalar.

@BiblofilYouTube ciltli 1-2 tane vardı. Karton kapakları dağıttım. Savaş ve Barış duruyor onun dışında olanları verdim ama 1 seneden fazla olmuştur.

@jakels Hala ilk baskılar bulunuyor, çok satmıyor olabilir. Ben Toplu Eserler olması, Sabri Gürses olması nedeniyle HAY yerine bunu tercih ediyorum.

4 Beğeni

@alper :bulb: aydınlat bizi :smiley:

edit: aydınlattı bile.

@alper ben ciltsiz haya HAY demem. hay derim :stuck_out_tongue:

@Agape doğru hatırlıyorum. Kağıt PKD gibi değildi rahat ol. BBGM ve PKD öyleydi sadece hatta galiba. Seni anlıyorum gerçekten. PKD ciltleri olmamış ya :frowning:

1 Beğeni

@Agape şansından hep beyaz kağıtları görmüş ama aslında çok beyaz kağıtlı kitabı yok Alfa’nın.

@BiblofilYouTube Olmayınca HAY baskısı okumak için mecburen hay baskısı aldığım oluyor :slight_smile:

3 Beğeni

Bende şans olsa … boşluğu artık kafanıza göre doldurabilirsiniz. Muhtemelen çoğu uygun düşecektir. :smiley:

@BiblofilYouTube Ben Hay aldığım için ve Tolstoy ile aram pek iyi olmadığı için hatta klasiklerle genel olarak aram iyi olmadığı için pas geçiyorum. Bir yerde denk gelip kurcalarım, gönlüm evet derse belki bir çay içmeye çıkabiliriz kendisiyle. :sweat_smile:

2 Beğeni

:expressionless: :expressionless:

1 Beğeni

Hem bu başlığa hem de yeni çıkan kitaplar başlığına bakıp çıkıyorum. İşsiz olduğum için kitap almaya ara verdim. Moral olarak dipte olduğum için elimdeki kitapları bile okuyacak halim yok.

2 Beğeni

Daha iyi günler görmen dileğiyle.

Hayırdır inşallah :frowning:

1 Beğeni

Önay Yılmaz’ın Türkler kitabı hariç Yordam Kitap siparişlerim. Setlerde %50 indirim var ay sonuna kadar diye biliyorum. Gorki seti listemdeydi aldım. China Mieville setini de almak istiyordum ama 3 lü serinin son kitabı sete dahil olmayınca vazgeçtim. Konuyla alakalı Instagram’dan yazdım mail atın ekle çıkart yaparlar dediler. Mail attım 2 gün oldu geri dönüş alamadım. Neyse paketleme BKM gibiydi balonlu poşete sarıp kargoya vermişler kutu yoktu yinede hasar yok gibi. Baya bi ayraç ve 2 adet ajanda da göndermişler. Memnun kaldım ilk alışveriş için yine tercih edebilirim.

5 Beğeni

Yaklaşık 1-1,5 aydır her hafta Kadıköy’e gidiyorum, gidince de İş Bankası Yayınları’nın ve Yapı Kredi Yayınları’nın kitapevlerine uğrayıp 2-3 tane kitap alıyordum. Fotoğraflardaki gibi bayağı kitap birikmiş. Kitabevlerinden kitap almak çok güzel bir duyguymuş, internetten sipariş vere vere iyice unutmuşum.

Bu iki yayınevi dışında kalanları Ümraniye Kitap Fuarı’ndan almıştım.

12 Beğeni

En son okuoku alışverişim uzun sürmesi sonucunda da gönderilen 3 kitabında hasarlı olması ve bu kitapların alfa grubundan olması nedeniyle ben kendi sitelerinden aldım. Geçen Alfakitap’ı aradım artık tanıyorlar da arkadaş gibi olduk, riske girmedim.

1 Beğeni

Alfa’dan Decameron’u almıştım bugün geldi. Kalitesi çok güzel gerçekten.

10 Beğeni

Kitaplarımı aldım ancak fazladan bu ay denk getirebilirsem Varlık Dergisi’ nin son sayısını da almak istiyorum. Dosya konusu ilgimi çekti.

2 Beğeni

Bu kitabın olayı nedir? İlk defa burada karşılaştım da

Vebadan kaçan on kişinin her gün birer tane olmak üzere toplamda yüz öyküyü içinde barındıran bir öykü kitabı. 1348 yılında yazılmış. Ben de daha okumadım.

1 Beğeni

İlknokta indirimlerini pas geçemedim.Özellikle Vaiz devamı duyurulmuşken araya sıkıştırdım.

Bir an ciddi ciddi almayı düşündüm ama bu kadar büyük bir seriyi okuyacak zamanım gerçekten yok.İlk kitabı geçen sene alıp yarılayıp bırakmıştım ki hiç yaptığım bir şey değildir o yüzden artık böyle dev serilere mesafeliyim :frowning: