Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Teşekkür ederim. Başladım sonra kıyamadım okumaya :smirk:

1 Beğeni

Söyledik rahat ettik. Darısı serinin yeni kitaplarına. :clap::clap::clap::grinning::grinning::grinning:

3 Beğeni

Ben romanını okumuştum çok begenmiştim. çizimleri merak ettigim için aldım

İthaki yayınlarından Emre bey böyle cevap yazmıştı. (Evet, haklısınız. :frowning: Ama şu an öyle bir yoğunluktayız ki araya çizgi roman sıkıştıracak vaktimiz yok. Biliyorsunuz, çizgi romanları mesai saatleri dışında, Gerekli Şeyler’in grafikeriyle çalışarak hazırlıyoruz. Fakat mesai saati dışı bir kavram kalmadığı son zamanlarda, gidip çizgi roman hazırlayacak zaman da kalmıyor.

Hele şu Kasım fuarı bir geçsin. Çizgi romanları hatırı sayılır derecede hızlandırma projemiz var. Bu Vaiz olsun, Sandman olsun, Mezarlık Kitabı 2. cilt olsun, haklarını aldığımız basacağımız diğer seriler olsun. Ki elimizdeki seriler ve tekil ciltler de çok ama çok güzeller. Bunları sizinle buluşturmadaki heyecanımız yadsınamaz. Sadece biraz daha sabretmenizi rica etmem gerekiyor)

1 Beğeni

bunlar da bugün geldi. Sonunda muradına erdim :sparkler::fireworks::fireworks::sparkler::sparkler: hepsi 2.el ama durumları çok iyi. Toplam 100tl

7 Beğeni

Alacak isen ilknokta üzerinden alırsan daha ucuza alırsın. Şuan en ucuzu orası. %38 indirim oranı var.

4 Beğeni

son aldıklarım :grinning:

Değiştirilmiş karbon
Düşmüş Melekler
Mao Zedong Bir Yaşam
Yaban Diyarlarda Yabancı
İtfaiyeci
Dokudünya
Elric 5 Rüya Diyarlarında
God of War
İmparatorluğun Çöküşü
Orsinya Öyküleri
İhtiyarlara Yer Yok
Amatka
Kadınlar Ülkesi
Kullervo’nun Hikayesi
Mezarlarınıza Tüküreceğim
Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret

2 Beğeni

%95i ithaki yayınları :joy::joy:

İlknokta’da çok hızlı stoklarında kendi kitapları oluyor genellikle. (İthaki ve Yabancı Yayınları) Eğer kitaplar baskıdan gelmişse ön siparişten 1 gün önce kargoya veriliyor.

2 Beğeni

Babilden iki sipariş verdim.

1 Beğeni

hepsi ithaki :rofl::rofl::rofl:yayınları %100

Geldi, ihihi.

7 Beğeni

Alma hayalleri kurduğum kitaba 2. el kitap dükkanında kavuşmam büyük bir şans oldu :smiley: Gördüğünüz gibi Tübitak basım bir EVRİM kitabı. Son zamanlarda böyle baskılar göremeyiz çünkü Tübitak artık evrim kitabı basmıyor. Kitap oldukça eski ve önemli kısımların altı çizilmiş. Bu da kitabın değerini gözümde artırıyor. Basım yılı yazmıyor ama kitabın arkasındaki YTL para birimi nostalji katıyor.
Bunun dışında Zygmunt Bauman - Küreselleşme kitabını aldık @doyoulikepie ile birlikte.

4 Beğeni

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) dünyanın tartışacağı bilim adamlarının inanamayacağı bir icraata imza attı. TÜBİTAK, Evrim Teorisi’nin sahibi Darwin’e sansür koydu. Mart ayında Bilim ve Teknik Dergisi’nin kapağı son anda değişti. Dergideki Darwin’le ilgili 15 sayfa da atıldı. Kapağı hazırlayan derginin genel yayın yönetmeni Çiğdem Atakuman da görevden alındı.

1 Beğeni

Bu kitab’da sansüre maruz kalmışmı?

Kitabın yeni baskısı Say Yayınları tarafından yapıldı ama bu kitabın kapağı çok güzelmiş. Tabii önemli olan içerik. Keyifli okumalar.

1 Beğeni

Kısaca araştırdım. Bu kitabın basımı durdurulmuş fakat sansürle ilgili bir şey bulamadım.
Kitap direkt evrim kitabı olduğundan sansürlemek isterlerse basacak bir şey kalmaz bence :smiley:

1 Beğeni

2000’li yılların başında alıp okumuştum, hala kitaplığımda duruyor.
O yıllar da Tübitak kitaplarının büyük bir kısmını 2-3 biniş dolmuş / otobüs parasına alınabiliyordu. Çoğu zaman yakın / orta yakın mesafeleri yürüyüp dolmuşa otobüse vermediğim parayla Tübitak kitapları alıyordum.

Kitap denemelerden oluşuyor. İçerikle ilgili çok bir şey hatta hiç bir şey hatırlamıyorum 17-18 yıl geçmiş üzerinden…

1 Beğeni

Home deus ve speins de evrim kitapları ama bir kısıtlama göremedim

Bu kitapları Tübitak basmadı ki.