Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Evet, hepsinde olabiliyor. Fakat sadece bu hafta bir kitabı yanlış yolladılar, bir siparişi iptal ettiler, bir de üstüne bu oldu. Sıkıntılı bir hafta açıkçası.
İade etmekle uğraşmamak için evdeki silikon tabancasıyla yapıştırayım dedim ama pek bir sonuç alamadım. Mecburen iade yolu göründü.

Tüyap’ta aldıklarım

5 Beğeni

Patrick Süskind - Güvercin
Heinrich Böll - Yolcu, Sparta’ya Varırsan Eğer

İkisi de daha önceden okuduğum yazarlar ve özellikle Yolcu, Sparta’ya Varırsan Eğer’den çok ümitliyim.

2 Beğeni

Rica minnet getirttiklerim dışında memleketten kitap sipariş etmenin en ekonomik hali, kolinin PTT üst sınırına (20 kg.) yakın olması.

Listemdeki kitaplar 10 kg kadardı geçen hafta. Son eklemelerimle birlikte 20 kg’a yaklaştığını umuyorum :slightly_smiling_face:

Kitap Yazar
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 3-Resimli Özel Baskı J. K. Rowling
Harry Potter: Sihir Tarihi Kolektif
Cadılar Bayramı Ağacı Ray Bradbury
Eve Dönüş Ray Bradbury
Mars Yıllıkları Ray Bradbury
Sondan Bir Önceki Gerçek Philip K. Dick
Ölüm Labirenti Philip K. Dick
Barbar Conan’ın Vahşi Kılıcı Cilt 21
Sandman 5-Sen Oyunu
Zeplin Karin Tidbeck
Rahel Tanrıyla Hesaplaşıyor Stefan Zweig
Lyon’da Düğün Stefan Zweig
On Küçük Zenci (Tam Metin) Agatha Christie
Eridik Bittik! - Saftirik Greg’in Günlüğü 13 (Ciltli) Jeff Kinney
Cadılar Dışarıda (Discworld, #12; Witches #3) Terry Pratchett
Küçük Tanrılar (Discworld #13) Terry Pratchett
Hanımlar ve Beyler (Discworld, #14; Witches #4) Terry Pratchett
Asayiş Berkemal (Discworld #15, Discworld - Ankh-Morpork City Watch #2) Terry Pratchett
Ozan Beedle’ın Hikayeleri (Resimli Özel Baskı) J. K. Rowling
Yetenekliler Dünyası 3.Cilt Philip K. Dick
Kadınlar Ülkesi Charlotte Perkins Gilman
Yaban Diyarlarda Yabancı Robert A. Heinlein
Orsinya Öyküleri Ursula K. Le Guin
Monte Kristo Kontu - Ciltli Alexandre Dumas
Tex Klasik Seri 43 - Karanlıktaki Pençeler / Dehşet Kayalığı
Corto Maltese 1 - Tuzlu Denizin Şarkısı Hugo Pratt
Patlayan Kuyrukluyıldızlar - Ekspresyonist Öyküler
Zor Sevdalar Italo Calvino
Soğuk Deri Albert Sanchez Pinol
Yaşamak Yu Hua
Titanlı Oyuncular Philip K. Dick
Zagor Maxi 18 - Druidlerin Sırrı
Cinayet Alfabesi (Tam Metin) Agatha Christie
5 Beğeni

İdefix’te Altın Kitaplar %50 indirimdeydi, Barut Büyücüsü serisi de 47 lira gibi mükemmel bir fiyata idi. Üstüne “Yenisite” kodunu kullanarak 15 lira indirim de kullanınca çok iyi bir fiyata kitapları aldım.

2 Beğeni

Keşke O’yu ciltliden ziyade tam metin olarak alsaydınız. Ciltli de 150’den fazla sayfa kırpılmış.

Bir yanlışınız var gibi sanki…
Ciltli olan baskı yeni baskının ciltlisi… Kırpılmış olan baskının değil…

1 Beğeni

Peki aradaki 150 sayfadan fazla fark neyden kaynaklanıyor? Bilen biri varsa aydınlatsın. Çünkü ben de tam metin diye ince kapakları aldım.

Ciltli olduğundan kaynaklanıyor. Daha iri çünkü. Punto da farklı. Her ikisi de tam metin yani. Ben de kısa bir süre önce almıçtım ciltliyi.

Bu dönemde ciltliyle ince kapak arasındaki fiyat farklarının uçurum olduğunu gördüğümden, bu kitap dahilinde farkın az olduğunu görünce “tam metin-eksin metin” e yorduydum. Sağlık olsun artık.
Keşke ciltli yapacaklarına şu kitapları ikiye bölseler de, biz de sadece evde okumak zorunda kalmasak.

Muhtemelen boyut , punto farkı…

Karton

Ciltli

1 Beğeni

Bende bugün o ve mahşeri sipariş verdim.ciltliside tam metin yayınevi sitesinde öyle yazıyor.

3 Beğeni

Okuoku’dan 5 güne geldiler. (Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler hariç, onu başka yerden satın aldım.)

4 Beğeni

İdefix ithaki indirimi ve “Yenisite” 15 TL indirim kodu bahane oldu, Sözde bu ay başka kitap almayacaktım…

2 Beğeni

5 Beğeni

Yurtta kitap alıp memlekete götürmek sıkıntı olmuyor mu :joy: Bu son yaz okulunda 16 kitap almıştım. Valize sığmayınca bi’ kaç kıyafeti çıkardım valizden.

1 Beğeni

Kendimi tutmayı denedim ama olmadı. Bu indirimi kaçıramazdım. Hepsi 89.5 TL

1 Beğeni

Oluyor tabii ama kendime hakim olamıyorum kfkfkdkj çözüm olarak eve her gidiş gelişimde okuduklarımı götürüyorum

2 Beğeni

İdefix 2 gündür yakıyor bizi

Dün Altın kitaplardan %50 indirimi ve 15 TL yenisite indirimiyle Stephen King ve Dan Brown kitapları aldım. Bugün kargoya verildi kitaplar.

Bugün de İthaki indirimiyle yine %50 ve 15 TL yenisite indirimiyle Brian Mccellan seti (3 kitap) ve Kral Katili güncesi seti (3 kitap) 96 liraya geldi.

Ben de dün 4 King kitabı sipariş ettim ama kargolamadılar umarım sorun çıkmaz.

1 Beğeni