Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Bu arada Alfa’nın Shakespeare’lerinde ciltli ve ciltsiz arasında çok fazla fiyat farkı var.
Cilt farkı kitabın fiyatını neredeyse ikiye katlamamalı.

Ben size katılmıyorum… karton baskı fiyatı biraz daha ucuz tutulup ciltli baskı 2.5- 3 katına kadar pahalı olabilir…
Bu daha fazla okurun kitaba ulaşmasına katkı sunar, hatta karton kapak baskının mini boyut olanı da basılıp fiyat daha da uygun olabilir. ciltli baskı 2-3 kat fazla olması karton ve mini baskıların fiyatını uygun tutmak için seçenek olur.

Dünya da bu işi böyle yapıyorlar;
Özellikle Amazon’da kitap fiyatlarını sürekli incelerim…
En ucuz kitap mini baskı ile karton arasında yaklaşık 2.5- 3 USD oluyor, ciltli kitap da karton baskının 2- 3 katı oluyor.

Örnegin
Mini baskı - 7 USD
Kindle e- baskı - 9 USD
Karton baskı - 10 USD
Ciltli naskı - 22 USD
gibi oranlar oluyor.

Ciltli baskı ve Özel edisyonlar karton kapak ve mini karton kapak baskıların fiyatlarını uygun tutmaları için yayıncılara yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Tabi o yönden düşünüyor olabilirsiniz. Ama ciltli olarak edinmek isteyenler için karton kapakların fiyatlarının uygun olması bir anlam ifade etmiyor bu sefer. Misal ben sadece ciltli olarak biriktirmek istiyorum Shakespeare serisini. Bu yüzden karton kapak daha uygun olmuş bana bir fayda sağlamıyor o zaman. Biraz bencil bir düşünce olabilir belki ama son zamlardan sonra bir miktar bencil düşünmekte de haklıyız sanırım. Eskiden hiç düşünmeden alışveriş yaparken şimdi kitap alacağım zaman 2 hafta değerlendirip, sitelerin indirim oranlarını takibe alıyorum.

2 Beğeni

Bu kitapları arayan varsa,

https://www.hepsiburada.com/dune-butleryan-cihadi-p-KKABALCI0023

https://www.hepsiburada.com/dune-corrin-savasi-p-KKABALCIYAYIN11128?magaza=Myshop

Benim kitapları 5 günde kargoladılar. İçinden fatura falan çıkmıyor. Kitapları da olduğu gbi kargo poşetine koyup göndermişler. Ama iki kitap da temizdi. En azından Kitapyurdu’ndaki Kabalcı kitaplarından daha iyi durumda geliyor.

8 Beğeni

Yenilenmiş halini gördüm mü?

Site çok kötü.

sözde yeniden eskiye sıraladı kitapları

Eski siparişlerime bakmak istesem kafasına göre bazen son siparişi gösteriyor bazen son 2-3 siparişi gerisi yok…

Daha bir dünya olumsuzluk var, Bir BKM çalışanı sitede 10 dakika gezinse tüm sorunları görebilir ama demek ki onlara göre sorun yok…

EKLEME;
Uygulamayı dediğinizi sonradan anladım, güncelleme yaptım;
Arayüz güzel olmuş ama site için yazdığım benzer sorunlar uygulamada hala devam ediyor…

2 Beğeni

Tamamen dış görünüşüne aldanarak aldığım ktiaplar. Eksiklerini de zaman içerisinde tamamlarım. Bu sene okumayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Tüh ya üzüldüm şimdi. Bkm bu yazın görmüştüm ama çok geçen aya kadar da devam ediyordu galiba. Ölümcül Oyuncaklar serisinin her kitabını 13.90’a satıyordu. Şimdi fiyatlar artmış tabi

Kitapyurdu %50 kampanyasından aldığım kitaplarım elime ulaştı. Ciltli basım mükemmel olmuş çok beğendim.

7 Beğeni

Kidega’da hangi kargoyu seçiyorsunuz arkadaşlar?

Ben pttyi seçiyorum bide aras var ama bizim burda beş para etmez. Büyük şehirse aras küçük bir yersede ptt en iyisidir.

2 Beğeni

14 Beğeni

Böyle alışverişler yap her zaman, en azından aaa bu kitap neymiş bende almalıyım demeyelim :slight_smile:

2 Beğeni

:slight_smile: Kampanya alışverişi olduğu için kitaplıkta olmayan eksik kitap tamamlama alışverişi oldu. Altın Yay. baskısı bitmiş yeni baskı bekleyen 3 kitap, Sayfa 6 dan 3 kitap dışında Türkçe Stephen King eksik kitap kalmadı.

1 Beğeni

Keşke eski kapakları almasaydın sanırım kapak yenilenirken metinle ilgilide düzeltme yapıyorlar. Agatha Christie eserlerini yeniliyorlarken öyle en azından.

1 Beğeni

Evet, aslında haklısın ama Altın Yay. bu konuda pek devamlılığı olan bir yayın evi değil, bu siparişte eski basım olan "Kemik Torbası " kitabının bu baskısı bitsin yeni kapakla basılsın diye beklemek abartısız 4-5 seneyi bulur.

1 Beğeni

Agatha Christie’de baya hızlı davrandılar. İlk başladıklarında 2-3 kitap vardı şimdi bakıyorum çoğu yenilenmiş bende yenilendikçe alıyorum :slight_smile: Ama başta hata edip 4,90 diye bazı eski kapakları aldım :slight_smile:

2 Beğeni

Yazma Sanatı şu an yeniden çeviriye girmiş. Yıl içinde basılacakmış. Eğer bir eksiğin oysa.

1 Beğeni

@Ufuk Agatha Christie yeni kapakları ben de almayı düşündüm bir ara ama 1-2 senedir takip ettiğim seri biraz fazla olunca Agatha Christie biraz beklesin dedim :slight_smile:

@erdo Altın Yay. ben de eksik olan kitaplardan birisi " Yazma Sanatı" Geçen Eylül’de gelecek dediler, ses çıkmadı. Diğeri de “Zifiri Karanlıksız, Yıldızsız Gece”, 2-3 sene önce başka bir şehirden misafirliğe gelen bir arkadaşım isteyince onu kıramayıp vermiştim , sonradan baskısını da bulamadım. Belki arasam sahaflar da bulurum ama baskısı olmayan kitaplar da istedikleri fiyatlar uzak tutuyor beni sahaflardan.

Sayfa 6 'dan Düzenleyiciler, Yaratık ve Tılsım 'ı henüz almadım. Tılsım’ın inkılap baskısı ben de var, okudum ama yeni baskıyı da alacağım.

Facebook’da Stephen King Koleksiyoncusu isimli bir sayfa var, farklı baskılar, filmler, uyarlamalar, film afişleri vb merak eden varsa o sayfayı takip edebilir.

2 Beğeni

Altın kitapların kapaklar yenilense de çevirilerine güvenmemek gerekiyor. Şu anda pek çok Agatha ve King kitabı yenilenmiş durumda. Ancak çevirmen olarak hala Gönül Suveren çevirileriyle yenileniyor. Kendisi 2008 yılında ölmüş. Çevirdiği pek çok Agatha Christie kitabı eksik metin.

1 Beğeni