Starlink Nedir: Elon Musk'ın Uydu İnternet Ağı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/starlink-nedir-elon-musk-uydu-internet-agi-hakkinda-merak-edilenler/

image

Starlink uyduları bütün dünyaya ucuz ve ulaşılabilir internet sağlamak için yolda. Elon Musk’ın çılgın SpaceX projesi hakkında tüm detaylar! (DEVAMI…)

3 Beğeni

Ttnetten bıktığım için bir an önce gelsinde ne kadar olursa olsun sorunsuz bir internet bu devirde hakkımız.

1 Beğeni

Dağıtıcısı yine ttnet olacaktır diye düşünüyorum, her şey onların “he” demesine kaldığı için malesef çok da umutlu değilim ben.

1 Beğeni

Ttnette bunun altyapısını yapmış diyorlar. :smiley:

Yine mi ttnet ya bir kurtulamadık şundan

Bunun kadar güzel olan bir şey de Rusların bir projesi vardı. 3-4 hafta interneti hiç kullanmadan radyo frekansına benzer bir frekansı kullanarak, bir çeşit Wifi gibi, bankacılık işlemleri yapmayı denediler. Bir kaç banka hiç internet kullanmadan normal günlük işleri sürüdürebiliyor mu bunun denemesi yapıldı. Ama ne sonuç verdi hiç bilmiyorum.

Bu tarz projeler çok hoşuma gidiyor. Ama sonunda bize TTnet ve Telekom ile dönecekse çok da bir heyecan uyandırmıyor :smiley: Bir de uzay bağlantı vergisi çıkarmasınlar şimdi başımıza…

1 Beğeni

Şakaydı aman diyeyim ciddiye almayın. :joy:

1 Beğeni