Stefan Zweig

Bu başlıkta Stefan zweig’ın tüm kitaplarını konuşabileceğimizi düşünüyorum.

2 Beğeni

Burada Stefan Zweig’in öykülerine ait çok güzel sesli kitaplar var dileyen bakabilir.
https://www.youtube.com/channel/UCC8t2yUG8VsN1MwEF-SEn_w

Stefan Zweig şimdiye kadar hiç okumadım ama okumaya niyetlendim. Baktım her yayın evi basmış eserlerini. Hangi yayın evinden okunur hangisinin çevirisi daha iyidir?

1 Beğeni

İş bankası yayınlarını tavsiye ederim

2 Beğeni

Ben de bakınca can veya iş bankası diye düşündüm açıkçası ama emin olamadım.

1 Beğeni

Ben Can Yayınlarından okumuştum Satranç’ı. Gayet iyiydi :+1:t3:Yalnız şimdi kapağı değişmiş, ben eskisini daha çok beğeniyorum.

‘’ Satranç’'ı İletişim’den, "Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu"nu İş Bankası’ndan okudum. Seri olarak okuyacaksanız İş Bankası işinizi görür. :slight_smile:

1 Beğeni

Zweig okumayan çok şey kaybeder, kararınız için sevindim.

1 Beğeni

Ben yazarin satranc, bilinmeyen bir kadinin mektubu ,bir kadinin yaşamından yirmidortsaat,olaganustu bir gece,korku ve en son da amok kosucusunu okudum cok hos bir uslubu var sonuna ulasmasi bana gerceklik hissini ve bitirmislik duygusunu yasatiyor

Sadece “Satranç” kitabını okudum.Gayet keyif alarak okudum. Zamanım olursa diğer kitaplarını da okumayı planlıyorum.

‘Bir insan eğer kendini bulduysa, bu dünya da artık kaybedeceği hiç bir şeyi yoktur’ der kendisi.

Stefan Zweig’ın tüm eserleri formatında basmış bir yayınevi var mı?

Aylak Adam toplu olarak öykülerini 3 kitap olarak yayınladı.Toplu öyküler için şu an en iyi seçenek Aylak Adam 3 cilt olan Toplu Öyküler baskısı.

Bunun dışında Zeplin ve Can diğer yayınevlerine göre daha çok kitabını bastı. Öyküleri kadar Zweig’in biyografileri de iyidir. Toplu Öyküler dışında kitapları için Zeplin, Can ve İş bankası baskılarına bakabilirsiniz.

1 Beğeni