Stephen King Kitapları

Teşekkür ederim. 20 karakter

Stephen King genellikle kitaplarında önceki kitaplarına atıf yapıp bazı karakterleri anmayı seviyor. Önce medyum sonra doktor uykuyu okumalısın. Eğer kitap ile aynı şeyi görmek istiyorsa ikisinin de filmi güzeldir ama kitap ile bağlantıları çok sağlam değil. Doktor Uyku zaten medyum kitabında var olan çocuk karakterimizin medyum da olan olaylardan sonra neler olduğuna dayanıyor.

2 Beğeni

Eğer king okumaya yeni başladıysan üstat’ın kendi sitesinde olan kitap yayınlanma tarihlerine göre kronojik olarak okumanı tavsiye ederim. Arada olan göndermeleri daha iyi anlaman için…

1 Beğeni

Stephen King’in kısa hikayesinden uyarlanan dizi Chapelwaite çıktı. İzleyen var mı ?

4 Beğeni

Kısa hikayeden uyarlanmıştır diyor fakat Korku Ağı kitabının ismi de Jarem’s Lot. Acaba ben mi bir şey kaçırıyorum?

Bizde de bu şekil basımlar yapılabilse keşke artık. Stephen King, her markanın bazı kaliteli, bazı da görece kalitesiz ürünleri olabileceği mantığıyla mı Türkiye basımlarına hiç ses çıkartmıyor anlamıyorum :pleading_face:

8 Beğeni

Hayaletin Garip Huyları kitabında kısa hikayesi var. Oradan uyarlandı

3 Beğeni

.

8 Beğeni

Nihayet King severleri sevindirecek bir haber gelebildi. “Sürprizlerine” dediklerine göre birden fazla kitap gelecek. Heyecanla bekliyorum. :star_struck:

3 Beğeni

Birisi yeni çeviri Billy Summers diğeri de yeni baskı Azrail Koşuyor.

6 Beğeni

Ya bu zifiri karanlık yıldızsız gece üvey evlat mı ? Kaç kere yazdım halen basmadılar.

3 Beğeni

Nedense bazı kitaplarının tekrar baskılarını çok geç yapıyor Altın kitaplar, 7-8 yıldır belki daha fazla onun da baskısı yok.

Bu kitapta olan 1922 benim en sevdiğim King öykülerinden birisi.

1922’nin Netflix uyarlaması da güzeldir.

6 Beğeni

Şu an eksik olan ve okumadığım tek kitap. Kaç kere yazmama rağmen geçiştiriyorlar hep. Delirmek üzereyim. İçerisindeki hikayeler çok güzelmiş diye duymuştum. :cry:

Netflix te gördüğümde puanı düşük diye izlememiştim. İzleyelim o zaman.

Kemrigenlere karşı “alerjiniz” varsa :slight_smile: netflix uyarlamasının 1-2 çok rahatsız edici, kabus gördürücü :slight_smile: 3-5 saniyelik sahnesi var.

2 Beğeni

Yok valla. Onlarda evrim sonucu oluşmuş kendi halinde canlılar :slight_smile:

2 Beğeni

Kara ev,Azrail koşuyor ,Bir aşk hikayesi ,Buick 8 , Zifiri Karanlık Yıldızsız Gece bu beş kitabı ne zaman basacaklar acaba.Elinde bu kitaplardan olan varsa satın almak isterim .

1 Beğeni

Uykusuzluk’un telifini almışlar mıdır bide, hadi hayırlısı.

1 Beğeni

Nereden öğrendiniz acaba? Gerçekse çok iyi bir haber

1 Beğeni

Yok ben farzı misal kastetmiştim. Eğer olursa benim için de çok sevindirici olur. Yıllardır bekliyorum.