Stephen King Kitapları

Later’ı da araya sıkıştırsalar keşke.

5 Beğeni

Later inkilap yayınevine ait. Altın kitapalara sormuştum öyle demişti bana.

2 Beğeni

Evet ABD yayıncısı da farklı, Altın kitaplarda değil hakları. Muhtemelen dediğiniz gibi İnkılâp yayınlayacak.

1 Beğeni

Hayır yani sonunda kafayı kırıp 300 tl 'ye sahaftan alacağım, o olacak :joy::joy:

1 Beğeni

İyi de zaten artık bi kitap normalde de o kadar :slight_smile:

1 Beğeni

O da doğru ya, artık 500e çekerler fiyatı :grin:

1 Beğeni

Azrail Koşuyor yeni baskı bandrolü almışlar.

Eser Adı Eser Türü Yazarı Çevirmen Baskı Sayısı Yayın Evi Satış Tarihi
AZRAİL KOŞUYOR YETİŞKİN STEPHEN KING GÖNÜL SUVEREN 2 ALTIN KİTAPLAR YAYINEVİ VE TİC. A.Ş. 04.01.2022
11 Beğeni

Altın Kitaplarda hiç utanma sıkılma yok, hoş bu iktidar yüzünden kalmadı öyle ahlaki prensipler.
Zamanında Gönül Suveren isimli çevirmenle çalışıp birçok kitabı eksik çevirmişler. Örneğin Agatha Christie kitapları vb. Çevirmen de bunları meziyetmiş gibi sağda solda anlatmış.
Hatta Altın Kitaplar utanmazlık seviyesini bir üst noktaya çıkartıp Çiğdem Hanım’ın yeni Christie çevirilerinde kapağa tam metin diye yazıyorlar. Arkadaş zamanında sen makasladın bu kitapları, sen eksik bastın, insan utanır Tam Metin diye kocaman kocaman yazarken. Sanki başkası yaptı bu rezilliği de ona nispet yapıyorsun.
Şimdi aynı çevirmenin işlerini tekrardan basıyorlar. %99 bu çeviride de makaslar mevcuttur.

9 Beğeni

Muhtemelen yeni bir editörlük ile gelecek.

Gönül hanımın çeviri yaptığı dönemler, yayıncıların ve okurların beklentileri bugünkü gibi değildi. Bazıları tefrikaydı, bazıları sıkıştırılmıştı, bazıları savcılık vs nedeniyle sansürlüydü.

O günlerde ülke, yayıncılık anlayışı, toplum farklıydı, bunlar anlaşılabilir ama o zamanlar için makul nedenleri olan bu ve benzeri gerekçeler bugün için geçerli değil.

10 senede bir baskı yapıyorlar zaten :slight_smile:

Eski baskı var kitaplığımda yeni baskı gelince bir karşılaştırma yaparız.

7 Beğeni

Elinde olmayanlar için çok güzel bir haber. İçerisindeki hikayeler gerçekten de güzeldi. Çıkınca ben de yenisini alırım büyük ihtimalle. :star_struck:

1 Beğeni

İçerikle ilgili bilgi paylaşır mısınız @alper hocam? Roman mı, öykü mü?

Şimdi kitap biraz arkalarda bakamadım ama yanlış hatırlmıyorsam Altın yayınları baskısında iki uzun öykü veya kısa roman var.

Azrail Koşuyor (The Running Man) eski baskıda yaklaşık 200 sayfa civarı olması lazım, diğer hikaye Uzun Yürüyüş (The Long Walk) yaklaşık 150 -160 sayfa obililir.

Bunlar aslında Stephen King’in bir zamanlar Richard Bachman adıyla yazdığı hikayeler. Altın kitaplar Bachman adı ile yayınlanmış hikayelerden / kitaplardan ikisini bir araya toplayıp tek kitap olarak yayınlamış, muhtemelen yeni baskıda bu şekilde olur.

King’in Richard Bachman adı ile yazdığı kitaplardan ABD’de tek kitap olarak Bachman Books adı ile bir araya toplanmış. Esasında Altın yayınları böyle bir şey yapsa çok daha iyi olurdu.

• Rage
  • The Long Walk
  • Roadwork
  • The Running Man

Richard Bachman Romanları

Stephen King’in Richard Bachman mahlası ile yazmış olduğu romanlar

|NO|ORİJİNAL İSMİ|TÜRKÇE İSMİ|ÇIKIŞ YILI|
| — | — | — | — | — |
|1|Rage|Öfke|1977|YOK|
|2|The Long Walk|Uzun Yürüyüş (Azrail Koşuyor içerisinde)|1978|
|3|Roadwork|Ateş Yolu|1981|
|4|The Running Man|Azrail Koşuyor|1982|
|5|Thinner|Falcı|1984|YOK|
|6|The Regulators|Düzenleyiciler|1996|
|7|Blaze|Blaze|2007|

http://www.stephenkingturkiye.com/romanlari/

4 Beğeni

Eğer yanlışım varsa bilen birisi düzeltsin ama Rage hikayesinin tekrar basılacağını düşünmüyorum. Doğru hatırlıyorsam King bunu bizzat kendisi istemiş. Kitap, gerçek okul saldırılarıyla ilişkilendirilince böyle bir durum ortaya çıkmış. Fakat ben bu haberi çok uzun zamanlar önce görmüştüm ve çok iyi hatırlayamıyorum olayları. Aslında hikaye olarak güzeldi. Okuyan kişiye bağlı biraz da bu durum. :thinking:

1 Beğeni

Müjdemi isterim! :slight_smile: Taze taze saniyelerle size ulaştırıyorum.

16 Beğeni

Az önce baktım yoktu hocam ya. Bi gözümüzü kırptık hemen yapıştırmışsınız. :joy::joy:

Kapak Kule görünümlü olmuş sanki kırmızı tonuyla ama güzel. Bakalım içerik nasıl olacak? Darısı diğer King kitaplarının başına diyelim.

2 Beğeni

Kitapta Stephen King, haberde ben :stuck_out_tongue: Gidip haberini de yazayım Rıhtım için.

4 Beğeni

Acaba bu baskı Hayaletin Garip Huyları’nın yeni baskında olduğu gibi genişletilmiş olacak mı?

2 Beğeni

Zaten genişletilmiş baskı değil mi? :slight_smile:

3 Beğeni

Gördüm bende çok sevindim :partying_face:

1 Beğeni

Bende 384 sayfalık eski baskı var ama bu baskının sayfa sayısını bulamadım internette. Genişletilmiş baskı haberi verildi ise ben kaçırmışım. O zaman güzel haber. :slight_smile:

2 Beğeni