Stephen King Kitapları

Basımı yok diye, satıcının elinde de 1 tane kaldı diye Karanlık Öyküler kitabı 200 TL olmuş.

Stephen King kitaplığı toplamak zor iştir. Her zaman okuma isteğinizi yok ederler, baltalarlar. Bulunmayan, basımı olmayan kitapları böyle uçuk fiyatlara satarlar ve siz alamayıp Stephen King abimizi okumaktan vazgeçersiniz. Ya da kitapçı kitapçı dolanır Stephen King kitapları arar avare olursunuz.

Altın Kitaplar Stephen King severlerin sesini duymalı, bizleri bu azaptan kurtarmalılar.

4 Beğeni

Bir insan bir kitap üzerinden yazar ve yayıncıdan daha çok kazanmayı kendine nasıl hak görebilir, anlayamıyorum. Ben böyle insanlara fırsat vermemek için gerekirse okumaktan vazgeçiyorum. Ya da kütüphaneleri araştırıp oradan alıp okuyorum.

7 Beğeni

Fırsat vermemek gerekir tabii ki. Böyle fırsatçı insanların eline düşmektense insanlar King okumayı bırakıyorlar veya fiyat düşmesini bekliyorlar :smiley:

Zaten King kitaplarını toplamak, bulmak çok zor. Satıcılar da bunu fırsata çevirmeye çalışıyor işte.

1 Beğeni

https://www.simetrikitap.com/urun/karanlik-oykuler
https://www.kitapaktif.com/Karanlik-Oykuler-Stephen-King,PR-221320.html
İki sitede de var gözüküyo daha önce ikisinden de alışveriş yapmadım ama bi bakın isterseniz

Teşekkür ederim @shibumi bu kitap bende var zaten sadece bir ara gözüme fiyatıyla takılmıştı buraya aktarmak istedim. Almak isteyen arkadaşlar buradan edinebilirler.

Anladım saçma sapan fiyatlı kitaplardan o kadar bıktım ki paylaşmak istedim. Benim çok sevdiğim kitaplarından karanlık öyküler linkler dursun belki almak isteyen çıkar o zaman :slight_smile:

1 Beğeni

Şimdiye kadar 3 Stephen King kitabı okudum. Bunlar: Tılsım, Ejderhanın Gözleri, 22/11/63. Ve çok etkilemedi açıkçası. Diğer kitaplarından sarsacak “Stephen King budur” diyeceğiniz kitapları sizce hangileri?

Ben öykülerini daha çok beğeniyorum. Kuşku Mevsimi kitabını önerebilirim.

Yok ben biraz fantastik öğeler barındırsın istiyorum dersen (çoğu kitabı öyle aslında) Kara Kule serisini ya da en ünlü iki kitabı olan “O” ve Mahşer’i de önerebilirim.

2 Beğeni

Tamamdır çok teşekkürler

1216 sayfalık epik bir hikaye okumak isterseniz Mahşer’i öneririm. Benimde okuduklarım içinden en çok beğendiğim Mahşer oldu. Tabi ben kitapları, göndermeleri görmek için çıktığı sıraya göre okumaya çalışıyorum. Mahşer dışında Hayvan Mezarlığı ve Medyum 'u önerebilirim.

2 Beğeni

Tamamdır bunları da ekledim listeye. Sanki genelde eski kitapları daha çok seviliyor. Aldığım duyumlarda o yönde.

2 Beğeni

Tılsım’ı henüz okumadığım için onun hakkında yorum yapamayacağım. Ejderhanın Gözleri güzel bir kitaptır ama kitapta bazı göndermeler olduğu için Kara Kule’den sonra okuyunca daha çok keyif alınacak bir kitap. 22/11/63 kitabı, King budur denilebilecek kitaplardan birisidir ve aynı zamanda yazarın en iyi kitapları arasındadır.

Benim tavsiyem Çağrı, Sadist, Cep, Medyum, Oyun, Hayvan Mezarlığı gibi kitaplarını okumanız olacaktır. Eğer bunlardan bir yada iki tanesini beğenmezseniz yazar size göre değil demektir boşuna paranızı ve zamanınızı harcamayın.

Kara Kule’ye de başlayabilirsiniz en sevdiğim serilerden bir tanesidir.

5 Beğeni

Benim en çok etkilendiğim, en çok sevdiğim kitabı “O” idi. Ama daha yeni olduğunuzu düşünüyorum. “Göz” , “Tepki” , “Kujo” ve “Medyum” olabilir. Yine de “O” benim gözümde ayrı bir yeri var. Her sayfasında gerile gerile sokaktaki mazgallara bakamaz olmuştum. Ben küçüklüğümden beri palyaçoları hiç sevmezdim. Belki bunun da etkisi olabilir.

2 Beğeni

Allah var kara kuleyi topladım hatta Anahtar deliğinden esen rüzgar dahi var ama okunmayı bekliyorlar. :slight_smile: Diğer kitaplarıda yazdım bir kenara. Sanırım cevaplar arasından en çok kesişenleri öne çekip tekrar deneyeceğim. :smile:

Kara Kule varsa yardırın gitsin. Yalnız 2. kitaba geçmeden seriyi bırakmayın çünkü ilk kitapta karakter sayısı az olduğu için ve atmosfere alışamayacağınız için sevmeyebilirsiniz ama 2. kitapta güzel karakterler dahil oluyor.

Evet bende aynı duyumları alıyorum. Daha 2000 üstü yıllarda çıkarttığı eserlerin çoğunu okumadığım için yorum yapamayacağım tabi. Birde Kara Kule serisi var. Bu seriyi King’in belli başlı eserlerini tükettikten sonra okunması öneriliyor haberiniz olsun. Benimde fikrim bu yönde o yüzden bekletiyorum seriyi. Serinin son kitabı hangi yıl çıkmışsa o yıla kadar tüm eserleri tüketip öyle okuyacağım :joy:. Sonumuz hayır ola.

1 Beğeni

King’in diğer kitaplarına çok göndermesi var serinin. Bunları farketmeden de okunabilir, keyfi azaltmaz ama bahsettiği olayları okuyarak anlamak daha güzel oluyor.

Randall Flagg gibi karakterleri de biraz öğrenmeniz iyi olabilir mesala. Bazı kitaplarda bu karakter karşınıza çıkabiliyor.

Ekleme: Kara Ev kitabı Tılsım’ın devamı ama Kara Kule ile çok yakından bağlantısı var.

1 Beğeni

Şu an askerdeyim ve çok pis gaza geldim :):grin:(Daha iki ayım var :cry: ) ama dönüşte Kara kule ve medyum başı çekecek sanırım

1 Beğeni

O zaman uzun bir liste var sanırım

1 Beğeni

Teşekkürler bilgi için.