Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?

Ilk kez bir şarkının aşkı anlatamadığını üzülüyorum :sob:

1 Beğeni

Ağbi rock dinlemeye baslamak yeni bir yola gibi kanımca. Önce böyle bi hafif rock falan a diyosun rock fena degilmis sonra yolda led zeppelin ile falan karsilasinca tamam artik rock birakilmaz hale geliyor. Sonra yeni gruplar, yeni şarkılar…Giderek en dibe girmeye başlıyorsun sonra. Sanırım bu da o hesap. Bu şarkıyı hiç dinlemedim sen önerir misin?

Slayer kötü bir grup değildir hatta thrash metalin en iyilerinden birisidir. Megadeth ya da Metallica kadar başarılıdır.

Eskiden satanizm bağlantısı olduğu iddia edilmiş ve çoğu albümü yasaklanmıştı fakat her metal grup için bu iddialar hep ortaya atılırdı. Ozzy Osbourne bu iddiaları biraz doğruladığı için o dönem, çoğu metal grup aynı şekilde değerlendirilmişti.

Slayer için çok kötü şeyler söylendi ve davalar açıldı fakat bu seneye kadar müzik hayatına devam etti, en sonunda da bırakma kararı aldı.

Slayer veda turnesini 2019 yılına kadar uzatma kararı almış.

www.artigercek.com/haberler/slayer-veda-turnesini-uzatiyor

1 Beğeni

Slayer satanist bir grup değildir,bence şok faktorüne oynamak için o tür temalar kullanmışlardır,hem basgitarist ve vokalist olan tom araya katoliktir.Ayrıca Slayer ekstrem bir müzik grubu da değildir,black metal death metal ve benzeri alt türlere göre icra ettikleri thrash metali dinlemesi çok daha kolaydır.

2 Beğeni

Onlar metal muzik . Şahsen ben fazla metal sevmem öylesine birkaç grup dinleyip kulağımı alistirayim dedim . Eğer metal muzik dinlryeceksen yardımcı olabilirim . Rock dinleyeceksende yardimci olabilirim bir suru grup biliyorum.

sayfamız gormusmuydunuz acaba :smiling_face::blush::laughing::grimacing::rage::innocent::cry::smiling_imp::blush::frowning_with_open_mouth::triumph::expressionless::expressionless::angry::expressionless::frowning_with_open_mouth::sweat_smile: (kendime engel olamadım bir an)

Sana söz teoman da yapacağım.

1 Beğeni

Ben kötü grup demedim zaten . Big four arasında en sevdiğim 2 yada 3 gruptur (emin olamadım şimdi ) birincisi megadeth ( özellikle tornado of soul )

Madem forumumuzda bu kadar metalci abi var , size su soruyu sorsam metal size de çok grultlu gelmiyor mu ? Mesela judas priest grubunun painkiller sarkisi . Soyle kullagimi alistirmak icin hafif metal muzik onerseniz cok mennun olurum.

Dinlediğim gruplar
Manowar ( dinlemeyen varsa öneririm sarkilari hep birbirinin taklidi olsada fena gaza getiriyor)
Iron maiden
Metelica
Megadeth
Slayer
God lamb

3 Beğeni

Hem sadist bir gruba denk geldim diyorsun yani ilk kez dinlemiş gibi bir ifade kullanıyorsun sonra da kötü denedim ve dört büyükler içinde sevdiklerimden birisi diyorsun.:grinning:
Sadist kelimesi de kötü anlama gelmiyor zaten.:grinning:

Sadist olup iyi şarkılar yapıyorlar o anlamda yani.ve evet seviyorum diğer gruplar gibi çok gürültülü değiller.

1 Beğeni
5 Beğeni

Kazım Koyuncu’yu rahmetle anmak isterim, değerli bir müzisyendi.

İşte gidiyorum
Bir şey demeden
Arkamı dönmeden
Şikayet etmeden
Hiçbir şey almadan
Bir şey vermeden
Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum…

İnsanlar çoğu zaman karşısındaki insanı doğru analiz edemez ve tanıdıkça da uzaklaşmaya başlar çünkü zihnindeki imaj ile gerçek çok farklıdır. Her geçen gün o kişinin karşınızda değerini yitirip yok oluşunu seyretmektense, uygun zamanda gitmek en doğru olandır.

Bazı insanlar ne yazık ki binlerce maske ile dolaşıyorlar ve çirkinlikleri zamanla ortaya çıkıyor. Bu durumu fark eden arkasına bile bakmadan gitmeyi bilmelidir…

4 Beğeni

Deneme sınavına giderken bile eğitimimi protesto ediyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Metal müziği ben de pek sevmem ama kafa dağıtmaya ve adrenaline birebir onun dışında hiç dinlemem. Ama biraz rock önerebilirsin e artık liseliyim. Sayfanı da acaba ne zaman yapacak diye bekliyordum. Sen söyleyince de öğrenmiş oldum.

1 Beğeni

Bayılıyorum bu şarkıya ya :smile: Birçok grup,sanatçı bunun coverını yapmak istemiş ama Roger Waters kimseye vermemiş bu yıl da İZEV 'de eğitim gören down sendromlu gençler Roger Waters’a tanıtım videolarını göndermiş. Waters da onlara şarkının Türkçe Coverını yapmalarına izin vermiş. Şarkının adı “Biz de varız.”
Tabii ingilizcesinin yerini tutmaz ama down sendromlular için gerçekten büyük proje.
Klipte down sendromlular oynuyor, müziği Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat seslendiriyor.

Ben yine de ingilizcesini dinlerim.

2 Beğeni

Sevdiğim bir diziydi. Baş roller diziye tam uymuş. Tuba Büyüküstün’ ü sonraki hiç bir dizisinde bu kadar doğal bulmadım.

1 Beğeni
2 Beğeni
4 Beğeni

Klasik ve progserif rock
Pink floyd
Queen
Camel
Eagles
Hard rock
Led zeppelin
Rainbow
Deep purple
scorpions
Ac /Dc
Daha bir suru grup var ama ben dinlemedim ama zaten en başarılı olanlarda bunlar . Metal konusuna gelirsek ila hevay yada thras metal dinlemek zorunda değilsin . nightwish adında senfonik metal yapan bir grup var bence bir bak derim.

Dhd

Liseli olmayınca rock dinlenmiyormu :fearful:

2 Beğeni

Biliyorum ama hiç dinlemedim.

Edit : şimdi dinledim tek kelimeyle berbattttt güzelim şarkıyı ne hale getirmişler .

2 Beğeni