Pink Floyd

Pink Floyd sevenler toplansın!

Grup hakkında şöyle bilgilendirici bir yazı da paylaşıyorum:

5 Beğeni

Eğer anatolianrock veya başka birçok sitede bulunan bu biyografiyi siz yazmadıysanız kaynak göstermenizi veya yorum katarak alıntıdan fazlasını yapmanızı tavsiye ederim.

1 Beğeni

En sevdiğim gruptur. Syd Barrett adını patentledik hatta, çalıştığım moda firmasında. Konserleri, klipleri kalp doyurur. Biraz daha detaylı anlatılabilir bence. Syd Barrett geri döndüğünde, stüdyoda, diğerlerinin onun için çaldıkları şarkıyı dinler ya efsanedir bence o kısım.
Rıhtım’da yer alması ayrı mutlu etti beni, teşekkürler

1 Beğeni

Uyarın için sağol kaynakça koymayı unutmuşum .:+1: ilk basta kendim yorumlayarak yazacaktim ama çok uzun olduğunu görünce kopyal yapmıştır yaptım.

Asil aramizda basaa bir pink Floyd hayranin olması beni mutlu etti.

O zaman yaşasın Anthoer brick in the wall kardeşliği

2 Beğeni

Pink Floyd, Def Leppard, Led Zeppelin, AC/DC, The Cranberries, Depech Mode daha ne diyeyim? :smiley: :smiley:

Led zeppelin yapmayi da dusunuyorum

Depp purple , The doors ,Black sabbath , Rainbow daha çok var cok

1 Beğeni

1967- The Piper At The Gates of Down

The Gnome şarkısı ne yazıkı internete bulunmamakta .

Animsls albümü

Ara albüm olarak çıkmıştır .George orwell in hayvana çiftliği kitabından esinlenilerek bestelemistir . Her hayvan birseyi temsil eder ayrıca garip bir şekilde domuz waters için umudu simgeliyormuş.

Hayvanların temsili etiği şeyler ;
Albümdeki her hayvanın temsil etiği bir şey var sırasıyla :
Domuzlar : politikacılar , onlarla iş tutan büyük iş adamları ve büyük sermayedarlar ,bankalar ,karteller , uluslararası şirketler , dünya düzenin kotuyucuları
Köpekler : domuzları koyunları düzen içinde tutmasını sağlayan , beyaz yakalı diye adlandırıp gururu okşanan " imtiyazlı " koyunlar banka çalışanları , üst ve orta düzey yöneticiler , küçük sermeyadarlar
Koyunlar : halk, çalışanlar , işçiler

Peki sizin en sevdiğiniz albümü hangisi ve neden?

Pink Floyd’u içeren eserlerden de konuşulabilir. Ben 2 tane örnek vereyim. Birincisi: Kobe Abe’nin Kanguru Defteri. Kitapta Marooned ve Echoes şarkıları yer ediniyor. Bunun dışında Kobe Abe’nin verdiği ufak bilgilerle Pink Floyd’u gayet iyi bildiğini görüyoruz.

İkincisi: Legion dizisi. 1.sezon 8.bölümüne In the Air şarkısı eşlik etmişti. Müziğin çaldığı sahne güzel hazırlanmıştı.

Ben şahsen Pink Floyd sevmem. Ama bu istisnalar hariç genel olarak sözlü şarkı sevememem ile alakalı.

1 Beğeni

Üzüldüm . Siz ne tür müzikler seviyorsunuz ?söyleyin belki pink floyd un size göre olan bir şarkısını bulurum.

En sevdiğim şarkısı “High Hopes”

Günümüzde böyle kaliteli müzikler kalmadı, ne varsa eskilerde varmış.

2 Beğeni

Şahsen benim en beğendiğim albüm The Wall… Muhteşem bir protesto albümüydü ve aşağı yukarı yanlış olan her şeye baş kaldırıyordu.

1 Beğeni

The wall
Dark side of moon
Animals
Wish you …
Divison bell

1 Beğeni

Sanırım benden aldığı en anlamlı hediyeydi onun için. Öyle zamanlı, öyle yerindeydi ki. Yıllarca sessizce sakladı bu şarkıyı. Hiç unutmadan, bir cümlesini bile.

4 Beğeni

Başlıkta yoktu bu muazzam şarkı. Buraya bırakıyorum.

5 Beğeni

Ben bu başlığı birazcık boşladım galiba.

Yaklaşık 1 yıldır en çok dinlediğim müzik grubu :slight_smile:

Bir zamanlar Türkiye’de haber başlığına konu olmuşlar bir de :smiley:

1 Beğeni