Suya Yazı Yazsa Alırım Dediğiniz Yazarlar 🤩

Evet bilindik bir yazar. Deniliyorki hayalgücünden ziyade kurgularında bilimsel gerçeklik kullanıyor.

2 Beğeni

Harika, peki ne tarz oluyor bu akım. Biraz açarmısınız.

1 Beğeni

J.R.R Tolkien
George R.R Martin
Şimdilik bu kadar :smile: diğerlerini de okuruz, severiz, ama onlar kağıda yazsın
Sonradan ekleme:
Jules Verne

8 Beğeni

George R.R. Martin
Gabriel Garcia Marquez
Dostoyevski
Panait İstrati
Neil Gaiman
Lovecraft
Yaşar Kemal
Sabahattin Ali
Bunlar ilk aklıma gelenler :smiley:

3 Beğeni

Charles Dickens
Jules Verne
Sevil Atasoy
Eskiden olsa Stephen King de derdim ama kötü roman ve öykülerine denk geldim :roll_eyes:

4 Beğeni

Romanları tuhaf kurgu dedikleri akımdan. @_restlessness’in paylaştığı linkten konusuna ve diğer yazarlara da bakabilirsin.

Bahsettiğim yazarın Perdido Sokağı üçlemesi ile ilk kez tanıştım, olabildiğince yaratıcı ve tuhaf bir dünya oluşturmuş. Irklar ve hikaye özgün ama ben en çok kelime seçimlerini (burda çevirmen de iyi iş çıkarmış) çok beğenmiştim. Bu üçlemenin konusunu sitede arama yaparak bulabilirsin, yanlışlıkla spoiler vermeyim.

Son olarak Yeni Paris’in Son Günleri kitabını okudum ve çok güzel bir hikayenin çeviri esnasında nasıl katledildiğine şahit oldum. Bu kitaptan okumaya başlamayın diye özellikle yazıyorum.

Bazı kitapları da şahane olmasa da yine de yazarın hayal gücüne hayran olursun.

Hepsini özetlersem hayal gücünün ne demek olduğunu görmek istersen bu yazarı kesin denemelisin.

3 Beğeni

Harikasın; bu yazarı ve kitaplarını sıkı takibe aldım.

Perdido sokağı üçlemesi dedin. Kitapların sıralaması nasıl. Yazabilirmisin rica etsem. Çok ilgimi çekti inan ki. Heyecanlandım😀

Anlaşılan sende farklı kitap okuyorsun benim gibi. Bende genel geçer roman tarzı (sabun köpüğü demek daha mı doğru bilemedim ama) kitap sevmiyorum. Wattpad ile işkence yapılabilir mesela bana. Iyyyy Wattpad.

1 Beğeni

Ursula K Le Guin
Marquez
İhsan Oktay Anar
Tolkien
Nermin Yıldırım (Yıldırım için biraz erken belki. Biraz daha yazması ve biraz daha okumam gerek onu fakat yine de şu anki gidişatına göre yakın zamanda ne yazsa okurum, diyeceğim yazarlar arasına girecek. Yine de adını burada anmak istedim.)
GRR Martin
Hasan Ali Toptaş
Kazuro Ishiguro
Melisa Kesmez

2 Beğeni

asimov ölmemiş miydi :upside_down_face:

1 Beğeni

Bu linkten yazarın dilimize çevrilmiş tüm kitapların listesini bulabilirsin.

Perdido Sokağı’nın sırası ise Perdido Sokağı İstasyonu, Yara, Demir Konsey. Üçleme dense bile her kitapta olaylar neredeyse birbirinden farklı, tek kitap olarak okunabilir. Google’da ararken siteden @mit’in tanıtım yazısına denk geldim, onu da paylaşayım, benim yapabileceğimden çok daha iyi yazmış.

2 Beğeni

Douglas Adams, Tolkien, PKD, Terry Pratchett hepsi aramızdan ayrılan insanlar. Ama Douglas Adams’ın mesela Kuşkucu Somon eseri o öldükten sonra çalışmaları toplanılarak yapıldı. Buna da razıyım ben :sweat_smile:

2 Beğeni

Jack London
Jules Verne
J. K. Rowling
Johannes Mario Simmel
Michael Crichton
Alexandre Dumas
Bir de John Steinbeck de ekleyebilirim sanırım ama uzun zamandır okuyamadım bir tazelemem gerekir düşüncelerimi

3 Beğeni

Asimov ve daha niceleri ölmedi. Kalbimizde yaşıyor.

2 Beğeni

-Dostoyevski
-Dostoyevski
-Dostoyevski

Ve son olarak…
-Dostoyevski :grin:

*George Orwell
*Pierre Boulle
*Arthur Schnitzler
*Yasar Kemal
*Marcel Proust
*Agatha Christie
*Alexandre Dumas
*Robert Jordan

3 Beğeni

Çok sevdiğim yazarların kötü kitaplarını okudukça -okuyamadıkça- sadece vefat edip ardında çok iyi işler bırakmış yazarları sıralayabileceğim bir başlık olmuş.Eh, onlar da artık eser çıkartamadığı için onları da yazmayacağım, ne yazdılarsa hepsi ortada ama dirilseler bile kötü yazdığı sürece okumam. Hayatta olan genç yazarlar içlerinde kötü yazma potansiyeli içerdiği gibi üslubu oturmuş yıllardır yazanlar da hep aynı yemeği pişirip koyuyormuş hissi yaratıyor bende. Resmen başlığa gerektiği gibi cevap veremedim, elim varmıyor. Kime güvendiysek hep yarı yolda kaldık. :smoking:

3 Beğeni

Ahmet Umit
William Reich

2 Beğeni

Brandon Sanderson
Joe Abercrombie
Jean Christophe Grange
Stephen King
R. R. Martin
Patrick Rothfuss
Neal Stephenson
R. A. Salvatore
Clive Barker

7 Beğeni

Brandon Sanderson
G.R.R Martin
Robert Jordan (yazarsa yüreği dayanıp okuyabilen olmaz herhalde -evet çok acıklı yazıyor-)

4 Beğeni

Ercan KESAL
Dan BROWN
Emrah SERBES

3 Beğeni

Yukarıda yazılmış bazı yazacağım yazarlar. Fakat tekrar yazmaktan bir zarar gelmez.

Stephen King
George R.R. Martin
Michael Moorcock
Clark Ashton Smith
William Hope Hodgson
Sabahattin Ali
Cemil Meriç
Peter Straub
Clive Barker

6 Beğeni