Suya Yazı Yazsa Alırım Dediğiniz Yazarlar 🤩

Bağımsızlık Yolu çok güzel bir kitaptır onu öneririm. Kitaba fazlasıyla sadık kalınan bir filmi de var.

Nasıl anlatsam bilemiyorum… :smiley:
Ama Jules Verne için bir cevabım var; kim cülvern sevmez ki? :smiley:

2 Beğeni

Michael Ende Momo romanının yeri bende ayrıdır. Hiç unutamam. İnanılmaz bir kitaptı. Bak yine okuyasım geldi.

Onun uzantısını eklemeyi unutmuşum. Kınadım kendimi. :frowning:

1 Beğeni

Brandon Sanderson tabii ki, tartışmasız.
Robert Jordan.
David Eddings.
R. A. Salvatore.
Margaret Weis ve Tracy Hickman ikilisi.
Robert Jackson Bennet. İlahi Kentler muhteşem bir seri.
Michael J. Sullivan. Sadece Destanlar Çağı’nı okudum ama elinden çıkacak her kitabı çok sevecekmişim gibi geliyor.
Neil Gaiman. Şimdiye kadar okuduğum bütün kitaplarını beğendim.
Terry Pratchett. Disk diyeyim siz anlayın. :slight_smile: :joy:
John Scalzy.
Son olarak Peter V. Brett diyecektim ama İblis Döngüsü sonradan bozuyor, o yüzden demeyeceğim.
Haa bir dakika.
Brandon Mull.
Son olarak Rick Riordan.

1 Beğeni

Tam olarak kaçıncı kitaptan sonra bozuyor?

Aslında bozma konusundaki fikirlerim çok karışık. Şimdi Nüve’yi okuyorum ve dünyayı gerçekten çok özlemişim ama ne yalan söyleyeyim, ilk iki kitabın havası diğerlerinde yok.

2 Beğeni

Anladım, teşekkürler :slight_smile:

İlk önce J.K.Rowling.
Daha sonra J.R.R.Tolkien. Daha hiç bir kitabını okumadım ama okumadan da sevdim onu. Sanırım 2020’ye kaldı.
Herbert Wells
Mark Twain
Yaşasalar da yaşamasalar da…

Şeref kürsüsünde “Ursula K Le Guin”
Neil Gaiman
Frank Herbert
Alan Moore
Ray Bradbury
Stephen King
Tolkien :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni
  • David Eddings
  • Dino Buzzati
  • Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
  • Herbert George Wells
  • Howard Phillips Lovecraft
  • John Ronald Reuel Tolkien
  • Jorge Luis Borges
  • Metin Savaş
  • Ray Bradbury
  • Robert Louis Stevenson

Her ne kadar çoğu yaşamasa da…

3 Beğeni

Tüm kitaplarını okuduğum bir yazar yok hâlâ. J.K. Rowling bu konuya çok uygun olurdu ama boş koltuk kitabını okuduktan sonra fikrim değişti biraz. Bir yazarın tüm kitaplarını okuyacağıma iyi yazarların en ünlü kitaplarını okuyorum şu anda. Okuduğum kitap sayısı da etkili tabi bunda. Daha çaylağım. Ama yine de bu kategoriye girecek bir tane yazar tanıyorum.
Hasan Uzun
Yazdığı dil, seçtiği konular çok hoşuma gidiyor. Ve belki de en önemlisi karşı tarafla konuşuyor gibi yazdığı için çok akıcı oluyor. Ama Hasan Uzun’da bile 2 kitap geride kaldım. Yetişmem lazım :slight_smile:
Şimdilik başka yazar yok listeye alabileceğim. İlerde olursa yine Türk yazar olur büyük ihtimal.

2 Beğeni

Bir gönderideki resminizin üzerine tıklayın, KONUDA X TANE GÖNDERİN VAR diye bir yazı çıkacak, ona da tıkladığınızda o konuya yaptığınız tüm gönderileri alt alta görebileceksiniz.

1 Beğeni

Robert Jordan
Edgar Allan Poe
Terry Pratchett
Oscar Wilde
Clive Barker
William Shakespeare
Sabahattin Ali
Nazım Hikmet Ran
Yusuf Atılgan
Dostoyevski
Gogol
Asimov
H.G Wells

5 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Bu cidden bulamadığım bir şeydi. Kolaylık sağladınız bana. Çooooook sağolun. :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 Beğeni

Rica ederim. Ben de bu altyapıyı hazırlayan arkadaşlara teşekkür ederim.

1 Beğeni

Şimdi fark ettim de başlık ismi çok yaratıcı olmuş. :thinking: :grinning:

Jules Verne
Cengiz Aytmatov
Jack London

1 Beğeni

Herhangi bir önem sıralaması olmadan:

Barış Bıçakcı: Halihazırda bildiğim, gördüğüm şeyleri onun gözünden görmek öyle güzel ki. İnsan davranışlarının içine sinmiş gizleri şıp diye ortaya çıkarması hayranlık uyandırıcı.

Hatice Kocabay: Sözcüklerine hayranım, seçtiği acılara, kahkahalara hayranım.

Mustafa Çiftci: Çok iyi bir hikaye anlatıcısı, naif, kuvvetli. Ne söylese dinleyesim var.

Hasibe Özdemir: Tek kitabı var ama şimdiden karar verdim, ömrüm boyunca ne yazarsa okuyacağım. O kısacık öykülerle, o kısacık cümlelerle nasıl bu kadar etkileyici olabilir bir insan.

İrfan Yalçın: Ne geç kaldım size İrfan Bey. Kusura bakmayın. O güzel dilinize, anlattıklarınızın sarsıcılığına hayran olmamak ne mümkün.

Rebecca Solnit: Ah bu kadının dünyaya baktığı gibi bakabilsem başka bir şey istemem.

Vüs’at O. Bener: Müthiş. "Az çoktur"un üstadı bana göre. Söylediklerinin yanına söylemediklerini de ekler. Keşke daha çok yazsaydı. Yine az.

Trevanian: Böyle iyi yazan, edebiyatın bir çok yolunda at koşturmuş büyük bir yazar olup bu kadar az eser vermek reva mı bize? Yazdıklarını sınıflamak o kadar zor ki.

(Eskiden olsa burada Hasan Ali Toptaş da olurdu. Yaptığın kötülüğün yankıları o kadar büyük ki. Ne kadar kızsam az sana. Ama sen merak etme, senin bıraktığın kara boşluğu aydınlık yazarlarla dolduruyorum/dolduracağım.)

4 Beğeni