Takip Ettiğiniz ve İlham Aldığınız Youtube Kanalları

Ahmet Ümit’in kanalı.

(Kaan Aşkın) #44

Eşi de çok eğlenceli, nüktedan, bilge bir samuraidir, lairddir. Beraber çok iyi pulp filmler eleştirirler, sims oynarlar onun YouTube kanalında.

(fatih çetin) #45

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

(Kaan Aşkın) #46

Geekyapar’ı kurmasına, nihayet bu ülkede sıradışı tüketimleri tanıtan, üzerine uzun uzun konuşan birilerinin de var olmasına sanırım en çok ben sevinmişimdir ilk yıllarında. Lisedeki yalnızlığımı gidermişlerdi tam anlamıyla. Resmen beraber olgunlaştık onlarla. Bir şeylere sırf emek verilmiş diye saygı duyma budalalığından kurtulup "çöp"lerden kendimi müdafaa etmeyi öğrenmiştim sayelerinde. Bu arada Yiğitcan’dan burnundaki balgamı 10 yılı aşkındır salmayıp buna rağmen çok konuştuğu için hiçbir zaman hazzetmedim. Bu da böyle bi’ meramımdır.

(Atillà) #47

Barış Özcan özellikle piyasadaki diğer içerik üreticilerine göre güzel ama yetersizdir. Videoları kötü değil, ancak son derece genel konuları basitçe işleyerek yaratıcı olmayan işler ortaya koyuyor.

(Okan Akıncı) #48

Katılıyorum. Aslında Barış Özcan çok farklı ya da az bilinen bir bilgi vermiyor. Fakat anlatım yöntemi, dili onu ön plana çıkarıyor. Youtube’da çok daha eğitici kanallar bulmak mümkün.

(Okan Akıncı) #49

Barış Özcan’ı eleştireceğim ama önce şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Barış Özcan hakkındaki daha önceki görüşüm, anlatım dili ve video montajı konusunda çok iyi olduğu ama video içeriği olarak ortalama olduğu yönündeydi. Yine de insanlara bir şeyler öğrettiğini düşünürdüm. İçeriği yetersiz kalsa da güzel konular seçerdi. Fakat son iki videosu ile birlikte bu adamın iyiden iyiye balon olduğunu düşünmeye başladım.

Özellikle HAZIRLANIN! Yapay zeka insan zekasını geçmek üzere… başlıklı videosunda bahsettiği konudan kendisi de bihaber görünüyor. Birkaç teknoloji haber sitesinden aldıklarının üstüne çok da fazla bir şey koyamadan videoyu piyasaya sürmüş ve konu hakkında bilimsel ve felsefi araştırmalara hiç değinmemiş. Konuyu bilgisayar oyunları ile örnekleyerek işlemeye çalışmış. Konu üzerine gördüğü ilginç haberlerle video yaparsa böyle olur. Bilim dergilerinden ve konuyla ilgili kitaplardan bilgi almazsa böyle olur.

Gider Starcraft 2’yi yapay zekâ araştırmalarında bir dönüm noktası sayarak saçmalar. Yapay zekânın ne zaman insan zekâsını ne zaman geçeceği sorusuna işte böyle farklı fikirler var, bakalım ne olacak cevabı verir. Tutarlı bir yanıt vermek için teknoloji ve bilimi yüzeysel değil, derinlemesine takip etmeli. Ayrıca ivmelenen getiriler yasasını bilmek gerekir. Benim bu videodan anladığım şey Barış Özcan’ın teknolojinin üstel büyümesi hakkında hiçbir şey bilmediğidir.

Yapay zekânın gelişimi ve geleceği üzerine gerçekten bir şeyler öğrenmek isteyenlere Ray Kurzweil’in İnsanlık 2.0 adlı kitabını okumalarını tavsiye ederim.

Alan Thrall- Askerliği bırakıp California’da kendi spor salonunu açmış, metal müzik seven sakallı bir abimiz. Kendisi eğlenceli içerikler üreterek ağırlık antrenmanları ile ilgili bilgiler veriyor. Gereksiz açıklamalar ya da clickbaitlerle uğraşmadan verilebilecek en ham bilgiyi en direkt olarak aktarıyor. Tabii ki kendisi de her konuda haklı değil, bazı konularda verdiği bilgilerin aksini iddia edenler de az değil. Her şeye rağmen faydalı içerik üreten kaliteli bir kanal.

(Kaan Aşkın) #51

5 yıldan fazladır kendisini ve Omar Isuf’ı takip ederim. YouTube strength camiasının en düzgün iki insanıdır. Başkalarında kafa karışıklığı ile vakit kaybetmeye ve cringe’e bulanmaya lüzum olmuyor sayelerinde.

(Deniz) #52

Bugüne kadar gördüğüm en kaliteli kanal Bobin Kafa. Adam çok donanımlı. Film, dizi, kitap…arayacağınız her şey mevcut.

(Hüseyin gök) #53

Bu kanalı 1 aydır takip ediyorum ve hayvanlara verilen değer ve sevgi karşısında çok mutlu oldum gerçekten.Takip etmenizi öneririm.Tr altyazı seçeneği var.