Takip Ettiğiniz ve İlham Aldığınız Youtube Kanalları

Bilim, felsefe, sanat, edebiyat ve daha birçok konuda zaman zaman ya da her an takip ettiğiniz ve ilham aldığımız Youtube kanallarını bu gönderi altında paylaşalım istiyorum.

İlk kanal benden gelsin :). Vakit buldukça İstanbul Film Akademi kanalını ve İlker Canikligil’i izliyorum. Kanalda “Olmaz Öyle Saçma Şey” serisi şeklinde videolar yayınlanıyor. Bu videolarda ağırlıklı olarak sinema konuşulsa da hayata dair geniş perspektiften birçok bakış açısı devşirebiliyorsunuz.

6 Beğeni

Sanat, tasarım ve teknoloji üzerine bilgilendirici videolar hazırlayan Barış Özcan tavsiyemdir.

15 Beğeni

Tarihe merakınız varsa tavsiyemdir. Videoları,canlı yayınları gayet zevkli ve eğlenceli bir şekilde geçiyor. Hem de merak edilen tarihî konularla alakalı bilgi sahibi olmuş oluyorsunuz.

11 Beğeni

Son dönemde çokça izlediğim kaliteli bir kanal. Herkese tavsiye ederim.
https://www.youtube.com/channel/UCuZ6G466XodI8wchTHLQaxg

3 Beğeni

Muhtemelen bu sitede bilenleri çoktur diye tahmin ediyorum fakat yine de paylaşmak istedim.
Son zamanlarda izlediğim bir kanal. Aslında yeni keşfetmedim fakat yeni izlemeye başladım diyebilirim. İçerikleri çok hoşuma gidiyor. Efendi efendi insanlar.

13 Beğeni

Nerdwriter1 : Çoğunlukla film ve sinema hakkında video üretir ancak zaman zaman diğer sanat dallarına yönelik videolarıda mevcuttur.

Bobin Kafa: Film eleştirisi yapan arada oyun da oynayan bir abimiz.

Matt D’avella: Minimalist bir film yapımcısı. Minimalizm ve yaşam tarzı hakkında içerik üreten biri, Netflix’te belgeseli de varmış.

FilmJoy: Çok güzel film övülür.
Mark Brown: Oyun dizaynı konusunda güzel eleştiri yapar.
Oyun yapma&geliştirme tarzı konulara meraklıysanız Brackeys ve Sykoo kanallarını şiddetle öneririm.

Bunların dışında Peter Mckinnon, Storytellers, JustWrite, Lemmino, Every Frame a Painting kanallarına da bi’ bakın derim.

6 Beğeni

Bir çok Youtube kanalını takip ediyorum ama hepsini eklemeyeceğim…

ilham aldığım kanal yok ama youtube videosu var :slight_smile:

  • Hak etti ama… hı hı evet evet hak etti…
5 Beğeni

Teknoloji kanalı olarak Teknoseyir.

Genel Türkçe Oyun kanalı olarak Konsolüssü.

Retro Point&Click Adventure oyunları üzerine PushingUpRoses.

Warcraft ağırlıklı RPG’ler için LoreKeeper.

Popüler Bilim için Smarter Every Day.

Hobi odaklı Murat Şen.

6 Beğeni

Herkesin yaptığı gibi önizlemeli olarak paylaşmayı başaramadım ama “Hikayesi Ne?” kanalının birçok farklı hikaye anlatmasıyla ilham verici olduğunu düşünüyorum.

5 Beğeni

Bu kıza aşığım.

6 Beğeni

Amirimi Radikal gazetesinde yazdığı günlerden beri takip ediyorum. Sadece İnternet ve Teknoloji ile ilgili konularda değil Genel anlamda okuyan araştıran analiz eden ve bunları yazıya söze döken birisi…

4 Beğeni

Onun sayesinde bazı adımları attım. Severiz sayarız kendisini nefret edeni artmaya başladı son zamanlarda, kendisini popülarist akımın altında kaybetmek istemiyoruz.

2 Beğeni

Muhabbet Teorisi serisi çok keyifli. Bir arkadaşımla biz de böyle bir şey yapmak istemiştik fakat ilmimiz yetmedi :smiley: Gece uyuyamayınca arada bir öyküleri de açar dinlerim.

Sinema kanalı olarak da bir tek Sinefil Kafası’nı takip ediyorum, festival filmleri falan güzel incelemeler oluyor. Yönetmen dosyası ise favorim.

3 Beğeni
7 Beğeni

Youtube Caddesi’nde paylaşmıştım bugün yeni sezona başlıyormuş.

4 Beğeni

Eski ve süper bir kanal :

7 Beğeni
4 Beğeni

Şöyle güzel bir kanal varmış, varmış diyorum 2 yıldır yeni içerik yüklememişler. Galiba kanal ve video üreticileri babil.com’un…
https://www.youtube.com/channel/UCUz925SMS7hmMp9xbjLXXDQ

3 Beğeni

Bugünlerde Blender yazılımı ile 3B modelleme öğrenmeye başladım. Çünkü bunun bana bir sürü faydası olacak. Kendi yarattığım dünyaları ve karakterleri modellemek istiyorum. Böylece onları kendim için daha gerçekçi kılabileceğim.

Ayrıca alışılageldik meslekler yok olurken 3B tasarım ile ilgili olan animasyon, oyun, 3B baskı, 3B sanat, sanal gerçeklik gibi pek çok alanda yeni meslekler doğdu ve doğuyor. Çağı yakalamak için bu işe de bir şekilde bulaşmak gerekiyor.

Eğer siz de ilgi duyuyorsanız Blender Guru adlı kanalı tavsiye ederim. Bazı videolarda Türkçe altyazı da var ve videoların çevirisi gönüllüler tarafından gerektikçe yapılmaya devam ediliyor. Hocamızın da iyi bir öğretmen olduğunu düşünüyorum.

2 Beğeni

Daha önce paylaşmıştım şimdi yeniden paylaşacağım. Aranızda hala
Kurzgesagt – In a Nutshell
kanalını takip etmeyen varsa zararın neresinden dönse kardır diyerek davet ediyorum. Kendileri bence zaten hem güvenilir bir kaynaktı ancak şu videolarıyla beni daha da cezbettiler.

Önemli not: Türkçe dil seçeneği bulunuyor videolarda.

11 Beğeni