Tayfun'la Tanıştığım Gün

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Tayfun’la Tanıştığım Gün – Aylık Öykü Seçkisi

image

Sabahın sekizinde getirmişlerdi beni bu cezaevine. Dolayısıyla akşama dek konuşacak kimse bulamamıştım. Önümde duran iğrenç görünümlü patlıcan türlüsüne bakarken kafamdan türlü türlü şeyler geçiyordu. Daha önce hiç sevk edilmemiştim. Son olmayacağını düşünmekten de kendimi alamıyordum. Avukatım en az yedi sene daha yatacağımı söylüyordu. Yaptığımın hatalı olduğunu bilsem de, 19 yaşındaki bir gencin ufak bir sinir… (DEVAMI…)[quote=“bunchofwind, post:1, topic:38289, full:true”]

Merhaba
İyi bir öykü olmuş, sıkılmadan okudum. Karakterlerin yerli yerine oturmuş ve kurgu değil de gerçek hayatta var olduklarını düşünecek kadar iyi anlatmışsın.Giriş iyi gelişme daha iyi ama sonuç çok kısa olmamış mı? Bir de sonlara doğru Cüneytin anlattığı kendi hikayesinde takıldım “Babamın beni kaybettiğim paralar yüzünden nasıl bıçaklandığını anlattım. Onun başına bir şey gelmezken ben onun değerli yeğenine aynısını yapınca nasıl da aleyhimde ifade verdiğini anlattım.” Babası Cüneyti mi bıçaklamış, yoksa baba Cüneyt yüzünden mi bıçaklanmış anlamadım. Birde konuya aniden giren bir yeğen var her halde Cüneytten daha üstün tutulan. Bu bölümü ben mi anlamadım yoksa eksik bir şeyler mi var. Haa bir başka konu hikayeye adını veren Tayfun neden öldü, o bölüm de flu kalmış sanki
Sonuç olarak akıcı bir yazı ve sonunu merak ettirdi. Eline kalemine sağlık

Merhabalar

Babamın beni kaybettiğim paralar yüzünden nasıl bıçakladığını anlattım.” yazacaktım orada ufak bir yazım hatası olmuş. Onun dışında da cümleyi daha farklı ve açık bir şekilde kurabilirdim sanırım. Burada Cüneyt karakterinin ailesinden gördüğü şiddet öfkeli davranışına yansıyor. Babası onu bıçaklıyor, Cüneyt de sonra babasının daha işe yarar gördüğü kuzenini anlık bir öfkeyle bıçaklıyor, babasından hesap soramamış olması onu oraya sürüklemiş gibi bir bağ kurdum.
Tayfun da öfkesini hiç dizginlemeyen biri, ya da en azından bir olayın ardından tepki olarak dizginlemeyi bırakmış. Böyle birinin de eninde sonunda kendi sonunu getireceğine dair bir şey kast etme peşindeydim son paragrafta. Özellikle on sene atlamamın sebebi de bundan önce burada yayınlanan öyküme göndermeydi, atıfta bulunmak hatta dalga geçmek adına biraz.
Olumlu yorumların için çok teşekkürler. Sevindim beğenmene

Cevap için teşekkür ederim. Sonuç olarak iyi bir öyküydü