Tazmanya Canavarının Sütü


(Nurdan Atay) #1

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/tazmanya-canavarinin-sutu/Kayalıklara yanaşmaya çalışan motorcuya işaret veriyorum. Tek bir yer var altını parçalamadan gelebileceği, ancak açıkta bırakabilir yolcuyu. O da öyle yapıyor ve biri suya atlıyor. Hızlı kulaç sesleri… Elimi uzattığımda pençeleri varmış gibi sımsıkı kavrıyor elimi. Bir sıçrayışta kayanın üzerine çıkıyor. Islaklığına aldırmadan, sanki kapıdan içeri yeni girmiş bir misafir gibi elimi sıkıyor. “Hoş bulduk”… (DEVAMI…)


(Murat Barış Sarı) #2

Öykü olayları açıklamadan önce de post-apokaliptik hikayesini aşarıyla sezdiriyor.
Dilin kullanımı da oldukça başarılı.
En çok sonunu beğendim. Standart bir öyküde genç ve kanı kaynayan kahraman hemen motora atlar dış dünyaya giderdi. Bu öykü çok daha gerçekçi ve klişelerden uzak olmuş.
Tebrik ederim


(Nurdan Atay) #3

Yorumunuz için çok teşekkürler. Beğenmenize sevindim.


(gaye çelik) #4

Merhabalar :slight_smile:
Bir önceki öykünüzü çok beğendiğim için, isminizi görür görmez okumak istedim. Anlatımınız çok yalın, dingin ve kendine çekiyor. Hikayeniz sakin başlayıp, sakin tamamlanıyor. Bu keyifli birkaç dakika için teşekkürler :slight_smile:


(Nurdan Atay) #5

Merhaba, çok teşekkür ederim. Ada’nın sakinliğini öykünün akışında da vermeyi hedeflemiştim. Bunu yapabildiğime, size bu izlenimi verebildiğime sevindim.


(Dilek Yılmaz) #6

Nurdan hanım güzel bir öykü. Genç kahramanın hikayesinin devamı da gelecek gibi hissediyorum. Sanki bir bütünün parçasını okumuş gibi hissettim. Ne dersiniz?


(Nurdan Atay) #7

Merhaba; Genç kahraman bir yıl sonra nasıl bir dünya bulur? Tazmanyalar öldürülmeden laboratuvara gitmiş midir? Bu böyle uzar gider ama şimdilik benim karakter Ada yaşamına devam ediyor, sakin sakin yaşasın orada:)