Tazmanya Canavarının Sütü

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/tazmanya-canavarinin-sutu/

image

Kayalıklara yanaşmaya çalışan motorcuya işaret veriyorum. Tek bir yer var altını parçalamadan gelebileceği, ancak açıkta bırakabilir yolcuyu. O da öyle yapıyor ve biri suya atlıyor. Hızlı kulaç sesleri… Elimi uzattığımda pençeleri varmış gibi sımsıkı kavrıyor elimi. Bir sıçrayışta kayanın üzerine çıkıyor. Islaklığına aldırmadan, sanki kapıdan içeri yeni girmiş bir misafir gibi elimi sıkıyor. “Hoş bulduk”… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Öykü olayları açıklamadan önce de post-apokaliptik hikayesini aşarıyla sezdiriyor.
Dilin kullanımı da oldukça başarılı.
En çok sonunu beğendim. Standart bir öyküde genç ve kanı kaynayan kahraman hemen motora atlar dış dünyaya giderdi. Bu öykü çok daha gerçekçi ve klişelerden uzak olmuş.
Tebrik ederim

Yorumunuz için çok teşekkürler. Beğenmenize sevindim.

Merhabalar :slight_smile:
Bir önceki öykünüzü çok beğendiğim için, isminizi görür görmez okumak istedim. Anlatımınız çok yalın, dingin ve kendine çekiyor. Hikayeniz sakin başlayıp, sakin tamamlanıyor. Bu keyifli birkaç dakika için teşekkürler :slight_smile:

Merhaba, çok teşekkür ederim. Ada’nın sakinliğini öykünün akışında da vermeyi hedeflemiştim. Bunu yapabildiğime, size bu izlenimi verebildiğime sevindim.

1 Beğeni

Nurdan hanım güzel bir öykü. Genç kahramanın hikayesinin devamı da gelecek gibi hissediyorum. Sanki bir bütünün parçasını okumuş gibi hissettim. Ne dersiniz?

Merhaba; Genç kahraman bir yıl sonra nasıl bir dünya bulur? Tazmanyalar öldürülmeden laboratuvara gitmiş midir? Bu böyle uzar gider ama şimdilik benim karakter Ada yaşamına devam ediyor, sakin sakin yaşasın orada:)