Tekrar Tekrar Okumaktan Keyif Aldığınız Kitaplar

Kitapları ikinci kez okumuyorum ben. Çünkü tekrar kitabı okumak ilginç değil. Çünkü konuyu biliyorum. Onun yerine yeni kitaplar okuyorum. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Bir de Oscar Wilde’nin hikayelerini tekrar-tekrar okur, hiç sıkılmam, Dorian Gray’in portresi kitabındaydı sanırım Mutlu Prens, Candan Dost, Bencil Dev gibi hikayeler vardı, Dorian Gray kaldı, okumuş olmama rağmen o hikayeleri okudum.

Genellikle tekrar okuyamıyorum,sonunu bildiğim için ilgimi çekmiyor. Keyifsiz anlarımda Harry Potter’i okurum. Çocukluğuma götürüyor beni. Ama yakın senelerde Sefiller, Martin Eden (çok sevdiğim için) ve Karamazov Kardeşleri’ni (kötü çeviriden okuduğum için) tekrar okumak fikrim var. İthaki Vakıf ve Robot serilerinin bassa artık kitap şeklinde alıp tekrar okumak istiyorum fakat kaç sene oldu seri tamamlanamıyor.

İnsan Ne ile Yaşar, konusu o kadar güzel ki, anlatmak istedikleri de… Defalarca okuyabilirim, arada böyle kitaplara ihtiyaç oluyor, yaşama sevinci için. :heart:

1. Defa okuduğum tek kitap Arthur C. Clarke’ın Çocukluğun Sonu kitabı. İlk okuyuşumdaki merakım yoktu tabiki ama yine de okuması çok zevkliydi. Öte yandan 1984’ü de tekrar okuyasım var.
1 Beğeni

Ben Sefiller kitabını tekrar okumak istiyorum. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Evet :slight_smile: bence tüm duyguları kapsayan bir eser.

1 Beğeni